Exitroom

Na myśl o imprezach integracyjnych wieli pracodawców łapie się odruchowo za przysłowiową kieszeń, a pracownicy często przypominają ostatni, nudny wyjazd, które zakończył się kilkoma drobniejszymi, firmowymi skandalami.

Gamma - Exitroom

Exitroom

Na myśl o imprezach firmowych wielu pracodawców łapie się odruchowo za przysłowiową kieszeń, a pracownicy często przypominają ostatni, nudny wyjazd, który zakończył się kilkoma drobniejszymi, firmowymi skandalami.

Często jest to wynik dość sztampowego myślenia kierownictwa, która nie szuka sposobów na znalezienie atrakcyjnych form integracji firmowej, którą zrzucają na karb proste zabawy nierzadko podlewane alkoholem.

Tymczasem, jak pokazują doświadczenia wielu korporacji a także mniejszych firm dobrze zaplanowane spotkanie integracyjne nie tylko oczyści atmosferę w pracy, ale także pozwoli na lepsze wykorzystanie naturalnych predyspozycji pracowników.

Organizacja takich eventów może być prostsza niż się wydaje, a zadowolenie i określone przez pracodawcę cele można osiągnąć w bardzo prosty sposób.

Cieszące się coraz większa popularnością tak zwane exitroomy to idealne miejsce do tego, by wspólnie razem ze współpracownikami móc doświadczyć czegoś nowego, co dodatkowo pozwoli na zintegrowanie się zespołu.

Gra szkoleniowa polegająca na poszukiwaniu wskazówek, wspólnym przechodzeniu przez kolejne etapy labiryntu złożonego z zamkniętych pomieszczeń sprawia, że adrenalina rośnie, a w ludziach zaczynają odzywać się ich lęki oraz pierwotne instynkty.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Nierzadko miejsca te są dodatkowo stylizowane na straszne dwory, czy pomieszczenia ze znanych horrorów co dodatkowo potęguje atmosferę napięcia i chęci ucieczki.

Tylko dzięki wykazaniu się odpowiednimi zdolnościami, taki jak spryt, inteligencja i w końcu zdolność do opanowania stresu pozwolą na przezwyciężenie własnych słabości i wyjście z zamkniętego, mrocznego pokoju.

Wspólne doświadczenia kształtują charakter grupy, tworzą połączenia, które często decydują o udanej współpracy na innych polach.

Dlatego pracodawcy powinny zadbać o to, by ich podwładni mieli o czym rozmawiać w trakcie przerwy obiadowej, a także by mogli dzielić się wspólnymi doświadczenia z których wynika ich ogólna znajomość dobrych i złych stron swoich kolegów i przełożonych właśnie.

Zorganizowana w ten sposób grupa będzie doskonale funkcjonowała i świetnie, co ważne, wspólnie radziła sobie z problemami codziennych obowiązków.

Szefowie powinni przy tym pamiętać, że integracja zespołu nie jest wydatkiem, a inwestycją, która zwróci się w wynikach zarówno poszczególnych pracowników, jaki całej firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.