Fosa – czyli jak znaleźć kreatywne rozwiązanie problemu

Wyjazdy integracyjne nie muszą być już nudnym spędzaniem czasu, ale coraz częściej stają się wspólną zabawą uczestników i pracowników poznających się lepiej dzięki nietypowym formom szkoleń poprzez pozornie proste zabawy skłaniające jednak do logicznego myślenia i pracy zespołowej.

zdjęcie - (the_title())

Fosa - czyli jak znaleźć kreatywne rozwiązanie problemu

Wyjazdy integracyjne nie muszą być już nudnym spędzaniem czasu, ale coraz częściej stają się wspólną zabawą uczestników i pracowników poznających się lepiej dzięki nietypowym formom szkoleń poprzez pozornie proste zabawy skłaniające jednak do logicznego myślenia i pracy zespołowej.

Dzięki stawianiu uczestników w nietypowych sytuacjach, nie tylko bawią, ale też dają do myślenia menedżerom.

Współcześni menedżerowie firm zarządzający ludźmi powinni zdawać bowiem sobie sprawę, że to właśnie wyrywając swoich pracowników z codziennych, bezpiecznych, ale nudnych sytuacji, mogą odkryć nieoczekiwanie lidera grupy czy osoby lubiące stać nico z boku, ale wspierać swoimi mniej efektownymi działaniami pracę całości zespołu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Służą do tego idealnie proponowane i realizowane przez wyspecjalizowane firmy trenerskie scenariusze zabaw teambuilding pozwalające na lepsze poznanie się zespołu i zbudowanie wewnątrz niego zaufania.

Pomysłowa impreza firmowa z zakresu teambuildingu skłaniającą do wymyślania nietypowego rozwiązania, jest tzw. „Fosa” – zadanie dla uczestników zdobycia kubka wypełnionego wodą ustawionego pośrodku wyznaczonego okręgu stykającego się z pniem drzewa, bez dotykania ziemi, wchodzenia do środka okręgu i wylewania wody z niego.

Początkowo zabawa może zaskoczyć uczestników, którzy do dyspozycji dostają jedynie rekwizyt w postaci liny. Rozwiązanie tej zabawy jest dość proste, choć zabiera poszczególnym grupom trochę czasu i wysiłku włożonego w realizację.

Lina może bowiem zostać przywiązana do pnia drzewa, naprężona i w ten sposób stać się swoistym mostem, po którym może przeciągnąć się jeden z uczestników zdobywając kubek i spełniając przy tym wszystkie wymagane warunki.

Zabawa uczy nie tylko pomysłowości w szukaniu nietypowych rozwiązań w sytuacjach kryzysowych, ale także swoistego zarządzania zasobami ludzkimi.

Największą szansę na przeciągnięcie się po linie będzie miała bowiem wybrana przez resztę uczestników najlżejsza osoba z grupy.

Dla osób zarządzających w firmie „Fosa” staje się dobrą ilustracją wyłaniającą z zespołu liderów, osoby najbardziej kreatywne, samodzielnie myślące i najszybciej dochodzące do niezbędnego w tej zabawie kompromisu.

To także idealna zabawa ucząca umiejętności dyskusji, w trakcie chaotycznego przekrzykiwania się uczestnicy bowiem nie dojdą do żadnego konstruktywnego rozwiązania. Ta zabawa jest ciekawym rozwiązanim na szkolenia wyjazdowe dla firm.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.