Blisko czy daleko? Gdzie najlepiej zorganizować firmową integrację?

Integracja to jeden z ważniejszych elementów budowania zgranego zespołu w miejscu pracy. Pomaga w stworzeniu lepszych relacji, rozpoznaniu mocnych i słabych stron każdego z pracowników oraz w znalezieniu najlepszej dla niego formy pracy. Dzięki takiej optymalizacji oraz rozwojowi indywidualnemu i zbiorowemu, poprawiamy efektowność działań w firmie. Warto zatem dobrze przemyśleć miejsce, w którym chcemy zorganizować firmowe imprezy integracyjne.

4 lutego 2019
zdjęcie - Blisko czy daleko? Gdzie najlepiej zorganizować firmową integrację?

Blisko czy daleko? Gdzie najlepiej zorganizować firmową integrację?

Integracja to jeden z ważniejszych elementów budowania zgranego zespołu w miejscu pracy. Pomaga w stworzeniu lepszych relacji, rozpoznaniu mocnych i słabych stron każdego z pracowników oraz w znalezieniu najlepszej dla niego formy pracy.

Dzięki takiej optymalizacji oraz rozwojowi indywidualnemu i zbiorowemu, poprawiamy efektowność działań w firmie. Warto zatem dobrze przemyśleć miejsce, w którym chcemy zorganizować firmowe imprezy pracownicze. Jak wybrać najlepsze?

Czy warto wybrać się na wyjazdy firmowe?

Na początek warto zastanowić się, w jakim celu organizuje się tego typu wspólne wyjazdy? Przede wszystkim mają one sprawić, że pracujący ze sobą na co dzień ludzie lepiej się poznają i zrozumieją, podczas spotkania w przestrzeni poza firmą. Neutralny grunt pozwala na bardziej swobodne i naturalne zachowanie.

Coraz częściej odchodzi się od kilkudniowych szaleństw, których jedynym motywem przewodnim są jedzenie i picie. Obecne imprezy firmowe kładą za to nacisk na rozwój kompetencji.

Jak podaje Słownik Języka Polskiego, połączenie trzech atrybutów: wiedzy, umiejętności i postawy nazywamy kompetencją. Firmowy wyjazd może być świetną metodą do doskonalenia niektórych z nich (np. komunikacji, rozwiązywania problemów i konfliktów, budowania pewności siebie zespołu itp.). W jaki sposób można to zrobić?

Teambuilding czyli dokąd się wybrać i co robić na wyjeździe firmowym?

Działania z zakresu teambuildingu stają się coraz popularniejsze w naszym kraju. Jak podają badania, dzięki nim wydajność pracy znacząco wzrasta, atmosfera w zespole staje się coraz lepsza, a sami pracownicy deklarują większe przywiązanie do zakładu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Każdego roku pojawia się sporo nowych firm eventowych, które w swej ofercie mają wyjazdy integrujące pracowników, z propozycjami wielu atrakcji. Można wybierać spośród wielu wariantów takich, jak: gry scenariuszowe, warsztaty lub aktywne spędzanie czasu. Każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. Gdzie najczęściej odbywają się imprezy firmowe?

W stronę cywilizacji - wyjazd do innego miasta. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu możemy poznać nowe miejsce, zwiedzić je, poszerzając znacząco naszą wiedzę. Jak zrobić to w sposób niekoniecznie sztampowy? Można pomyśleć nad zorganizowaniem gry miejskiej, podczas której niewielkie zespoły będą musiały rozwiązywać kolejne zadania, eksplorując miasto, poznając jego tajemnice i coraz lepiej rozumiejąc siebie. Zwiedzanie Warszawy, Krakowa czy Wrocławia może stać się naprawdę niezapomnianym doświadczeniem.

Na łonie przyrody, czyli sport to zdrowie! Teambuilding to myślenie wielotorowe, dające olbrzymie możliwości i szereg narzędzi. Na co dzień w firmie spędzacie długie godziny przy biurkach? Może warto zatem w ramach najbliższego wyjazdu wybrać się na spływ kajakowy Dunajcem, wycieczkę w Tatry lub Karkonosze, eskapadę rowerową wzdłuż polskiego wybrzeża lub zgłosić się do którejś z edycji zjazdu lub pływania „na byle czym”. W plenerze można ćwiczyć kompetencje potrzebne do zespołowej pracy zdecydowanie skuteczniej niż na standardowych wykładach w sali konferencyjnej.

We wnętrzu i plenerze, czyli integracja a prywatne pasje. Często w firmie wiemy o sobie stosunkowo niewiele. Dlatego interesującym pomysłem na lepsze poznanie się są warsztaty tematyczne. Można wybrać się na kurs robienia sushi i parzenia japońskiej herbaty w malowniczych Gorcach, zorganizować plener fotograficzny, połączony z grupową sesją zdjęciową nad morzem albo przeprowadzić, nie wyjeżdżając z własnego miasta, warsztaty teatralne, które nauczą zachowań na scenie i lepszego zrozumienia działania zespołu. Kto wie, może podczas takich zajęć oprócz wzrostu kompetencji, ktoś znajdzie nowe, fascynujące hobby?

Blisko miejsca zamieszkania, gdyż czasami mniej, znaczy więcej. Warto również pamiętać, że nie zawsze jest potrzebny kilkudniowy wyjazd, żeby nawiązać dobre relacje z członkami naszego zespołu. Niekiedy lepiej skupić się na regularnych, wspólnych zajęciach lokalnych, na przykład na wyjściu: na mecz, koncert, karaoke lub na tematyczną imprezę taneczną (latynoską lub w stylu lat 20.).

Podobnie jak szkolenia nie muszą oznaczać monotonnych wykładów, z których wiedza momentalnie wietrzeje z głów, tak wyjazdy firmowe nie muszą opierać się tylko na kilkudniowym jedzeniu i piciu. Warto mieć oczy i umysł szeroko otwarte. W naszym kraju jest wiele miejsc wartych zobaczenia, w których dodatkowo uda się skutecznie zintegrować zespół, zbudować zaufanie oraz umiejętność konstruktywnej współpracy, a przy tym świetnie się bawić.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.