Gra zespołowa to same zalety

Bardzo często słyszymy o czymś takim jak gra zespołowa. Jest to współpraca wielu osób, która ma na celu osiągnięcie jakiegoś celu. Organizacja eventów jest często właśnie tak przeprowadzana, aby współpraca zespołowa miała miejsce.

Gamma - Gra zespołowa to same zalety

Gry zespołowe to same zalety

Bardzo często słyszymy o czymś takim jak gra zespołowa. Jest to współpraca wielu osób, która ma na celu osiągnięcie jakiegoś celu. Organizacja eventów jest często właśnie tak przeprowadzana, aby współpraca zespołowa miała miejsce.

Jak to przebiega?

Otóż organizatorzy wymyślają różnego rodzaju gry i zabawy, w których osoby będące na imprezie integrującej zespół powinny wziąć udział. Zazwyczaj są to gry szkoleniowe wymagające współpracy. Jest to tak zwany teambuilding czyli działania mające na celu zbudowanie silnego zespołu, który poradzi sobie w każdej sytuacji.

Jeśli uda się stworzyć silny zespół podczas wyjazdu firmowego to można liczyć na to, że również w pracy będzie on ze sobą dobrze współpracował, a wszystkie zadania będą wykonywane jak najlepiej.

Ważne jest to w przypadku zabaw i gier zespołowych, aby osoby biorące w nich udział robiły to z zadowoleniem, z uśmiechem na twarzy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Nikt nie może czuć się zmuszany do tego. Jeśli tak będzie, to rozrywka nie ma w ogóle żadnego sensu, ponieważ nie zostanie osiągnięty główny cel wyjazdu jakim jest zintegrowanie się ludzi ze sobą i zbudowanie silnego zespołu, który będzie wspierać się wzajemnie w każdych warunkach.

Integracja nie tylko poprzez alkohol

W naszym społeczeństwie przyjęło się, że integracja może przebiegać tylko wtedy, gdy leje się alkohol. Prawda jest jednak taka, że można skutecznie integrować się z innymi bez alkoholu i różnego rodzaju używek.

Pracodawcy coraz częściej rezygnują z alkoholu na rzecz gier i zabaw eventowych, co jest naprawdę świetnym rozwiązaniem.

Pracownicy znacznie chętniej przyjeżdżają na takie imprezy, ponieważ nie ma problemów z partnerami, którzy zostają w domach. Nie każda impreza firmowa jest imprezą dla pracowników i ich rodzin.

Kobiety i mężczyźni, którzy muszą zostawić najbliższych w domach, często walczą z różnego rodzaju nieporozumieniami na temat imprez pracowniczych.

Jeśli na imprezach nie ma alkoholu, to znacznie łatwiej różnego rodzaju nieporozumień, kłótni uniknąć.

Brak alkoholu to również znacznie większe bezpieczeństwo i szansa na to, że impreza firmowa przebiegnie w sposób spokojny.

Jest to bardzo ważne dla organizatorów, aby uniknąć niepotrzebnych i niemiłych niespodzianek.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.