Gry i zabawy

Podstawą sprawnego i dobrze działającego zespołu jest przede wszystkim wzajemne zaufanie. To ona spaja ludzi i umożliwia działanie w dobrej wierze w osiągnięcie wspólnego sukcesu.

Gamma - Gry i zabawy

Gry i zabawy

Podstawą sprawnego i dobrze działającego zespołu jest przede wszystkim wzajemne zaufanie. To ona spaja ludzi i umożliwia działanie w dobrej wierze w osiągnięcie wspólnego sukcesu.

Chcąc osiągnąć taki stan trzeba nie tylko dobrać odpowiednich pracowników, ale przede wszystkim stworzyć im warunki, w których mogliby zdobywać odpowiednie doświadczenie i uczyć wzajemnego zaufania. W tym celu najlepiej sprawdzają się gry teambuildingowe (gry szkoleniowe). Są one tworzone z myślą o polepszaniu relacji w zespole i tworzeniu silnych więzi opartych właśnie na zaufaniu i wierze we wspólne siły. Dodatkowo można je połączyć z wyjazdem pracowniczym.

Kołyska

Jedną z ciekawszych gier, które zmuszają niejako do zaufania swoim kolegom z pracy jest Kołyska. Ćwiczenie to polega na stworzeniu z uczestników okręgu, we wnętrzu którego znajduje się jedna z osób. To właśnie ona, zamykając oczy kołysze się na różne strony swobodnie opadając na asekurujące dłonie swoich kolegów i koleżanek.

Jest to bardzo mocny test zaufania, który dotyczy nie tylko osoby kołyszącej się ale także wszystkich tych, od których zależy bezpieczeństwo osoby znajdującej się wewnątrz okręgu. Zabawę można prowadzić od co najmniej trzech osób. Przy najmniejszej liczbie uczestników oczywiście odpowiednio ograniczone zostaje pole bujania się.

Lokomotywa

Zabawa w lokomotywę wymaga dwójki uczestników. Przy jeden z nich zamienia się w parowóz, a drugi w maszynistę. Jak łatwo zatem przewidzieć maszynista kieruje lokomotywą, która może poruszać się wyłącznie w sposób wskazany przez maszynistę. Osoba udająca lokomotywę staje tyłem do maszynisty i zamyka oczy. Natomiast maszynista ustawia się za lokomotywą i po odpowiedniej komendzie rusza w trasę. W jej toku, tak zestawiona para, musi zebrać określone przedmioty, które stanowią pewną formę wagonów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Konieczne jest także ostrożne poruszanie się po sali w celu uniknięcia kolizji z innymi lokomotywami. Ponadto trzeba pamiętać, że maszynista jest zobowiązany do tego by nie wypowiadać żadnych słów i komunikować się z lokomotywą jedynie za pomocą wcześniej ustalonych znaków i gestów. W ramach równowagi, po zakończeniu zbierania wagonów, maszynista zamienia się miejscami z lokomotywą.

Gry i zabawy eventowe realizowane w ramach teambuildingu mogą wydawać się dziecinne lub mało poważne.

Tymczasem ich wpływ na psychikę pracowników jest wyjątkowo pozytywny. Warto zatem poddać się i spróbować swoich sił.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.