Czy gry karciane są dobrym pomysłem na imprezie firmowej?

Gry karciane są jedną z najbardziej popularnych form rozrywek na całym świecie. Tego rodzaju zabawa była już znana od czasów średniowiecza. Z czasem zwykła gra w karty przerodziła się w znacznie poważniejszą formę.

20 grudnia 2018
zdjęcie - Czy gry karciane są dobrym pomysłem na imprezie firmowej?

Czy gry karciane są dobrym pomysłem na imprezie firmowej?

Gry karciane są jedną z najbardziej popularnych form rozrywek na całym świecie. Tego rodzaju zabawa była już znana od czasów średniowiecza. Z czasem zwykła gra w karty przerodziła się w znacznie poważniejszą formę.

Dziś często gramy o konkretne nagrody lub nawet pieniądze, a w wielu miejscach na świecie organizowane są turnieje dla najlepszych zawodowych graczy. Czy zatem i my powinniśmy umieszczać gry karciane w grafiku naszej imprezy firmowej?

Znajomość zasad oraz podstawowych reguł gry

Musimy mieć na uwadze, że nie każdy może znać reguły, według których przebiega gra. W takiej sytuacji możemy pozwolić, aby to współpracownicy wytłumaczyli koledze w pracy podstawowe zasady. Jest to jedna z najprostszych dróg do szybkiej integracji między współpracownikami.

Dodatkową korzyścią jest tutaj również nauka współpracy, dzięki czemu nasz zespół będzie bardziej zgrany.

Jeśli zaproponujemy swoim pracownikom grę, z którą nikt nie jest zaznajomiony, możemy wzbudzić dodatkowy entuzjazm. Każdy lubi poznawać nowe rzeczy. W takim przypadku trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na klarowne przedstawienie zasad panujących w danej formie gry.

Najlepiej, aby zajęła się tym osoba, która posiada doświadczenie w konkretnym rodzaju gry karcianej i będzie w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania, które na pewno pojawią się w trakcie gry.

Miejsce oraz atmosfera w trakcie gry szkoleniowej

Odpowiednio dobrana atmosfera oraz miejsce, gdzie zabawa ma się odbyć, to dwie kluczowe kwestie o które powinniśmy się zatroszczyć, zanim rozpoczniemy grę. Miejsce rozgrywki nie powinno być zatłoczone.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Nie powinno znajdować się w nim także zbyt dużo ludzi. Nie wskazana jest również głośna i uniemożliwiająca komunikację między poszczególnymi graczami muzyka. Dotyczy to zwłaszcza gier, w których rozmowa między uczestnikami zabawy jest niezbędna.

Drugorzędną, aczkolwiek ważną kwestią przy wyborze miejsca do gry w karty jest wystrój wnętrza. Pomieszczenie do gry powinno być zadbane, a dodatkowym atutem będzie ekskluzywność takiego miejsca.

Co zamiast gier karcianych?

Gry integracyjne mogą przybierać bardzo różne formy. Jeżeli pracownicy naszego zespołu nie najlepiej radzą sobie z grami karcianymi, możemy zaproponować im podobne formy rozrywki. Mogą to być przykładowo szachy lub warcaby. Jeżeli w naszym zespole pracują ludzie młodzi i kreatywni, zabawa w popularne w ostatnim czasie gry RPG będzie również znakomitym pomysłem.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Większość ludzi nie lubi zmian. Zwłaszcza w obszarze zawodowym wszelkie modyfikacje bywają trudnym doświadczeniem. Dla lepszego zarządzania zmianą w firmą warto poznać mechanizmy reakcji emocjonalnych pracowników. W tym celu można się posłużyć teorią stresu psychologicznego Lazarusa i Folkman.

W ostatnich dekadach ulega zmianie struktura zatrudnienia w biznesie. Proces ten zachodzi w całej Europie, w tym także w Polsce. Obserwuje się wzrost zatrudnienia kobiet, osób należących do mniejszości narodowych, a także osób starszych. Stale dołącza do grup pracowniczych nowe młode pokolenie. Nie wszystkie firmy są w jednakowym stopniu otwarte i gotowe na przyjmowanie tak zróżnicowanych pracowników.

Zarządzanie zespołem zdalnym jest dla menadżera prawdziwym stress testem. Przyjdzie mu przeprowadzić wiele trudnych rozmów i rozwiązać wiele trudnych zawodowych sytuacji. W jaki sposób powinien to robić?

ADKAR  to nazwa metody zarządzania zmianą, która opisuje 5 kroków, które są niezbędne do wprowadzania nowych rozwiązań w organizacji.

Metoda Open Space Technology to praca z dużymi grupami (do 2500 osób), która pozwala na efektywne wypracowywanie rozwiązań złożonych problemów biznesowych.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.