Gry scenariuszowe – nauka poprzez zabawę

Nie tylko dzieci uczą się poprzez zabawę, również dorosłym zdobywanie wiedzy w luźnej atmosferze przychodzi znacznie łatwiej. Kto się choć raz w życiu porządnie nie wynudził na firmowym szkoleniu niechaj pierwszy rzuci kamieniem.

zdjęcie - (the_title())


Gry scenariuszowe - nauka poprzez zabawę

Nie tylko dzieci uczą się poprzez zabawę, również dorosłym zdobywanie wiedzy w luźnej atmosferze przychodzi znacznie łatwiej. Kto się choć raz w życiu porządnie nie wynudził na firmowym szkoleniu niechaj pierwszy rzuci kamieniem. Trwający w nieskończoność wykład zawierający same techniczne pojęcia bez krzty urozmaicenia, to najkrótsza droga do zapadnięcia w sen, a nie do poszerzenia wiedzy czy zdobycia nowych umiejętności.

Na szczęście w dzisiejszych czasach powoli odchodzi się od tradycyjnych szkoleń realizowanych w formie wykładów. Ogromną popularnością cieszą się szkolenia outdoor, podczas których pracownicy mogą przyswajać nowe umiejętności na łonie natury. Ciekawym sposobem na to są gry scenariuszowe.

RPG w formie live

W dzieciństwie czy też w młodości wiele osób grało w komputerowe gry strategiczne. Ich fabuła oparta była na konkretnym scenariuszu opowiadającym jakąś historię. Obecnie, takie scenariusze rodem z gier strategicznych realizuje się podczas szkoleń zewnętrznych. Gry scenariuszowe to doskonały sposób na integrację pracowników. Team building opartu na szkoleniach outdorowych daje zaskakująco pozytywne rezultaty, Gry zespołowe wzmacniają integrację pracowników, lecz nie tylko - równie ważne jest zdobywanie nowych umiejętności.

Czego można nauczyć się na takim szkoleniu?

Podczas gier zespołowych, podobnie jak w pracy zespołowej najważniejsza jest wzajemna współpraca. Jeżeli każdy członek zespołu będzie wychodził z założenia, że pracuje wyłącznie na własny rachunek, to nie można nawet myśleć o tym, że odniosą grupowy sukces. Zespół powinien doskonale radzić sobie z podziałem obowiązków i wzajemnym monitorowaniem postępu prac.

Współpracownicy muszą mieć przy tym poczucie, że w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów mogą nawzajem na siebie liczyć. Tak zgrany zespół będzie pracował na najwyższych obrotach, przez co znacznie wzrośnie jego efektywność. A nie ma co ukrywać, że większa efektywność pracowników przekłada się bezpośrednio na wzrost wpływów w firmie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.