Gry Team Buildingowe - udany proces pogłębiający integrację w firmie

Gwarancją udanego wyjazdu integracyjnego jest we współczesnych nam czasach już nie tylko zapewnienie pracownikom dostępu do alkoholu oraz zagwarantowanie im spędzenia czasu na wyjeździe w hotelowym spa.

 
18 grudnia 2018
zdjęcie - Gry Team Buildingowe - udany proces pogłębiający integrację w firmie

Gry Team Buildingowe - udany proces pogłębiający integrację w firmie

Gwarancją udanego wyjazdu firmowego jest we współczesnych nam czasach już nie tylko zapewnienie pracownikom dostępu do alkoholu oraz zagwarantowanie im spędzenia czasu na wyjeździe w hotelowym spa.

Jeśli zarządzający firmą poważnie myślą o teambuildingu i strategii budowania zespołu mającego do siebie zaufanie i pozytywne relacje, wykorzystują organizowane obecnie wyjazdy szkoleniowe na wykłady, aktywności i gry teambuildingowe, które doświadczeni trenerzy są w stanie przeprowadzić z efektem zadziwiającym samych pracowników.

Choć sam teambuilding często mylony jest z integracją i wpisywany w program wyjazdów firmowych, to podstawowym rozróżnieniem między nimi jest fakt, że integrację przeprowadzamy najczęściej między osobami, które się nie znają.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Sam proces zaś to działanie ze sztucznie utworzonymi grupami osób, które mają już proces zapoznawania się za sobą i funkcjonują na co dzień w pracy, szkole czy przedszkolu – bo tego typu działania można przeprowadzać zarówno z osobami dorosłymi, jak i dziećmi. Jak wskazuje sama nazwa, Jest to praca nad budowaniem już istniejącego zespołu i pogłębianiem w nim relacji między poszczególnymi pracownikami.

Doświadczony trener lub animator teambuildingu ma do dyspozycji szereg sprawdzonych i skutecznych zabaw umożliwiających przeprowadzenie uczestników szkoleń outdoorowych przez cały proces pogłębiania relacji.

Najczęściej zaczyna więc od rozluźniania atmosfery, która zawsze na początku szkoleń jest nieco napięta, przez zajęcia skłaniającego do logicznego myślenia i wspólnego rozwiązywania postawionych przed zespołem problemów w trakcie których można w łatwy sposób wyłonić liderów grupy i nakłonić ją do wspólnego działania prowadzącego do sukcesu, po zabawy budujące zaufanie do innych uczestników i skłaniające pracowników do śmielszego występowania z własną inicjatywą i nawet ryzykownymi pomysłami w codziennym życiu firmy.

Początkowe zabawy proponowane w ramach integracji najczęściej wiążą się z aktywnością ruchową, która najskuteczniej przełamuje lody między uczestnikami szkoleń, skłaniając ich do chwilami absurdalnych zachowań, umożliwiających jednak zobaczenie w koledze zza biurka obok człowieka wyrwanego ze służbowego mundurka i przyklejonej mu na co dzień etykietki.

Kolejne – stają się treningiem uważnego słuchania pozostałych uczestników zabaw i przekonywaniem na własnej skórze, że tylko grupowe działanie może doprowadzić do sukcesu. W grach dotykających relacji zaufania grupie uczestnicy skupiają się zaś na przekraczaniu granic komfortu, wyzwalając przy tym emocje i budując poczucie współzależności.

Dzięki umiejętnemu przeprowadzeniu tego typu zajęć w trakcie wyjazdu można zbudować zespół polegający na sobie, motywujący się wzajemnie do działania i widzący w takiej pracy sens rozwoju firmy.

 

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Max Weber w latach 70 dwudziestego wieku wyróżnił trzy podstawowe typy władzy:
  • tradycyjną
  • racjonalną
  • charyzmatyczną

Diagram Ishikawy (inaczej diagram ryby lub wykres rybiej ości) to metoda zarządzania, które pozwala na zidentyfikowanie przyczyn pojawiających się błędów lub występujących niepowodzeń. Z tego względu diagram znany jest również jako wykres przyczynowo-skutkowy.

Czy firmy powinny przede wszystkim skoncentrować się na mocnych stronach swoich pracowników, czy pomagać im poprawić ich słabe strony? To pytanie jest dziś szczególnie ważne, biorąc pod uwagę niskie zaangażowanie w pracę i wysokie oczekiwania pracowników dotyczące tego, co powinna łączyć w sobie świetna posada.

Krzywa zmiany Adamsa, Hayesa i Hopsona opisuje przez jakie stany emocjonalne przechodzi jednostka ( lub większa zbiorowość), kiedy w jej życiu – prywatnym lub zawodowym – zachodzą głębokie zmiany. Krzywa zmiany zwraca uwagę na złożone problemy psychologiczne i psychospołeczne towarzyszące takim wydarzeniom.

Zarządzanie grupą pracowników, gdzie kłótnie i niedopowiedzenia występują na porządku dziennym to zupełna norma. To tak jak w przypadku dysfunkcyjnej rodziny, a może nawet gorzej, ponieważ to właśnie z naszą dysfunkcyjną „rodziną” w pracy spędzamy większość naszego czasu – co najmniej 40 godzin tygodniowo.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.