Gry team buildingowe

Istotą większości gier jest wygrywanie, rywalizacja. Konkurowanie ze sobą pojedynczych uczestników bądź całych zespołów mocno angażuje ludzi, wyzwala, energię, autentyczne emocje i adrenalinę . Można by więc założyć, że to idealny sposób na udany team buliding.

Bądź częścią opowieści…
Gry integracyjne - Team building realizowany na kanwie gier scenariuszowych daje ogrom możliwości. Zabawy integracyjne pozwalają wcielić się uczestnikom w załogę łodzi podwodnej, członków ekipy...
Budujemy zaangażowanie, współpracę i silne emocje!
Gry terenowe - team building w tych projektach jest naturalny – wynika z charakteru zadania. Uczestnicy współpracując i korzystając ze swoich talentów i zasobów potrafią zbudować konstrukcje lotne...

Gry team buildingowe

Istotą większości gier jest wygrywanie i rywalizacja. Konkurowanie ze sobą pojedynczych uczestników bądź całych zespołów mocno angażuje ludzi, wyzwala, energię, autentyczne emocje i adrenalinę.

Można by więc założyć, że to idealny sposób na udany teambuliding.

Jednakże tam gdzie są zwycięscy są  również przegrani. To niesie ryzyko nieprzyjemnych emocji i potencjalnych konfliktów, co byłoby całkowitym przeciwieństwem celów jakie stawiamy przed teambuildingiem.

Jak więc przeprowadzić udany, energetyczny teambuilding nie odwołując się do rywalizacji ?

  • Po pierwsze – niekoniecznie trzeba unikać rywalizacji w trakcie teambuildingu – dopiero jego zakończenie powinno mieć charakter koncyliacyjny. W trakcie wydarzenia konkurowanie jest jak najbardziej możliwe i dopuszczalne.

  • Po drugie – nawet jeśli zdecydujemy się ma mechanikę gier teambuildingowych bazującej na rywalizacji to możemy zadbać o właściwy odbiór zadań i atmosferę wśród uczestników poprzez odpowiednie omówienia – takie, które będą kanalizowały energię na współpracę.

  • Po trzecie – jest wiele gier, które na pozór wspierają konkurowanie, ale tak naprawdę premiują współpracę (np. wybudowanie najwyższej wieży – grupy mogą budować samodzielnie, albo zebrać się w jeden zespół i zbudować wspólną konstrukcję, która siłą rzeczy będzie najwyższa).

Dziś, w obliczu zmian pokoleniowych bardzo ważny jest aspekt współpracy miedzy ludźmi.

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Teorie zależności mówią  o trzech programach życiowych w tym względzie:

  • zależność – kiedy człowiek do realizacji celów potrzebuje pełnego wsparcia drugiego człowieka – w postaci jego zasobów, czasu, uwagi etc.

  • niezależność – kiedy człowiek nie potrzebuje niczyjej pomocy i wykorzystuje własne zasoby, aby zrealizować cele.

  • współzależność – współpraca między ludźmi umożliwiająca synergię zasobów, talentów i predyspozycji, zgodnie z założeniem, że 2+2 nie zawsze musi dawać 4.

Dzisiejsi Y’grekowie i Z’eci mają silną orientację na niezależność. Współzależność traktują jak…. Zależność. Warto, aby gry integracyjne zamiast wspierać rywalizację i tym samym niezależność wskazywały jak ważna jest współzależność, że łączenie zasobów i potencjałów umiejętności i umysłów daje lepsze efekty niż praca każdego człowieka z osobna.

Idealna gra integracyjna umożliwia pracę niezależną i promuje współzależną. Uczestnicy dzięki takiemu doświadczeniu dostają szansę na zmianę przekonań, a w rezultacie zachowań na te zmierzające do współpracy.

Szkolenie z „twistem” integracyjnym. Rozwija i napędza do współpracy!
Zdarza się, że na gry szkolniowe stawiane są dwa cele – ten rozwojowy oraz ten związany z motywacją, odbiorem wydarzenia jako nagrody. Szkolenia integracyjne z „twistem” integracyjnym odróżniają...

Uwalniamy dobre emocje – od środka na zewnątrz

Szkolenia outdoor - uwalniamy dobre emocje od środka na zewnątrz. Poznaj nasze szkolenia outdoor - na słońce i na deszcz!
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
INTEGRACJA/EDUTAINMENT
INTEGRACJA/EDUTAINMENT
INTEGRACJA/EDUTAINMENT

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd.
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Obecny artykuł
Gry team buildingowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.