Gry team buildingowe

Istotą większości gier jest wygrywanie, rywalizacja. Konkurowanie ze sobą pojedynczych uczestników bądź całych zespołów mocno angażuje ludzi, wyzwala, energię, autentyczne emocje i adrenalinę . Można by więc założyć, że to idealny sposób na udany team buliding.

18 grudnia 2018
zdjęcie - Gry team buildingowe

W ARTYKULE:

Gry team buildingowe

Istotą większości gier jest wygrywanie i rywalizacja. Konkurowanie ze sobą pojedynczych uczestników bądź całych zespołów mocno angażuje ludzi, wyzwala, energię, autentyczne emocje i adrenalinę.

Można by więc założyć, że to idealny sposób na udany teambuliding.

Jednakże tam gdzie są zwycięscy są  również przegrani. To niesie ryzyko nieprzyjemnych emocji i potencjalnych konfliktów, co byłoby całkowitym przeciwieństwem celów jakie stawiamy przed teambuildingiem.

Jak więc przeprowadzić udany, energetyczny teambuilding nie odwołując się do rywalizacji ?

  • Po pierwsze – niekoniecznie trzeba unikać rywalizacji w trakcie teambuildingu – dopiero jego zakończenie powinno mieć charakter koncyliacyjny. W trakcie wydarzenia konkurowanie jest jak najbardziej możliwe i dopuszczalne.

  • Po drugie – nawet jeśli zdecydujemy się ma mechanikę gier teambuildingowych bazującej na rywalizacji to możemy zadbać o właściwy odbiór zadań i atmosferę wśród uczestników poprzez odpowiednie omówienia – takie, które będą kanalizowały energię na współpracę.

  • Po trzecie – jest wiele gier, które na pozór wspierają konkurowanie, ale tak naprawdę premiują współpracę (np. wybudowanie najwyższej wieży – grupy mogą budować samodzielnie, albo zebrać się w jeden zespół i zbudować wspólną konstrukcję, która siłą rzeczy będzie najwyższa).

Dziś, w obliczu zmian pokoleniowych bardzo ważny jest aspekt współpracy miedzy ludźmi.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Teorie zależności mówią  o trzech programach życiowych w tym względzie:

  • zależność – kiedy człowiek do realizacji celów potrzebuje pełnego wsparcia drugiego człowieka – w postaci jego zasobów, czasu, uwagi etc.

  • niezależność – kiedy człowiek nie potrzebuje niczyjej pomocy i wykorzystuje własne zasoby, aby zrealizować cele.

  • współzależność – współpraca między ludźmi umożliwiająca synergię zasobów, talentów i predyspozycji, zgodnie z założeniem, że 2+2 nie zawsze musi dawać 4.

Dzisiejsi Y’grekowie i Z’eci mają silną orientację na niezależność. Współzależność traktują jak…. Zależność. Warto, aby gry integracyjne zamiast wspierać rywalizację i tym samym niezależność wskazywały jak ważna jest współzależność, że łączenie zasobów i potencjałów umiejętności i umysłów daje lepsze efekty niż praca każdego człowieka z osobna.

Idealna gra integracyjna umożliwia pracę niezależną i promuje współzależną. Uczestnicy dzięki takiemu doświadczeniu dostają szansę na zmianę przekonań, a w rezultacie zachowań na te zmierzające do współpracy.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Menedżerowie na poziomie deklaracji twierdzą, że kreatywność i innowacyjność to podstawowe czynniki niezbędne do dynamicznego rozwoju każdego biznesu. Niestety nie przekładają teorii na praktykę. Pracownicy naciskani i pośpieszani przez kadrę kierowniczą nie mają czasu na pracę koncepcyjną i szukanie twórczych rozwiązań.

Wywieranie wpływu to zdolność wpływania na zachowania, postawy i przekonania innych ludzi, bez wykorzystywania siły lub władzy formalnej. Wywieranie wpływu jest stałym elementem naszej rzeczywistości i kontaktów międzyludzkich.

W wielu środowiskach treningowych, szkoleniowych i konsultingowych, feed forward jest oryginalną metodą komunikacji, nauczaną i wykorzystywaną od co najmniej wczesnych lat 90. W tych środowiskach, a także innych ośrodkach komunikacji i rozwoju osobistego, sztuka dawania feed forwardu jest używana w celu wzmocnienia, a czasem nawet zastąpienia pozytywnego i negatywnego feedbacku.

Żyjemy w świecie, w którym wszystko szybko się zmienia. Ciągłe innowacje i postęp technologiczny powodują olbrzymią konkurencję pomiędzy firmami: kto wymyśli i będzie nadzorował kolejny rewolucyjny projekt, kto będzie go realizować, a kto się wycofa? Wszystkie firmy mają do czynienia z potrzebą nadążania za zmieniającym się rynkiem. Konkurencja między firmami przekłada się także na polowanie na najlepsze, rzadkie talenty.

TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJ
To nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.