Jak dobrze zorganizować imprezę taneczną?

Organizacja imprezy firmowej zawsze stanowi niemałe wyzwanie dla właścicieli firm. Najczęstszymi problemami, z którymi borykają się przedsiębiorcy jest brak pomysłów na ciekawe atrakcje oraz zbyt wysoki koszt takiej imprezy. Jak sobie powinniśmy radzić w tego typu sytuacjach?

zdjęcie - (the_title())

Jak dobrze zorganizować imprezę taneczną?

Organizacja imprezy firmowej zawsze stanowi niemałe wyzwanie dla właścicieli firm. Najczęstszymi problemami, z którymi borykają się przedsiębiorcy jest brak pomysłów na ciekawe atrakcje oraz zbyt wysoki koszt takiej imprezy. Jak sobie powinniśmy radzić w tego typu sytuacjach?

W tego rodzaju sytuacjach jednym z najprostszych rozwiązań będzie organizacja imprezy tanecznej. Na takie imprezy firmowe należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ jest wiele rzeczy, które mogą sprawiać, że zabawa dla naszych pracowników będzie niekomfortowa, a czasami wręcz nieprzyjemna.

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać w przypadku tego typu imprezy, jest odpowiednia muzyka. Ludzie na całym świecie mają najróżniejsze gusta muzyczne – dotyczy to także naszych pracowników.

Aby sprawić, żeby wszyscy goście bawili się wyśmienicie (a przynajmniej większość), warto zatrudnić DJ-a lub zespół muzyczny. Ten pierwszy sprawdzi się lepiej w przypadku młodszych pracowników, drugi będzie odpowiedni dla nieco starszych członków zespołu.

Dodatkowo pracę zespołu muzycznego może wspomagać wodzirej, który poprowadzi kreatywne zabawy oraz nie pozwoli gościom się nudzić. W niektórych przypadkach DJ może również pełnić rolę wodzireja – jednak tutaj musimy pytać konkretną osobę, czy świadczy tego typu usługi.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Kolejną rzeczą są wspomniane wcześniej zabawy. Tutaj warto wiedzieć, że imprezy firmowe zwykle oznaczają również obecność najwyżej postawionych osób w naszej firmie, których to duża część pracowników darzy głębokim szacunkiem.

Z tego powodu też takie osoby nie powinny być zmuszane do zabaw. Najlepiej, aby osoba prowadząca imprezę wybierała jedynie ochotników. Jeśli tych brakuje – może warto przemyśleć, czy zaproponowane przez nas zabawy nie okazały się niedopasowane.

Dużo osób obawia się właśnie różnych zabaw na kilka dni przez planowaną imprezą. Wszystkie te aspekty powinniśmy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy, aby nasz impreza była możliwie najbardziej udana.

Bardzo kontrowersyjną kwestią jest również odpowiedni wybór alkoholu, który pojawi się na stołach podczas imprezy.

Tutaj wszystko zależy od tego, jakich gości spodziewamy się na naszej imprezie. Pracownicy etatowi będą bardzo chętnie bawić się przy alkoholach mocniejszych, jednak bardzo ważne osobistości z naszej firmy mogą obecność bardzo mocnych trunków odczytać jako obrazę oraz brak kultury.

Zatem alkoholem, który możemy bez obaw zaserwować naszym gościom, a przy tym nikogo nie urazić, będzie dobre jakościowo wino.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.