Imprezy firmowe

Imprezy firmowe to prawdziwy temat rzeka. Dlaczego? Otóż zazwyczaj przyzwyczajeni jesteśmy do myślenia, że impreza to po prostu jakaś forma zabawy z tańcem, alkoholem w roli głównej, mająca cele wyłącznie rozrywkowe. W przypadku zaś imprez firmowych sprawa wygląda zupełnie inaczej.

20 grudnia 2018
zdjęcie - Imprezy firmowe

Imprezy firmowe

Imprezy firmowe to prawdziwy temat rzeka. Dlaczego? Otóż zazwyczaj przyzwyczajeni jesteśmy do myślenia, że impreza to po prostu jakaś forma zabawy z tańcem, alkoholem w roli głównej, mająca cele wyłącznie rozrywkowe. W przypadku zaś imprez firmowych sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Przede wszystkim ich forma jest bardzo różna - może to być rzeczywiście szalona impreza w stylu lat 50. a może także być bieg na orientację, survival, piknik w terenie czy wieczór z ogniskiem. Możliwości i sposoby organizacji ogranicza tutaj jedynie nasza wyobraźnia.

Co więcej - imprezy firmowe zazwyczaj mają swój cel...

Jakie zatem najczęściej są organizowane imprezy? Otóż przede wszystkim będą to na pewno imprezy motywacyjne. Co się kryje pod tym pojęciem? Są to imprezy, które mają na celu generalnie wzrost motywacji pracowników.

Jak to działa? Jeśli organizujemy ciekawą imprezę, pracownik czuje się bardziej związany z naszą firmą - opowiada o tym znajomym, chętniej pracuje, identyfikuje się z firmą i jej celami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Co więcej - na takiej imprezie mamy szansę zobaczenia pracownika od zupełnie innej strony.

W zależności zatem od tematyki imprezy możemy dowiedzieć się, jak funkcjonuje on w domu, czym zajmuje się w czasie wolnym, jakie są jego zalety, o których nic nie wiedzieliśmy itp.

Warto także szybko wspomnieć, że imprezy motywacyjne często organizowane są również dla klientów. Nie jest to może praktyka bardzo powszechna, niemniej jednak coraz więcej pracodawców odkrywa korzyści, jakie może przynieść właśnie takie działanie. Klient bowiem również bardziej przywiązuje się do firmy, nie chce raczej od niej odejść.

Następnym rodzajem imprez firmowych są oczywiście imprezy polegające na integracji pracowników. Warto je zorganizować przede wszystkim, kiedy zatrudniamy nowe osoby, które się nie znają albo kiedy chcemy zintegrować starszą kadrę z młodszą.

Warto jednak rozważyć również tę opcję w momencie, gdy na szybko musimy stworzyć jakiś zespół do zadań specjalnych.

Imprezy firmowe warto czasem zorganizować także jako formę nagrody, czy na zakończenie jakiegoś szczególnie ciężkiego projektu. Wówczas damy pracownikom możliwość odpoczynku, co z kolei zaprocentuje ich lepszą pracą.

Czy zatem warto organizować imprezy firmowe?

Bez wątpienia tak, jednak warto traktować je trochę jak inwestycje. A zatem nie bądźmy skąpcami i przemyślmy, jakie są cele takiej imprezy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.