Imprezy firmowe

Imprezy firmowe to prawdziwy temat rzeka. Dlaczego? Otóż zazwyczaj przyzwyczajeni jesteśmy do myślenia, że impreza to po prostu jakaś forma zabawy z tańcem, alkoholem w roli głównej, mająca cele wyłącznie rozrywkowe. W przypadku zaś imprez firmowych sprawa wygląda zupełnie inaczej.

zdjęcie - (the_title())

Imprezy firmowe

Imprezy firmowe to prawdziwy temat rzeka. Dlaczego? Otóż zazwyczaj przyzwyczajeni jesteśmy do myślenia, że impreza to po prostu jakaś forma zabawy z tańcem, alkoholem w roli głównej, mająca cele wyłącznie rozrywkowe. W przypadku zaś imprez firmowych sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Przede wszystkim ich forma jest bardzo różna - może to być rzeczywiście szalona impreza w stylu lat 50. a może także być bieg na orientację, survival, piknik w terenie czy wieczór z ogniskiem. Możliwości i sposoby organizacji ogranicza tutaj jedynie nasza wyobraźnia.

Co więcej - imprezy firmowe zazwyczaj mają swój cel...

Jakie zatem najczęściej są organizowane imprezy? Otóż przede wszystkim będą to na pewno imprezy motywacyjne. Co się kryje pod tym pojęciem? Są to imprezy, które mają na celu generalnie wzrost motywacji pracowników.

Jak to działa? Jeśli organizujemy ciekawą imprezę, pracownik czuje się bardziej związany z naszą firmą - opowiada o tym znajomym, chętniej pracuje, identyfikuje się z firmą i jej celami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Co więcej - na takiej imprezie mamy szansę zobaczenia pracownika od zupełnie innej strony.

W zależności zatem od tematyki imprezy możemy dowiedzieć się, jak funkcjonuje on w domu, czym zajmuje się w czasie wolnym, jakie są jego zalety, o których nic nie wiedzieliśmy itp.

Warto także szybko wspomnieć, że imprezy motywacyjne często organizowane są również dla klientów. Nie jest to może praktyka bardzo powszechna, niemniej jednak coraz więcej pracodawców odkrywa korzyści, jakie może przynieść właśnie takie działanie. Klient bowiem również bardziej przywiązuje się do firmy, nie chce raczej od niej odejść.

Następnym rodzajem imprez firmowych są oczywiście imprezy polegające na integracji pracowników. Warto je zorganizować przede wszystkim, kiedy zatrudniamy nowe osoby, które się nie znają albo kiedy chcemy zintegrować starszą kadrę z młodszą.

Warto jednak rozważyć również tę opcję w momencie, gdy na szybko musimy stworzyć jakiś zespół do zadań specjalnych.

Imprezy firmowe warto czasem zorganizować także jako formę nagrody, czy na zakończenie jakiegoś szczególnie ciężkiego projektu. Wówczas damy pracownikom możliwość odpoczynku, co z kolei zaprocentuje ich lepszą pracą.

Czy zatem warto organizować imprezy firmowe?

Bez wątpienia tak, jednak warto traktować je trochę jak inwestycje. A zatem nie bądźmy skąpcami i przemyślmy, jakie są cele takiej imprezy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.