Imprezy team-buildingowe

„Team building” – oznacza to w języku angielskim „budowanie zespołu”. Można więc łatwo domyślić się, jaki jest cel organizowania teambuildingowych imprez. Takie zajęcia pomagają w integracji członków zespołu, pomagają pozbyć się formalnej atmosfery panującej w grupie i nauczyć ludzi współpracować ze sobą.

Gamma - Imprezy team-buildingowe

Imprezy team-buildingowe

"Teambuilding" - oznacza to w języku angielskim "budowanie zespołu". Można więc łatwo domyślić się, jaki jest cel organizowania teambuildingowych imprez. Takie zajęcia pomagają w integracji członków zespołu, pomagają pozbyć się formalnej atmosfery panującej w grupie i nauczyć ludzi współpracować ze sobą.

Podczas szkolenia integracyjnego członkowie grupy poznają swoje słabe i mocne strony, a lider zespołu zauważa, kto najlepiej sprawdza się w jakim typie zadań i pracy. Dzięki temu później znacznie łatwiej jest podzielić zadania pomiędzy członków grupy - wiadomo, kto najlepiej wykona daną rzecz, a kto może z jakimś zadaniem nie poradzić sobie najlepiej.

Wspólne pokonywanie przeszkód, rozwiązywanie problemów i stawianie czoła trudnościom integruje zespół, dodaje mu motywacji i sprawia, że pracownicy uczą się, jak pracować w danym zespole. Jest to szczególnie ważne w przypadku zespołów nowych, które nie mają jeszcze dużego doświadczenia w pracy w takim składzie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Każda grupa ma bowiem swoją określoną dynamikę pracy, sposób podziału zadań i panujące w tej grupie zasady.

Imprezy integrujące zespół to także sposób na rozwiązywanie panujących w grupie konfliktów pomiędzy pracownikami, a także na pozbycie się nerwowej, stresującej atmosfery. Podczas nieformalnej zabawy konflikty przestają być aż tak istotne, a stres znika - nie ma czym stresować się podczas wykonywania zadań, których złe wykonanie nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.

To także sposób na podniesienie poziomu motywacji wśród pracowników i zwiększenie ich chęci do pracy. W ten sposób działa rywalizacja - rywalizując ze sobą, poszczególne zespoły zyskują wiele motywacji wręcz nieświadomie.

Coraz więcej firm inwestuje w teambuilding. Efekty takiego wyjazdu często są zauważalne niemalże natychmiast - pracownicy zaczynają wykonywać swoje zadania znacznie bardziej sprawnie, a firma generuje większe zyski.

Kilkudniowy wyjazd to także w pewien sposób doskonały relaks - choć imprezy teambuildingowe służą ściśle określonym celom, to również czas na wypoczynek i chwilowe oderwanie się od codziennych obowiązków.

Chwilowa przerwa w pracy bardzo dobrze wpływa na pracowników - wcześniej zmęczeni, przepracowani i przytłoczeni odzyskują dawną motywację i chęć do coraz lepszego wykonywania swoich działań. Nierzadko konsekwencją takiego wyjazdu jest odkrycie nowych talentów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.