Integracja - korzyścią dla każdej firmy i pracowników

W obecnych czasach na naszym rynku jest coraz więcej firm, które organizują wyjazdy integracyjne dla pracowników. Jest to miły i ciekawy sposób na odreagowanie nawarstwionych nerwów i stresu. Celem tych nowatorskich spotkań jest umiejętne podnoszenie wiedzy pracowników, dzielenie się swoimi doświadczeniami, szeroko pojęta integracja oraz doskonała zabawa.

4 lutego 2019
zdjęcie - Integracja - korzyścią dla każdej firmy i pracowników

Integracja - korzyścią dla każdej firmy i pracowników

W obecnych czasach na naszym rynku jest coraz więcej firm, które organizują wyjazdy firmowe dla pracowników. Jest to miły i ciekawy sposób na odreagowanie nawarstwionych nerwów i stresu. Celem tych nowatorskich spotkań jest umiejętne podnoszenie wiedzy pracowników, dzielenie się swoimi doświadczeniami, szeroko pojęta integracja oraz doskonała zabawa.

Firmowe imprezy integrujące pracowników są bardzo ważną sprawą i każdy z pracowników powinien w nich uczestniczyć. Przyczyniają się one w duży stopniu do rozładowania nagromadzonego stresu, który często może towarzyszyć pracownikom w ich codziennej pracy.

Poza tym wyjazdy takie są doskonałą formą wszelkiej zabawy i wzajemnego otwierania się na siebie. Dzięki tej innowacyjnej formie spędzania razem wolnego czasu, pracownicy nawiązują między sobą głębsze więzi. a co za tym idzie nabierają wzajemnie energii i chęci do życia oraz pracy.

W tym celu nabyte nowe pokłady energii i motywacji do działania, mogą skutkować lepszą efektywnością w wykonywaniu powierzonych zadań lub projektów w firmie, które w tak dobrze zgranym zespole, mogą przynieść nowe sukcesy. Zadowolenie z profesjonalnie wykonanej pracy nie tylko przyniesie dumę i zaszczyt dla pracowników ale także dla ich przełożonego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Wyjazdy dla firm mogą przynieść wiele korzyści w firmie. Na współczesnym rynku każde przedsiębiorstwo kieruje się swoją polityką, według której wydawanie środków pieniężnych powinno być dobrze przemyślane.

Zatem czy firmowe imprezy dla pracowników mogą być nazywane zbędnym wydawaniem pieniędzy, który może szybko się zwrócić? Na polskim rynku wszyscy pracownicy z potencjałem nie szukają zatrudnienia, które może im dać tylko satysfakcję finansową. Coraz większa rzesza profesjonalnych osób decyduje się na pracę w doświadczonej firmie ze względu na przyjemną atmosferę w środowisku pracy, przyjacielski relacje z kolegami, komfort psychiczny oraz otwarty dialog z przełożonymi.

Pracownicy, którzy posiadają dobrą opinie w firmie przyciągają do pracy energicznych i doświadczonych specjalistów, którzy to z wielką chęcią będą pracować w takim zespole, który to zawsze tryska pozytywną energią.

W związku z tym koniecznie trzeba organizować firmowe wyjazdy pracownicze, które to wywierają korzystny wpływ na współpracę w każdej dziedzinie naszej gospodarki. Organizowanie przez firmę wyjazdów przynosi każdemu przedsiębiorstwu mnóstwo pozytywnej energii, którą można przeznaczyć na dalszy innowacyjny rozwój.

W czasie trwania dobrej zabawy związanej z wyjazdem pracowniczym wszyscy pracownicy odczuwają dużą chęć bycia ze sobą, przez co nawiązują się nowe kontakty, lepiej siebie poznają, doradzają sobie w rozwiązywaniu problemów, dzięki czemu wiedzą na kogo oraz w jakim stopniu mogą liczyć nie tylko we współpracy, ale także w życiu osobistym.

Stawianie przez firmę na ciekawe formy integracji w zespole może w niezwykle skuteczny sposób przyczynić się do wyeliminowania złych emocji, które nagromadziły się w związku z współzawodnictwem o wpływy i stanowiska pracy w firmie. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby wszyscy oddelegowani pracownicy na naturalnym gruncie mogli podyskutować o istniejących wokół nich drażniących sprawach lub innych rzeczach na które mają inny pogląd, a które powodują wzrost napięcia i niepotrzebne waśnie.

Poza tym każdy wyjazd pracowniczy może być inny i wnieść w życie pracowników cenne doświadczenia. Takie wyjazdy mogą być zorganizowane na różne sposoby i w niezwykle ciekawym i malowniczym plenerze, począwszy od urokliwych zakątków Mazur – przez wybrzeże morskie, aż po niezwykle turystyczne okolice gór takich jak: Bieszczady, Tatr czy Karpaty. Takie usytuowanie miejsc spotkań integracyjnych korzystnie wpływa na ukojenie nerwów oraz złagodzenie poziomu stresu.

Organizowanie plenerowych wyjazdów pracowniczych to ogromny zysk zarówno dla każdego pracownika jak i przedsiębiorstwa. Innowacyjne spotkania integracyjne to doskonały i sprawdzony sposób na scalenie zespołu, który to dzięki temu odnosi znaczne sukcesy zawodowe.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

W kulturze organizacyjnej wielu firm świadomie promowane są takie wartości, jak: proaktywność, inicjatywa, kreatywność pracowników, a jednocześnie nieświadomie nakłania się pracowników do podporządkowania i posłuszeństwa wobec status quo. Takie środowisko rodzi wewnętrzny bunt wśród młodych talentów, których system wartości ukształtowany został przez wolny rynek i kulturę liberalną.

Większość zarządzających zajmowała się tematem produktywności zespołów w czasie pandemii tymczasem w dłuższej perspektywie czasu obszarem równie istotnym jest zaangażowanie pracowników. Osłabienie zaangażowanie to osłabienie wielu mechanizmów proefektywnościowych w zespole (właścicielskie podejście, inicjatywa, innowacyjność, gotowość do podejmowania wyzwań z poza własnego obszaru). Niższe zaangażowanie sprzyja podniesieniu rotacji w zespole, a więc generuje dodatkowe koszty rekrutacji i wdrażania nowych pracowników.

Co powinien zrobić menadżer, żeby utrzymać odpowiedni poziom zaangażowania swoich podwładnych pracujących zdalnie? Jest kilka rozwiązań.

Zachodzące zmiany demograficzne i generacyjne sprawiają, że firmy coraz częściej przekazują funkcje kierownicze pracownikom pokolenia Y. W efekcie Y-greki nie tylko stanowią  ponad połowę aktywnych pracowników, ale sami zarządzają już 38% zatrudnionych osób. Na skutek czego, organizacje stają przed wyzwaniem zmiany modeli zarządzania i przywództwa.

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.

W świecie biznesu kreowanie marki jest czymś bardzo popularnym, właściwie można się z tym spotkać każdego dnia. Jednakże w dzisiejszych czasach dane zjawisko staje się niezbędne i w codziennym życiu każdego człowieka.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.