Integracja na kręgielni

Spotkania integracyjne wbrew pozorom nie są wcale lubiane przez wszystkich, a wynika to głównie z tego, że często są one organizowane w zły sposób. Okazuje się jednak, że nie muszą one być nudne i schematyczne, bowiem możliwości jest naprawdę dużo. Jednym z pomysłów jest wyjście do kręgielni.

zdjęcie - (the_title())

Integracja na kręgielni

Spotkania integracyjne wbrew pozorom nie są wcale lubiane przez wszystkich, a wynika to głównie z tego, że często są one organizowane w zły sposób. Okazuje się jednak, że nie muszą one być nudne i schematyczne, bowiem możliwości jest naprawdę dużo. Jednym z pomysłów jest wyjście do kręgielni.

Kręgle kojarzą się nam pewnie przede wszystkim z dzieciństwem, kiedy to wspólnie z rodzeństwem lub kuzynostwem grało się w plastikową wersję tej gry. Obecnie najpopularniejszy jest bowling, w który można pograć w kręgielniach, zwanych także bowling clubami.

Coraz więcej osób decyduje się własnie na tę formę rozrywki. W takich klubach organizuje się urodziny, wieczory panieńskie itp. Jest to także doskonałe miejsce na spotkanie integracyjne, bowiem gra pozwala przełamać lody, pozbyć się dystansu, uprzedzeń itp.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Z kolei rywalizacja pozwala rozładować emocje. Bowling to także sporo okazji do śmiechu, gdyż wbrew pozorom wcale nie tak łatwo stać się dobrym graczem.

Organizując takie spotkanie należy pamiętać o tym, aby zarezerwować wcześniej tory, bowiem chętnych jest sporo, zwłaszcza w weekend oraz godzinach wieczornych. Warto wiedzieć, że dla grup często są zniżki, a oprócz tego gra jest tańsza we wczesnych godzinach i dniach powszednich.

Jeden tor powinien być do dyspozycji maksymalnie 6-7 osób i najlepiej wykupić więcej czasu niż tylko godzinę.

Kluby często oferują zniżkę przy wykupieniu większej liczby godzin, może zatem okazać się to bardzo opłacalne. Istotne jest również to, że na kręgielniach funkcjonują także punkty gastronomiczne i można zamówić tam jakiś posiłek, a nawet zorganizować np. kolację.

Zazwyczaj istnieje również możliwość zakupienia alkoholu. Oprócz tego wieczorami często organizowane jest tam np. karaoke, co może znacznie ubarwić takie spotkanie integracyjne.

Zanim zorganizuje się wyjście na kręgielnię, warto poznać zasady tej gry i zaznajomić z nimi wszystkie osoby, które wybierają się na to spotkanie. Otóż w grze w bowling dziesięć pinów, czyli kręgli ustawionych jest w kształt trójkąta.

Gra składa się z dziesięciu kolejek, a każda kolejka to po dwa rzuty dla gracza. Jeśli chce się strącić wszystkie kręgle podczas jednego rzutu należy celować pomiędzy pierwszy a trzeci kręgiel.

Za strącenie dziesięciu pinów gracz otrzymuje bonusy w postaci pomnożenia wyniku z rzutów lub rzutu w następnej kolejce.

Naprawdę warto pomyśleć o właśnie takim sposobie na zorganizowanie spotkania integracyjnego. Na pewno dostarczy ono wiele emocji wszystkim uczestnikom, a zabawa będzie niezapomniana.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.