Integracja na wesoło!

Każdy pracodawca chce, aby podległy mu zespól czy też zespoły pracowały sprawnie i wydajnie. Jednak wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Bowiem aby osiągnąć taki efekt należy nie tylko dobrać odpowiedni zespół i przydzielić stosowane zadania oraz dobrze zorganizować pracę, lecz także zadbać o to, aby ludzie się poznali. Jak to można zrobić?

Gamma - Integracja na wesoło!

Integracja na wesoło!

Każdy pracodawca chce, aby podległy mu zespól czy też zespoły pracowały sprawnie i wydajnie. Jednak wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Bowiem aby osiągnąć taki efekt należy nie tylko dobrać odpowiedni zespół i przydzielić stosowane zadania oraz dobrze zorganizować pracę, lecz także zadbać o to, aby ludzie się poznali.

Jak to można zrobić?

Świetnym sposobem jest tutaj organizacja imprezy integrującej zespół albo motywacyjnej. Wiele osób powie zapewne, że jest to całkowicie zbędny wydatek i że przecież pracownicy będą musieli się i tak poznać. Jednak jest to z gruntu błędne założenie.

Przede wszystkim bawiąc się, ludzie poznają się znacznie szybciej. Są bardziej otwarci, poruszają różne tematy, których normalnie w biurze nie wypada poruszyć.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Warto także zaznaczyć, że dzisiaj impreza firmowa może przyjąć naprawdę różne oblicza. Zazwyczaj bowiem, kiedy pada hasło "impreza" to od razu myślimy o sali, tańcu, alkoholu.

Dzisiaj jednakże nadszedł nowy wymiar imprezy. Jaki?

Otóż na rynku znajdziemy dzisiaj wiele firm, które specjalizują się w tworzeniu przeróżnych imprez dla firm. Wśród nich są oczywiście także i imprezy polegające na integracji - wiele przedsiębiorców staje dzisiaj bowiem przed wyzwaniem stworzenia na cito zgranego zespołu.

Warto jednak orientować się mniej więcej, jak też może wyglądać taka impreza.

Oczywiście zatem może ona przyjąć pozory dość tradycyjnej imprezy. Dlaczego pozory? Otóż na pewno będzie na takiej imprezie obecny ktoś, kogo zadaniem będzie szeroko pojęta integracja osób.

Tutaj zapewne będzie jakiś temat przewodni imprezy, będą ciekawe gry i zabawy albo rekwizyty. To jednak nie wszystko. Impreza integrująca zespół może być także nieco bardziej ekstremalnym przeżyciem. Jak?

Otóż wiadomo, że ludzie świetnie się integrują i poznają swoje mocne oraz złe strony w momencie, w którym muszą stanąć przed jakimś zadaniem.

Często zatem firmy organizują imprezy gdzieś w terenie zawierające elementy survivalu.

Jeszcze innym rodzajem imprez firmowych są te, które wykorzystują naturalną ciekawość każdego z nas.

Są to na pewno różne gry miejskie, gry typu escape room i podobne aktywności, w których to uczestnicy muszą połączyć swoje siły, by osiągnąć cel.

Jak zatem widać - rodzajów imprez firmowych jest bardzo wiele. Ze względu na korzyści warto bez wątpienia w nie zainwestować.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.