Integracja - pozytywny wpływ na relacje w firmie

Coraz więcej firm organizuje firmowe imprezy integracyjne. Jest to idealny sposób na miłe spędzenie wolnego czasu przez pracowników pracujących w jednej firmie. Priorytetowym celem tych spotkań jest podnoszenie kompetencji pracowników, zacieśnianie panujących między nimi relacji i umacnianie więzi, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.

4 lutego 2019
zdjęcie - Integracja - pozytywny wpływ na relacje w firmie

Integracja - pozytywny wpływ na relację w firmie

Coraz więcej firm organizuje firmowe imprezy integrujące pracowników. Jest to idealny sposób na miłe spędzenie wolnego czasu przez pracowników pracujących w jednej firmie. Priorytetowym celem tych spotkań jest podnoszenie kompetencji pracowników, zacieśnianie panujących między nimi relacji i umacnianie więzi, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.

Wyjazdy firmowe są bardzo ważne i powinna w nich uczestniczyć każda osoba aktywna zawodowo. Pomagają one rozładować stres, jaki często towarzyszy wielu pracownikom w codziennej, pracowniczej rutynie w firmie.

Ponadto firmowe eventy są doskonałą okazją do „nowego otwarcia” się na zespół. Często zdarza się, że podczas takich spotkań zażegnane bywają dawne konflikty, a zatargi puszczane są w niepamięć.

Dzięki wspólnej zabawie współpracownicy zaczynają jeszcze w większym stopniu sobie ufać, a co więcej nabierają znacznej motywacji do działania. A jak powszechnie wiadomo tylko dobra i zgrana drużyna posiada wszelkie predyspozycje do tego, aby pracować efektywniej, jednocześnie czerpiąc z wykonywania swoich obowiązków więcej satysfakcji i przyjemności. Zadowolenie z pracy jest nie tylko komfortowe dla samych pracowników lecz także dla szefa.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Firmowe imprezy przynoszą wiele korzyści w każdej firmie. We współczesnym świecie każdy podmiot gospodarczy kieruje się polityką według której wydawanie zarobionych środków finansowych powinno w każdym przypadku być uzasadnione.

Zatem czy wyjazdy dla pracowników są takim wydatkiem dla firmy, który szybko się zwróci? Otóż w obecnych czasach potencjalni i cenieni na rynku pracy pracownicy nie szukają zatrudnienia, które daje im tylko i wyłącznie satysfakcję finansową. Coraz więcej osób decyduje się na wstąpienie w szeregi konkretnej organizacji ze względu na dobrą atmosferę pracy, poprawne relacje z przyszłymi kolegami, komfort psychiczny lub też partnerskie stosunki z przełożonymi.

Jak powszechnie wiadomo, każda prosperująca na rynku biznesowym firma składa się przede wszystkim z ludzi, a im bardziej zadowoleni są pracownicy, tym większe możliwości oraz korzyści są dla danej firmy. Zadowoleni pracownicy przyciągają do pracy dobrych i doświadczonych specjalistów, którzy to chcą pracować w zespołach emanujących pozytywną energią.

Z tego też powodu warto organizować firmowe imprezy, które to mają bardzo pozytywny wpływ na wiele obszarów działalności zespołów pracowniczych. Organizacja wyjazdów integracyjnych dostarcza każdej firmie sporo korzyści. Podczas takich spotkań buduje się pozytywne relacje pomiędzy pomiędzy poszczególnymi pracownikami, co przekłada się pozytywnie na atmosferę w pracy.

Wpływa to w znacznym stopniu na zwiększenie wydajności w zespole. Podczas takiego wyjazdu wszyscy członkowie zespołu czują się w swoich towarzystwie swobodnie, lepiej się zapoznają, dzięki czemu wiedzą na co mogą liczyć we współpracy, co automatycznie w znaczny sposób wpływa na wydajność w danym zespole pracowniczym.
Każdy firmowy wyjazd podnosi świadomość skuteczności działania w grupie. Poprzez wyjazdy firmowe i powstaniem podczas nich pozytywnych relacji dalsza współpraca między pracownikami osiąga poziom umożliwiający generowanie większych zysków finansowych w firmie.

Co więcej wiele osób, które dotychczas nie miało możliwości uczestnictwa w profesjonalnych szkoleniach teambuilding, poprzez ciekawy wyjazd ma możliwość podniesienia swoich kwalifikacj miękkich w oparciu o symulacje współpracy w zespole. Wszystkie gry i zabawy teambuilding są idealną formą lepszego poznania siebie samego oraz swoich współpracowników.

Organizacja ciekawych wyjazdów to również niezwykle skuteczny sposób walki z napięciami w firmie. Jest to idealna okazja do tego, aby wszyscy pracownicy w neutralnym środowisku mogli przedyskutować wszystkie drażniące kwestie, odpocząć od trudnych zajęć, które często rodzą niesnaski oraz nieporozumienia. Ponadto każdy wyjazd zorganizowany w niezwykle uroczej turystycznej okolicy wpływa bardzo korzystnie na ukojenie nerwów oraz złagodzenie poziomu stresu.

W związku z powyższym organizacja takich wyjazdów dla pracowników to niebywały skarbiec korzyści dla każdej organizacji. Bez względu na panującą obecnie sytuację w firmie, tempo jej rozwoju, czy też wiek poszczególnych pracowników, zawsze warto postawić na taką formę wspólnego spędzenia czasu. Warto pamiętać o tym, aby na wyjazdach porzucić swoje codzienne role i w pełni cieszyć się ciekawymi programami teambuilding i w stu procentach wykorzystać w pracy swój potencjał.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Szanowni Państwo!
Ponad 1000 absolwentów i studentów z pokoleń Y i Z zebrało się na spotkaniu na Arizona State University, aby zaangażować się w opracowywanie rozwiązań najbardziej palących problemów tych pokoleń. Ci studenci i absolwenci stworzyli nowe, konkretne i mierzalne plany, aby sprostać największym wyzwaniom ich generacji. Z przeprowadzonego w trakcie badania wynika, że pokolenia te są wyjątkowo sprawne w rozwiązywaniu problemów społecznych. W porównaniu z rodzicami są bardziej kreatywne (81% do 19%), otwarte (81% do 19%) i innowacyjne (79% do 21% ). Jak w takim razie skorzystać z tego, co oferują nam pokolenia Y i Z?

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Wywieranie wpływu to zdolność wpływania na zachowania, postawy i przekonania innych ludzi, bez wykorzystywania siły lub władzy formalnej. Wywieranie wpływu jest stałym elementem naszej rzeczywistości i kontaktów międzyludzkich.
Teoria motywacji herzberga, nazywana rownież dwuczynnikową teorią Herzberga, jest jedną z klasycznych teorii motywacji, opierającą się na podziale czynników motywujących na dwie grupy: czynniki higieny i czynniki motywujące.
Ty decydujesz o tym, na co poświęcasz określoną ilość czasu. Zastanów się ile czasu poświęcasz na realizację tego co jest dla ciebie naprawdę ważne?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.