Spotkanie integracyjne przy planszówkach

Planszówki mają głównie... przeciwników – przynajmniej w kontekście spotkania integracyjnego. Planszówki kojarzą się głównie z grą w monopol, siedzeniem przy stole, generalnie aktywnością raczej stacjonarną.  Kiedy rozmawiamy o planszówkach w kontekście team buildingu zwłaszcza Panie – HR’menedżerki zgłaszają dużo wątpliwości...

2 stycznia 2019
zdjęcie - Spotkanie integracyjne przy planszówkach

Spotkanie integracyjne przy planszówkach

Planszówki mają głównie... przeciwników – przynajmniej w kontekście spotkania integracyjnego. Planszówki kojarzą się głównie z grą w monopol, siedzeniem przy stole, generalnie aktywnością raczej stacjonarną.  Kiedy rozmawiamy o planszówkach w kontekście teambuildingu zwłaszcza Panie – HR’menedżerki zgłaszają dużo wątpliwości...

Tymczasem mechanika planszówki daje możliwość progresu (uczestnicy nie pokonują kolejnych stacji z atrakcjami w ruchu kołowym tylko prą w określonym kierunku). Zatrzymywanie się na poszczególnych polach to okazja do uczestnictwa w różnorodnych aktywnościach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Zasady gry mogą promować współpracę, współodpowiedzialność, wymianę zasobów i synergię pracy zespołowej.  Planszówka nadaje strukturę rozgrywce i pozwala wszystkim zrozumieć w jakim kierunku zmierzają ich aktywności.

Potraktowanie gry planszowej jako fundamentu  wydarzenia kompozytowego daje ogromne możliwości kreacji.   Gra kompozytowa – wzięła swoją nazwę od kompozytu materiału składającego się z wielu warstw o różnej właściwości. W spotkaniu integracyjnym te warstwy to osobne subprojekty teambuildingowe.

Przykładowo:

  • zespół może trafić na pole escape square – wtedy wybrani członkowie zespołu muszą udać się odpowiednio przygotowanego pomieszczenia, w którym zastają escape room. Rozwiązanie zagadek w określonym czasie pozwala uzyskać drużynie regulaminową liczbę punktów
  • big picture square może wymagać zrobienia zdjęcia z wykorzystaniem mobilnej aplikacji i video drona. Tematem zdjęcia może być ośrodek szkoleniowy, w którym odbywa się gra bądź zdjęcie w stylu paparazzi – fotka danej osoby „strzelona” z dystansu
  • source of resource square to pole, w którym należy korzystając z określonych zasobów uruchomić produkcję np. okazjonalnych kartek firmowych.

Jeżeli zdarzy się tak, że w rozgrywce znajdą się osoby, które są zadeklarowanymi przeciwnikami planszówek to właśnie one mogą w największym stopniu angażować się w aktywności, do których dedykowane są lotne brygady.

Plansza sama w sobie może być ciekawym, uatrakcyjniającym rozgrywkę gadżetem. Może znacząco różnić się od planszówek znanych z domowych pieleszy. Różnić może się wielkością (nawet 10mx10m), liczbą i jakością detali (pionków, kart, box’ów etc.).

Spotkanie integracyjne wykorzystujące planszówki w wersji eventowej to wciąż w Polsce nowość – już z samego tego powodu warto przychylnie spojrzeć na tą opcję. W wersji edutainmentowej gry planszowe można realizować w celach rozwoju kompetencji przywódczych, związanych z zarządzaniem zmianą, pracy na postawach związanych z otwartością na różnorodność, na zmianę oraz współodpowiedzialnością.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Nic nie daje tak dobrych rezultatów w zdobywaniu zaufania jak badanie potrzeb klienta poprzez szczere zainteresowanie – w tym przypadku potrzebami związanymi z dokonywanym zakupem.

Mapa myśli (mind mapping) to technika służąca graficznej prezentacji, organizacji i hierarchizacji informacji. To narzędzie niezwykle przydatne w nauce oraz biznesie.

Model ścieżki do celu autorstwa R House’a i M. Evansa zakłada, że zadaniem lidera jest wspieranie lidera w osiąganiu ich celów oraz dbanie o to, by cele indywidualne i pracowników były zgodne z celami całej grupy lub organizacji.

Psychologowie społeczni wyróżnili trzy strefy mentalne, między którymi przemieszcza się człowiek w trakcie swojego życia. Są to strefy: komfortu, rozwoju i paniki. W której strefie najlepiej przebywać, kiedy wykonuje się zawodowe obowiązki?

Action Learning to jedna z metod, wykorzystywanych przez programy skuteczności, aby pomóc uczestnikom wprowadzić w życie to, czego się nauczyli. Action Learning działa najlepiej, kiedy powstaje „zespół” złożony z jednostek, który pełni funkcję grupy wsparcia w okresie trwania nauki.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.