Integracja w Krakowie? Wiele szans na świetną zabawę

Ciekawy wyjazd firmowy może być sposobem na lepsze poznania ludzi, z którymi pracujemy na co dzień. Nowoczesne modele integracji, pozwalają połączyć przyjemność spędzania wolnego czasu na świetnej zabawie z ćwiczeniem wielu kompetencji, przydatnych w życiu i działaniach zawodowych. Opcji jest naprawdę wiele, zwłaszcza jeśli wybierzemy się na przykład do Krakowa. Miasto Królów Polski oferuje wiele rozwiązań dla profesjonalnego team buildingu. Jakie są ich rodzaje?

Gamma - Integracja w Krakowie? Wiele szans na świetną zabawę

Integracja w Krakowie? Wiele szans na świetną zabawę

Ciekawy wyjazd firmowy może być sposobem na lepsze poznania ludzi, z którymi pracujemy na co dzień. Nowoczesne modele integracji, pozwalają połączyć przyjemność spędzania wolnego czasu na świetnej zabawie z ćwiczeniem wielu kompetencji, przydatnych w życiu i działaniach zawodowych. Opcji jest naprawdę wiele, zwłaszcza jeśli wybierzemy się na przykład do Krakowa. Miasto Królów Polski oferuje wiele rozwiązań dla profesjonalnego teambuildingu. Jakie są ich rodzaje?

Nowoczesny teambuilding – zalety dla pracodawców, zalety dla zespołu

Warsztaty i gry szkoleniowe stały się najskuteczniejszym sposobem budowania relacji w zespole i wzajemnego poznawania się. Wspólne zadania zwiększają produktywność i kreatywność oraz współpracę pomiędzy biorącymi w nich udział osobami. Uczą komunikacji oraz rozwiązywania na bieżąco powstających konfliktów. W firmie nie raz przecież może dochodzić do stresujących sytuacji i trzeba wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.

Dzięki ćwiczeniom każdy z uczestników odkrywa swoje mocne i słabe strony oraz ma szansę na przepracowanie tego, czego dotąd uczył się wyłącznie podczas teoretycznych wykładów, które nie wymagały interakcji.

Jak pokonać krakowski spleen, czyli rodzaje aktywności na firmowe imprezy

Kraków to miejsce wielu form spędzania czasu takich, jak: zwiedzanie, spacery i wycieczki, odwiedzenie lokali gastronomicznych. Można tu również zorganizować integrację zespołu. Rynek usług z zakresu teambuildingu wciąż się poszerza i oferuje nowe atrakcje. Postaramy się jednak wymienić kilka podstawowych grup, które zbierają i porządkują różne formy aktywności.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy odłożyć na później wszystkie formy integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Zdecydowanie nie. Szkolenie team building to unikalne doświadczenie. Zobacz też nasze szkolenie z motywowania. Zapraszamy!

Stare, dobre gry szkoleniowe

Bez wątpienia to jeden z najpopularniejszych rodzajów zadań integrujących grupę, stosowanych od wielu lat zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. W ostatnim czasie są regularnie wykorzystywane do urozmaicenia szkoleń z umiejętności miękkich lub gdy planowane są firmowe imprezy pracownicze.

Na czym polegają? Niewielkie zespoły mają wykonać określone zadania, rywalizując między sobą. Odgórnie zaplanowany scenariusz spaja całość wydarzenia, nadając logiki poszczególnym elementom i łamigłówkom.

Jeśli planujemy wyjazd pracowniczy do Krakowa, warto zastanowić się nad grą miejską (tematyka współczesna lub historyczna), która nie dość, że umożliwi przećwiczenie wielu potrzebnych kompetencji, połączy ludzi, to na dodatek pozwoli lepiej poznać różne obszary miasta i okolic (Stare Miasto, Nową Hutę, Wieliczkę itp.), odkryć wiele ciekawostek i zakątków, których nie znajdzie się podczas zwykłego zwiedzania z przewodnikiem. Każdy odgrywa swoją rolę, ale tylko dzięki pracy zespołowej można rozwiązań poszczególne zagadki i wygrać całą grę.

Zawsze wzwyż! – czyli jak dbać o rozwój

Życie to nieustanna nauka. Można zapisać się na profesjonalne kursy lub edukować się samodzielnie. Z powodzeniem można wpleść też takie elementy w teambuilding.

Wiele firm eventowych oferuje jako atrakcje na firmowe imprezy szeroki wachlarz kursów i warsztatów, z różnych dziedzin. Można wspólnie wybrać się na kurs kulinarny (na przykład w Muzeum Obwarzanka). Można wziąć udział w warsztatach teatralnych z emisji głosu lub współpracy na scenie w jednym z krakowskich teatrów. Można również zorganizować grupową sesję fotograficzną, o nietypowym temacie przewodnim. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i zainteresowania członków naszego zespołu! Pięknych plenerów w Krakowie na pewno nie zabraknie.

Ruch to zdrowie!

Oprócz zabytków w Krakowie jest również wiele miejsc wartych zobaczenia, poza ścisłym centrum. To też świetna okazja do zorganizowania wspólnego wyjścia i lepszego poznania się. Istnieje możliwość odwiedzenia położonej niedaleko winnicy Srebrna Góra, gdzie można wziąć udział w degustacji i poszerzyć wiedzę z zakresu uprawy winogron i procesu produkcji wina.

Z kolei osoby chcące integrować zespół w sposób bardziej aktywny, mają do dyspozycji szereg zajęć sportowych i rekreacyjnych. Wielką popularnością cieszą się nieustannie: paintball, gokarty oraz ścianki wspinaczkowe.

Po całym dniu atrakcji można też spędzić wieczór na zabawie w klubie podczas tematycznych imprez, na przykład w stylu kubańskim czy afrykańskim, gdzie już zintegrowana grupa dodatkowo się zrelaksuje przy dźwiękach świetnej muzyki. Taki wyjazd nie dość, że podniesie kompetencje pracowników, to również pozostanie w pamięci, jako świetna rozrywka, którą z przyjemnością wszyscy będą chcieli regularnie powtarzać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.