Integracja w miejskiej dżungli, czyli szkolenia outdoor w mieście

Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

24 czerwca 2019
zdjęcie - Integracja w miejskiej dżungli, czyli szkolenia outdoor w mieście


Integracja w miejskiej dżungli, czyli szkolenia outdoor w mieście

Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników. Tego typu atrakcje gwarantują gry terenowe, a w szczególności gry miejskie, o których chcielibyśmy dziś opowiedzieć nieco więcej.

Gra miejska – co to takiego?

W dużym uproszczeniu można stwierdzić, że gra miejska to rodzaj szkolenia outdoor, podczas którego w przestrzeni zurbanizowanej rozwiązuje się ściśle określone zadania, mające doprowadzić do osiągnięcia konkretnego celu. Zazwyczaj nie wymaga to dużej dawki aktywności fizycznej, za to zmusza do rozwiązywania kolejnych łamigłówek i zbierania elementów układanki.

Skąd się wzięła gra miejska?

Nie ma jednoznacznego początku tego zjawiska. Częściowo wiąże się je z artystycznymi zjawiskami plenerowymi typu performance, częściowo ma też sporo wspólnego ze znanymi większości z nas zabawami w podchody. O pierwszych zjawiskach tego typu można mówić na całym świecie w drugiej połowie XX wieku. W Polsce świetnym przykładem tego typu działań była choćby bardzo popularna w latach 90. Inwazja Mocy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Gry terenowe w mieście a szkolenia integracyjne

Gry miejskie można również łatwo i skutecznie połączyć z ciekawym pomysłem na wyjazdy integracyjne dla firm. Pozwalają one na wspólne działanie, przy równoczesnym podziale na role, z wyszczególnieniem odpowiedzialności każdego z uczestników. Poznaje się dzięki temu mocne i słabe punkty uczestników oraz dostrzega samorodnie rodzących się liderów.

Gra miejska uczy, że we współdziałaniu tkwi prawdziwa siła zespołu, który pracując razem może osiągnać znacznie więcej niż jako zbiór indywidualności. Szkolenia integracyjne oparte na grach plenerowych budują zrozumienie, sprawną komunikację, a także zaufanie pomiędzy członkami zespołu. Wszystko to odbywa się podczas świetnej zabawy i zwiedzania miasta, które skrywa wiele tajemnic.

Gry terenowe w przestrzeni miejskiej to połączenie rekreacji, zwiedzania, ćwiczenia logicznego myślenia oraz radzenia sobie w nietypowych sytuacjach wspólnie, w sposób kreatywny. Czy można wymarzyć sobie ciekawszą formę szkolenia, które uczy i bawi równocześnie?

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Pracownicy w sytuacjach napięcie reagują agresją, płaczem lub bezradnością i brakiem umiejętności skupienia się na realizacji zadania. Działają chaotycznie...

Komunikacja niewerbalna w tworzeniu pierwszego wrażenia - gestykulacja, sposób chodzenia, mimika - wszystko ma znaczenie!

Innovation Labs (z języka angielskiego – Laboratoria Innowacji), stały się przez dążenie do wprowadzenia zmiany ogólnoustrojowej, filarem estrady społecznych innowacji. Laboratoria te, używane są przez administracje miast, organizacje pozarządowe, ośrodki analityczne i międzynarodowe korporacje, stając się tym samym domyślną bazą dla opartych na współpracach systemach innowacji. Mają one również wiele wykorzystań w różnych dziedzinach na całym świecie.

Prezentacja oferty (produktu/usługi) powinna w szczególności odwoływać się do korzyści, jakie klient odniesie z zakupu właśnie tego towaru i właśnie teraz od Ciebie. Prezentacja rozwiązań nie powinna być suchym monologiem ze strony sprzedawcy, ale dialogiem pomiędzy klientem i sprzedawcą.

Nowym zawodem, powiązanym ze stanowiskami, takimi jak trener osobisty i menedżer marki, będzie funkcja, nazywana „profesjonalnym triberem”, mówi Joe Tankersley, futurystyczny i strategiczny projektant z Unique Visions. Tankersley twierdzi, że ponieważ coraz więcej firm polega na pracownikach, oferujących usługi na życzenie, rola profesjonalnego tribera – niezależnego, profesjonalnego menedżera, który specjalizuje się w tworzeniu zespołów dla bardzo konkretnych projektów – będzie miała wzięcie.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.