Impreza firmowa – jak bawić się dobrze z alkoholem?

Kwestia przebiegu imprezy firmowej, która z założenia powinna być wydarzeniem radosnym i lekkim, nie jest jednak lekka dla przygotowujących ją i planujących menedżerów. Jednym z głównych zagadnień dotyczącym jej przebiegu, jest zawsze kwestia użycia i spożycia alkoholu.

zdjęcie - (the_title())

Impreza firmowa - jak bawić się dobrze z alkoholem?

Kwestia przebiegu imprezy firmowej, która z założenia powinna być wydarzeniem radosnym i lekkim, nie jest jednak lekka dla przygotowujących ją i planujących menedżerów. Jednym z głównych zagadnień dotyczącym jej przebiegu, jest zawsze kwestia użycia i spożycia alkoholu.

Utrzymywanie bezwzględnej dyscypliny firmowej od jakiegoś czasu jest mocno krytykowane, jako nie do końca sprawdzające się w efektywności, zarządzanie pracownikami.

Dobrą okazją do rozluźnienia stosunków między pracownikami a kadrą zarządzającą, a także pokazania, że po obu stronach znajdują się ludzie z ich codziennymi problemami i troskami, jest właśnie impreza firmowa będący jednym z elementów integracji pracowników.

Luźniejsza atmosfera, zwłaszcza jeśli wyjazd firmowy organizowany jest w zupełnie odmiennych warunkach, w innej miejscowości czy atrakcyjnym hotelu, sprzyja nawiązywaniu nieformalnych kontaktów i rozmów pozwalających pracownikom poczuć się pewniej na co dzień w miejscu pracy, co zdecydowanie sprzyja podejmowaniu przez nich śmielszych decyzji w codziennym życiu biznesowym.

W wypadku organizowania imprezy firmowej poza miejscem pracy dopuszczalne jest serwowanie alkoholu, który zawsze sprzyja rozluźnieniu atmosfery i swobodniejszym rozmowom.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:


Głównym problemem, z jakim zmagają się osoby odpowiedzialne za przygotowanie tego typu spotkań jest przede wszystkim troska o nieumiarkowanie osób, które mają skłonności do przekraczania bezpiecznej granicy jego spożycia i zachowanie, które spowoduje zakłopotanie zarówno w trakcie imprezy, jak i po powrocie do pracy.

Aby uniknąć tego typu kłopotliwych sytuacji, warto postarać się o spełnienie kilku warunków, pozwalających na ich ograniczenie.

Przede wszystkim wybór alkoholu. Niech będzie to serwowany jeden gatunek w rodzaju wina czy piwa, który utrudni zamienienie się całej imprezy w alkoholową balangę.

Po drugie: w trakcie imprezy firmowej zawsze warto zadbać o jej animatora, który nie tylko zorganizuje aktywności dodatkowe dla pracowników, ale będzie też dyskretnie dbać o odpowiednią atmosferę, dostarczanie alkoholu w ilości nie powodującej nadmiernego jej spożycia i reagować na sytuacje potencjalnie niebezpieczne dla zwarzenia nastroju.

Ostatnim warunkiem udanej imprezy firmowej z alkoholem, o jakim warto pomyśleć, jest przykład dawany przez szczebel kierowniczy.

Dbając o rozluźnienie i dobrą zabawę, warto więc jednocześnie dbać o własny stan trzeźwości i nie dopuszczać do przekroczenia granicy, za którą czeka nas mało przyjemny powrót następnego dnia do pracy, w której wstydzimy się spojrzeć kolegom w oczy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.