Jak działa integracja?

Team building – to stosunkowo nowe pojęcie, które jednak staje się coraz popularniejsze. Czym jest tema building? Jedni kojarzą go z beztroską zabawą i rozrywką podczas imprez firmowych, inni uważają, że to sposób na integrację zespołów lub po prostu fanaberia danej firmy. Jaka jest prawda?

zdjęcie - (the_title())

Jak to działa?

Teambuilding - to stosunkowo nowe pojęcie, które jednak staje się coraz popularniejsze. Czym jest teambuilding? Jedni kojarzą go z beztroską zabawą i rozrywką podczas imprez firmowych, inni uważają, że to sposób na integrację zespołów lub po prostu fanaberia danej firmy. Jaka jest prawda?

Integracja jest coraz częściej wykorzystywany w mniejszych i większych firmach, ponieważ jego działanie jest bardzo skuteczne - może zwiększyć efektywność pracy firmy, co w konsekwencji przekłada się na jej znacznie większe zyski.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Zadania teambuildingowe mają na celu zintegrowanie członków zespołu, wprowadzenie do grupy mniej formalnej atmosfery i nauczenie jej członków współpracy i wzajemnego zaufania. Pod pozorem niemającej większego znaczenia zabawy wprowadzane są do grupy zasady współpracy, odkrywane są również mocne i słabe strony każdego z jej członków.

Jakie są cele integracji?

Ma ona na celu głównie zwiększenie efektywności pracy pracowników, tworzących dany zespół. Ma za zadanie również usunąć z grupy sytuacje konfliktowe i nauczyć jej członków współpracy i sprawnego wykonywania powierzonych im zadań.

W nowych, istniejących od niedawna zespołach pomaga w pozbyciu się nerwowej atmosfery i w lepszym poznaniu się nowych współpracowników.

Teambuilding pomaga liderom zespołu nauczyć się zarządzać grupą pracowników, która została mu powierzona. Podnosi motywację pracowników, zwiększa również ich satysfakcję płynącą z przynależności do zespołu.

Jakie zadania wykonują uczestnicy?

Zadania, które wykonują osoby uczestniczące, mają na celu rozwijanie u nich różnego rodzaju umiejętności.

Istnieją różne typy zadań - niektóre z nich pomagają w rozwinięciu zdolności komunikacyjnych, inne zaś są nastawione na naukę współpracy. Zadania uczą uczestników rozpoznawać swoje mocne i słabe strony, pomagają w zdobyciu wzajemnego zaufania i wypracowaniu strategii pracy, która sprawdza się najlepiej i pozwala na najskuteczniejsze wykonywanie zadań.

Czy to się opłaca?

Teambuilding jest stosunkowo prostą i niedrogą formą integracji i budowania zespołu. Coraz więcej firm decyduje się na taką inwestycję - stosunkowo szybko zaczyna ona przynosić wymierne zyski. Sprawnie pracujące zespoły są bowiem gwarancją sprawnej pracy firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.