Jak wygląda integracja przez pomaganie?

W czasach rynku pracownika, kiedy ważne jest to jak postrzegają nas na rynku jako pracodawcę warto dbać o swój wizerunek i utrwalać jego pozytywny wymiar w oczach swoich pracowników na każdym kroku.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Jak wygląda integracja przez pomaganie?


Jak wygląda integracja przez pomaganie?

W czasach rynku pracownika, kiedy ważne jest to jak postrzegają nas na rynku jako pracodawcę warto dbać o swój wizerunek i utrwalać jego pozytywny wymiar w oczach swoich pracowników na każdym kroku.

W dobie kiedy hasła takie jak CSR czy społeczna odpowiedzialność biznesu zostały wyniesione niemal na sztandary warto włączać je w niemal każdą aktywność podejmowaną przez naszą organizację. Także w zabawy integracyjne, nawet jeśli z pozoru wydaje się to paradoksalne i niemożliwe do wykonania.

Gry scenariuszowe czy też warsztaty kulinarne to dobry pomysł, aby grupa pracowników spędził wspólnie nieco czasu. Dobra zabawa często zostaje jednak szybko zapomniana. Dlatego warto zadbać o to, aby szkolenia team building miały wyjątkowy charakter i zostały zapamiętane na długo. Można to osiągnąć sprawiając, że ubędą one wiązały się poczuciem satysfakcji wśród pracowników. Jeśli udział w nich pozostawi pozytywne odczucia, efekt gwarantowany. Jak tego dokonać?

Zamiast wydawać duże kwoty na organizację wyjazdu integracyjnego czy też zwykłej imprezy warto rozważyć zaproponowanie swojemu zespołowi innej formy spędzenia wspólnie czasu. Gwarantujemy, że równie konsolidującej i integrującej. Mowa o wspólnym pomagania i angażowaniu się w akcje społeczne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Można tego dokonać na wile sposobów. Jednorazowe akcje takie jak wewnątrzfirmowa czy tez wewnątrzdziałowa zbiórka charytatywna na dany cel również spełnią taką funkcję. Spajają zespól, dając wspólny, wzniosły, ale jednak nie dotyczący pracy cel. Można jednak pójść o krok dalej i zaproponować pracownikom wspólne zaangażowanie w jakąś akcje. Na przykład wizytę w schronisku dla bezdomnych zwierząt w celu pomocy przy porządkowaniu boksów czy też wyprowadzania piesków na spacer. Pomoc może dotyczyć także domu seniora, hospicjum czy też domu dziecka.

Warto zadbać o to, aby zaproponowana akcja była zgodna z tym na czym zależy naszemu zespołowi, z jego wartościami. I choć tego typu zaangażowania trudno nazwać zabawą, to jednak mimo wszystko wspólne niesienie pomocy i spędzanie czasu na czynieniu dobra konsoliduje ludzi. Pokazuje ich od tej dobrej strony, przez co grupie osób łatwiej współpracować i wykazać się zrozumieniem względem swoich wad.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Ocena pracowników jest formalną metodą okresowej oceny pracy, obejmuje zazwyczaj ilościowe i jakościowe aspekty funkcjonowania poszczególnych osób w organizacji.

Aby odciągnąć nas od przeciążenia podczas procesu uczeniu się i dostosować do trendów w przetwarzaniu informacji, wkroczyliśmy w erę microlearning. Dla dzisiejszych bardzo zabieganych osób nauka musi być krótka, zwięzła i dostępna w dowolnym momencie, miejscu i z dowolnego urządzenia preferowanego przez uczącego się. Te zmieniające się potrzeby dały początek nowemu trendowi uczenia się metodą małych kroków.

Zbiór działań (tj. planowanie, organizowanie, motywowanie, kontrolowanie), dzięki którym organizacja osiąga wyznaczone cele. Ile jest rodzajów zarządzania? Jak można je podzielić?

Ogólnie rzecz biorąc, zarządzanie czasem odnosi się do rozwoju procesów i narzędzi, które zwiększają wydajność i produktywność - jest to pożądane w biznesie, ponieważ dobre zarządzanie czasem rzekomo poprawia wyniki finansowe.

Action Learning to jedna z metod, wykorzystywanych przez programy skuteczności, aby pomóc uczestnikom wprowadzić w życie to, czego się nauczyli. Action Learning działa najlepiej, kiedy powstaje „zespół” złożony z jednostek, który pełni funkcję grupy wsparcia w okresie trwania nauki.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.