Jak sprawnie zbudować dobrze funkcjonujący zespół pracowników?

Team building to pojęcie, które coraz częściej pojawia się w słowniku kadry managerskiej średniego i wyższego szczebla. To bowiem na barkach tych osób spoczywa zadanie jakim jest stworzenie zespołu pracowników, który będzie pracował w sposób maksymalnie wydajny.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Jak sprawnie zbudować dobrze funkcjonujący zespół pracowników?

Jak sprawnie zbudować dobrze funkcjonujący zespół pracowników?

Team building to pojęcie, które coraz częściej pojawia się w słowniku kadry managerskiej średniego i wyższego szczebla. To bowiem na barkach tych osób spoczywa zadanie jakim jest stworzenie zespołu pracowników, który będzie pracował w sposób maksymalnie wydajny. Jak sprawnie zbudować taki zespół i czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Co więcej, wcale to nie jest takie trudne jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Zgrany zespół - solidne podstawy

Budowanie zespołu powinno się zacząć już na etapie rekrutacji pracowników. Trzeba dokładnie przemyśleć nie tylko to na jakie stanowiska jest zapotrzebowanie ale także rozważyć kwestie osobowościowe preferowanych kandydatów. Dla doświadczonego team leadera nie jest tajemnicą, że w sytuacji, gdy w jednym zespole spotka się dwóch pracowników o mocnym akcencie samca alfa w charakterze, to jest to przepis na katastrofę. Gdy już się uda skompletować załogę, to najwyższy czas pomyśleć o wspólnej integracji i szkoleniach wyjazdowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online. Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Skuteczny team building - gry terenowe

Nie ma nic lepszego niż zdobywanie nowych umiejętności na świeżym powietrzu. Łono natury znacznie bardziej sprzyja przyswajaniu wiedzy niż białe ściany pomieszczeń biurowych. Jeżeli do tego panuje jeszcze w miarę luźna atmosfera, a szkolenie przeprowadzone jest chociażby w formie gry scenariuszowej, to z pewnością przyniesie ono spodziewany efekt.

Na co można liczyć? Przede wszystkim istotna jest integracja sama w sobie, czyli zbudowanie pomiędzy pracownikami wzajemnego zaufania i poczucia wspólnoty. Wówczas jest szansa na to, że zespół będzie pracował jako całość. Druga kwestia, to podnoszenie poziomu umiejętności przydatnych w codziennej pracy.

W tym miejscu warto postawić na szkolenia z asertywności czy rozwiązywania sytuacji kryzysowych. Tak na prawdę, to każdy zespół jest inny i warto program szkoleniowy rozpisać indywidualnie pod potrzeby konkretnej grupy. Takie działanie zwiększy prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu. W planowaniu procesu szkoleniowego bardzo pomóc może współpraca z doświadczoną firmą szkoleniową.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.