Jak sprawnie zbudować dobrze funkcjonujący zespół pracowników?

Team building to pojęcie, które coraz częściej pojawia się w słowniku kadry managerskiej średniego i wyższego szczebla. To bowiem na barkach tych osób spoczywa zadanie jakim jest stworzenie zespołu pracowników, który będzie pracował w sposób maksymalnie wydajny.

zdjęcie - (the_title())


Jak sprawnie zbudować dobrze funkcjonujący zespół pracowników?

Team building to pojęcie, które coraz częściej pojawia się w słowniku kadry managerskiej średniego i wyższego szczebla. To bowiem na barkach tych osób spoczywa zadanie jakim jest stworzenie zespołu pracowników, który będzie pracował w sposób maksymalnie wydajny. Jak sprawnie zbudować taki zespół i czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Co więcej, wcale to nie jest takie trudne jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Zgrany zespół - solidne podstawy

Budowanie zespołu powinno się zacząć już na etapie rekrutacji pracowników. Trzeba dokładnie przemyśleć nie tylko to na jakie stanowiska jest zapotrzebowanie ale także rozważyć kwestie osobowościowe preferowanych kandydatów. Dla doświadczonego team leadera nie jest tajemnicą, że w sytuacji, gdy w jednym zespole spotka się dwóch pracowników o mocnym akcencie samca alfa w charakterze, to jest to przepis na katastrofę. Gdy już się uda skompletować załogę, to najwyższy czas pomyśleć o wspólnej integracji i szkoleniach wyjazdowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nie zaniechaj rozwoju swojego zespołu. Szkolenie team building pomoże Ci zintegrować i zmotywować pracowników. Zobacz też nasze szkolenia zarządzanie zespołem. Zapraszamy.Skuteczny team building - gry terenowe

Nie ma nic lepszego niż zdobywanie nowych umiejętności na świeżym powietrzu. Łono natury znacznie bardziej sprzyja przyswajaniu wiedzy niż białe ściany pomieszczeń biurowych. Jeżeli do tego panuje jeszcze w miarę luźna atmosfera, a szkolenie przeprowadzone jest chociażby w formie gry scenariuszowej, to z pewnością przyniesie ono spodziewany efekt.

Na co można liczyć? Przede wszystkim istotna jest integracja sama w sobie, czyli zbudowanie pomiędzy pracownikami wzajemnego zaufania i poczucia wspólnoty. Wówczas jest szansa na to, że zespół będzie pracował jako całość. Druga kwestia, to podnoszenie poziomu umiejętności przydatnych w codziennej pracy.

W tym miejscu warto postawić na szkolenia z asertywności czy rozwiązywania sytuacji kryzysowych. Tak na prawdę, to każdy zespół jest inny i warto program szkoleniowy rozpisać indywidualnie pod potrzeby konkretnej grupy. Takie działanie zwiększy prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu. W planowaniu procesu szkoleniowego bardzo pomóc może współpraca z doświadczoną firmą szkoleniową.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.