Jak zintegrować zespół?

Zarządzanie firmą na pewno nie jest zbyt prostym zadaniem. Mówi się dzisiaj wiele o tym, że dobry menedżer powinien naprawdę znać się nie tylko na zarządzaniu i ekonomii, lecz także nieco na psychologii. Dlaczego? Otóż w końcu zarządza on zespołem złożonym z ludzi a nie maszyn…

10 czerwca 2019
zdjęcie - Jak zintegrować zespół?

Jak zintegrować zespół?

Zarządzanie firmą na pewno nie jest zbyt prostym zadaniem. Mówi się dzisiaj wiele o tym, że dobry menedżer powinien naprawdę znać się nie tylko na zarządzaniu i ekonomii, lecz także nieco na psychologii. Dlaczego? Otóż w końcu zarządza on zespołem złożonym z ludzi a nie maszyn...

Zespoły w XXI wieku

Dawniej było nieco prościej, ponieważ w firmach nie dochodziło do żadnych w zasadzie rotacji pomiędzy poszczególnymi zespołami. Przykładowo inżynier, który poszedł do danej fabryki, zostawał w niej już w zasadzie do końca. Dzisiaj jednakże wszystko wygląda nieco inaczej. Teraz bardzo często na szybko przychodzą do firmy młodzi ludzie i trzeba w ekspresowym tempie ich zintegrować oraz oczywiście wdrożyć do życia w firmie. Z drugiej strony dochodzi także do innych sytuacji. Przykładowo w jednym zespole stykają się ludzie różnych kultur, wyznań, a także nieraz o znacznej różnicy wiekowej. Jak ich wszystkich zintegrować?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online. Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Imprezy integracyjne mode on

Przede wszystkim należy pomyśleć o bardzo szerokim dziś wachlarzu przeróżnych imprez integracyjnych. Jak one wyglądają? Otóż przybierają one naprawdę różną postać. Czasem są to warsztaty kulinarne, gry terenowe, gry scenariuszowe albo też prawdziwy survival. Którą z takich imprez integracyjnych wybrać? Wszystko w zasadzie zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Bowiem warsztaty kulinarne najlepiej sprawdzą się, jeśli chcemy stworzyć nieco rodzinną, domową atmosferę, tak, aby uczestnicy poznali się nieco bardziej od właśnie tej nieformalnej strony. Z kolei gry terenowe sprawdzą się lepiej, jeśli chcemy nauczyć współpracy naszą grupą. Gry scenariuszowe łatwo pomogą nam odkryć, kto pełni jaką rolę w danej grupie oraz jak sterować grupą i jakie komu zlecić zadania. Survival natomiast uczy pracy pod presją czy w dużym stresie i odpowiedzialności. Pozwala także rozładować nagromadzone np. rekrutacją napięcie i przełamać pierwsze lody. Trzeba jeszcze pamiętać o tym, aby zainwestować w naprawdę dobrą firmę organizującą takie imprezy integracyjne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.