Jakie mogą być rodzaje integracji firmowej?

Integracja wcale nie musi być nudna, ani ograniczać się wyłącznie do wspólnego przesiadywania przy stoliku podczas imprezy. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się aktywne spotkania integracyjne, które dają nie tylko wielkie korzyści dla rozwoju i budowania zespołu (tzw. team building), ale też po prostu przynoszą świetną zabawę.

zdjęcie - (the_title())


Jakie mogą być rodzaje integracji firmowej?

Integracja wcale nie musi być nudna, ani ograniczać się wyłącznie do wspólnego przesiadywania przy stoliku podczas imprezy. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się aktywne spotkania integracyjne, które dają nie tylko wielkie korzyści dla rozwoju i budowania zespołu (tzw. team building), ale też po prostu przynoszą świetną zabawę. Na jaką integrację warto się wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na zdrowe i ciekawe aktywności dla zespołów firmowych.

Duch współzawodnictwa – poligony, podchody i paintball

Aktywne spędzanie czasu jest obecnie w modzie. Chcemy być bardziej fit i dlatego leniwe spędzanie czasu na kanapie lub przy stole staje się coraz mniej popularne. Zasada ta przeszła z życia prywatnego również do firm, gdzie spotkania integracyjne przybrały formę wspólnych eskapad terenowych, często z elementami współzawodnictwa.

Dzięki tego typu spotkaniom, jak podczas podchodów czy sesji paintballowej, można nie tylko świetnie się bawić. Dzięki konkretnym zadaniom współpracownicy uczą się polegać na sobie nawzajem, ufać kolegom i wspólnie dążyć do celu.

Gry scenariuszowe – wydedukuj rozwiązanie

Zamiast aktywności czysto fizycznej można również zdecydować się na zadania wymagające udziału małych, szarych komórek. Rzeczywistość RPG wtargnęła do świata biznesu, odmieniając oblicze integracji.

Gry scenariuszowe mogą dotyczyć zagadek kryminalnych, horrorów lub zadań o charakterze surwiwalowym. Uczą współpracy, pomagają w podziale obowiązków, skutecznie wyłaniają lidera, który niemal jak Sherlock Holmes prowadzi zespół do happy endu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy odłożyć na później wszystkie formy integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Zdecydowanie nie. Szkolenie team building to unikalne doświadczenie. Zobacz też nasze szkolenie z motywowania. Zapraszamy!

Aktywne zwiedzanie i wspólne spędzanie czasu

Regularnie zdarzają się również wyjazdy turystyczno-krajoznawcze, dzięki którym pracownicy mogą lepiej się poznać, dzięki wspólnemu spędzaniu czasu, a przy tym zwiedzić ciekawe miejsca.

Spotkania integracyjne – różne oblicza budowania zespołu

Współczesna integracja nastawiona jest na wspólne działanie, które może przybierać rozmaite formy. Dzięki temu z łatwością można dobrać odpowiedni jego rodzaj do potrzeb i możliwości grupy, a to znacząco wpływa na zaangażowanie, motywację do wspólnego działania, a także świetną zabawę całego zespołu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.