Jakie mogą być rodzaje integracji firmowej?

Integracja wcale nie musi być nudna, ani ograniczać się wyłącznie do wspólnego przesiadywania przy stoliku podczas imprezy. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się aktywne spotkania integracyjne, które dają nie tylko wielkie korzyści dla rozwoju i budowania zespołu (tzw. team building), ale też po prostu przynoszą świetną zabawę.

10 czerwca 2019
zdjęcie - Jakie mogą być rodzaje integracji firmowej?

Jakie mogą być rodzaje integracji firmowej?

Integracja wcale nie musi być nudna, ani ograniczać się wyłącznie do wspólnego przesiadywania przy stoliku podczas imprezy. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się aktywne spotkania integracyjne, które dają nie tylko wielkie korzyści dla rozwoju i budowania zespołu (tzw. team building), ale też po prostu przynoszą świetną zabawę. Na jaką integrację warto się wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na zdrowe i ciekawe aktywności dla zespołów firmowych.

Duch współzawodnictwa – poligony, podchody i paintball

Aktywne spędzanie czasu jest obecnie w modzie. Chcemy być bardziej fit i dlatego leniwe spędzanie czasu na kanapie lub przy stole staje się coraz mniej popularne. Zasada ta przeszła z życia prywatnego również do firm, gdzie spotkania integracyjne przybrały formę wspólnych eskapad terenowych, często z elementami współzawodnictwa.

Dzięki tego typu spotkaniom, jak podczas podchodów czy sesji paintballowej, można nie tylko świetnie się bawić. Dzięki konkretnym zadaniom współpracownicy uczą się polegać na sobie nawzajem, ufać kolegom i wspólnie dążyć do celu.

Gry scenariuszowe – wydedukuj rozwiązanie

Zamiast aktywności czysto fizycznej można również zdecydować się na zadania wymagające udziału małych, szarych komórek. Rzeczywistość RPG wtargnęła do świata biznesu, odmieniając oblicze integracji.

Gry scenariuszowe mogą dotyczyć zagadek kryminalnych, horrorów lub zadań o charakterze surwiwalowym. Uczą współpracy, pomagają w podziale obowiązków, skutecznie wyłaniają lidera, który niemal jak Sherlock Holmes prowadzi zespół do happy endu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie integracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem. Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Aktywne zwiedzanie i wspólne spędzanie czasu

Regularnie zdarzają się również wyjazdy turystyczno-krajoznawcze, dzięki którym pracownicy mogą lepiej się poznać, dzięki wspólnemu spędzaniu czasu, a przy tym zwiedzić ciekawe miejsca.

Spotkania integracyjne – różne oblicza budowania zespołu

Współczesna integracja nastawiona jest na wspólne działanie, które może przybierać rozmaite formy. Dzięki temu z łatwością można dobrać odpowiedni jego rodzaj do potrzeb i możliwości grupy, a to znacząco wpływa na zaangażowanie, motywację do wspólnego działania, a także świetną zabawę całego zespołu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.