Jeden dzień wystarczy do stworzenia idealnego zespołu

Jeśli firma nie może pozwolić sobie na jakby nie było kosztowny wyjazd integracyjny, którego celem jest Team Building, to zawsze można budowę silnego zespołu pracowników przeprowadzić w pobliżu miejsca pracy, a czasem nawet na terenie zakładu. Jak to zrobić?

Gamma - Jeden dzień wystarczy do stworzenia idealnego zespołu

Jeden dzień wystarczy do stworzenia idealnego zespołu

Jeśli firma nie może pozwolić sobie na jakby nie było kosztowny wyjazd, którego celem jest teambuilding, to zawsze można budowę silnego zespołu pracowników przeprowadzić w pobliżu miejsca pracy, a czasem nawet na terenie zakładu. Jak to zrobić?

Zabierz pracowników do dużej sali konferencyjnej

Wystarczy zabrać pracowników do pomieszczenia, w którym będą mogli wygodnie usiąść i zająć się zleconymi zadaniami. Warto również aby całość zadań została przeprowadzona i przedstawiona przez odpowiednią osobę, które jest przeszkolona do tego typu działań.

Animatorów teambuildingowych jest naprawdę sporo w naszym kraju, więc ze znalezieniem fachowca nie powinno być większych problemów.

Po zebraniu pracowników w jednym miejscu warto przedstawić im cele jakie mają dziś osiągnąć jako grupa i problem, który jest do rozwiązania.

Burza mózgów i współpraca pozwoli pracownikom lepiej się poznać. Każdy pozna słabsze i lepsze strony swojego współpracownika.

Szefostwo może obserwować zachowanie pracowników będąc z boku, nie włączając się do rozważań, etapów rozwiązywania problemów, zadania. Można również skorzystać tylko i wyłącznie z opinii i pomocy animatora.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Jeśli pracownikom uda się rozwiązać problem, będą mieli masę pomysłów, a przy tym widać będzie ogólne zadowolenie i współpracę pomiędzy nimi, to można taki dzień integracyjny uznać za udany.

Nie trzeba więc zbyt wielkich nakładów pieniężnych, aby również w jakiś sposób umocnić zespół, zbudować go na nowo, wyłonić lidera.

Zapewnij poczęstunek, kawę

Oczywiście warto pracownikom zapewnić choćby drobny poczęstunek i kawę podczas prac nad rozwiązaniem zadania. Podczas wyjazdów firmowych tego typu rzeczy są na porządku dziennym i jednodniowa integracja również powinna jak najbardziej udostępniać tego typu udogodnienia.

Koszt jest tak naprawdę niewielki jeśli porównamy go z kosztem wyjazdu na weekend.

Jak często powtarzać?

Jeśli efekty są zadowalające pracodawcę, to tego typu integracyjne i budujące zespół działania można powtarzać raz na kilka miesięcy, czasami dwa razy w roku.

Można z czasem zdecydować się na wyjazd firmowy, który będzie prawdopodobnie mile odebrany przez pracowników.

Szczególnie młodsi pracownicy lubią tego typu atrakcje. Jest to nie tylko korzyść dla pracodawcy, ponieważ może poznać pracowników i zapoznać ich ze sobą.

Jest to również świetna okazja do wypoczynku, poznania nowych miejsc przez pracowników. Wielu z nich naprawdę z wielką chęcią wyjeżdża na integracyjne weekendy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.