Każda integracja uczy, bawi i jednoczy pracowników

Każdy przedsiębiorca świetnie prosperującej firmy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że tylko zgrany oraz idealnie rozumiejący się zespół pracowników może odnieść sukces w jego firmie. Stworzenie zgranej załogi i zbudowanie korzystnej atmosfery o jakiej marzy zarówno każdy szef jak i jego pracownik, jest możliwe poprzez odpowiednie spotkania integracyjne pracowników.

zdjęcie - (the_title())

Każda integracja uczy, bawi i jednoczy pracowników

Każdy przedsiębiorca świetnie prosperującej firmy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że tylko zgrany oraz idealnie rozumiejący się zespół pracowników może odnieść sukces w jego firmie. Stworzenie zgranej załogi i zbudowanie korzystnej atmosfery o jakiej marzy zarówno każdy szef jak i jego pracownik, jest możliwe poprzez odpowiednie spotkania integracyjne pracowników.

W dzisiejszych czasach, w dobie zapotrzebowania na doświadczonych i lojalnych pracowników wyjazdy firmowe stały się coraz bardziej powszechne. Niezwykle ciekawe spotkania integracyjne organizuje każdy właściciel firmy dbający o swoich pracowników.

Integracja pracowników jest obecnie niezwykle popularna zarówno w wielkich korporacji jak również niewielkich firmach usługowych. Często się zdarza, że integracja pracowników kojarzy się wielu osobom aktywnym zawodowo z doskonałą formę relaksu i wypoczynku, a co najważniejsze okazją do tego, aby poszaleć oraz „napić” się z kolegami w pracy. Każdy świadomy pracownik powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie taki cel przyświeca spotkaniom integracyjnym.

Po co pracodawca organizuje spotkania integracyjne?

Warto wiedzieć o tym, że nadrzędnym celem każdego szefa jak i agencji organizującej wyjazd integracyjny jest zorganizowanie takiego profesjonalnego wyjazdu, który wpłynie korzystnie na motywowanie oraz integrację pracowników danej firmy. W ostatnim czasie bardzo często są organizowane szkolenia teambuilding.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Podczas wspólnych zajęć, w których nie może zabraknąć różnorodnych, pomysłowych elementów, i oczywiście rewelacyjnej zabawy, uczestnicy w łatwy oraz przejrzysty sposób uczą się zasad efektywnej współpracy, zdrowej i etycznej rywalizacji oraz znacznie podnoszą swoje umiejętności komunikacyjne. Dzięki teambuilding pracownicy lepiej się poznają, uczą się wzajemnej współpracy, komunikacji, podziału ról oraz dążenia do określonego celu w grupie. Co więcej pracownicy nabierają do siebie większego zaufania.

Wyjazd firmowy a korzyści dla firmy.

Integracja pracowników jest czymś więcej, niż przyjemną formą wspólnego spędzenia wolego czasu. Podczas wyjazdu firmowego jego uczestnicy podnoszą w znacznym stopniu swoje kompetencje, zacieśniają panujące między nimi relacje oraz umacniają między sobą więzi, jednocześnie świetnie się bawiąc. Profesjonalnie zorganizowany wyjazd sprawia, że pracownicy rozładowują często towarzyszący im w pracy stres. onadto wyjazdy te są świetną okazją do otwarcia się na poszczególne osoby oraz zażegnania ewentualnych istniejących w pracy konfliktów.

Dzięki zabawom i szkoleniom teambuildng można nie tylko doskonale integrować zespół pracowniczy lecz również wspomagać wdrożenie istotnych zmian w firmie. Jest to doskonały czas, aby podczas luźnej rozmowy szef przekazał uczestnikom spotkania integracyjnego szereg ważnych informacji na temat firmy w której pracują. Dzięki temu pracownicy zaczynają lepiej rozumieć potrzeby firmy oraz swojego szefa oraz uświadamiają sobie jak ważna jest zgodna współpraca.

Wszystkie wyjazdy pracownicze są świadomym i niezwykle skutecznym narzędziem w procesie zarządzania pracownikami. Integracja pracowników wpływa bardzo korzystnie na poziom motywacji do pracy oraz zaangażowanie w powierzane pracownikom zadania. Ponadto wyjazdy pracownicze budują poczucie tożsamości pracownika z firmą.

Niezapomniane atrakcje wyjazdów pracowniczych

Szkolenia integracyjne są organizowane w bardzo interesujący sposób. Wielu biznesmenów organizując wyjazd motywacyjny dla ważnych kontrahentów czy jednostek w firmie wybiera spośród wielu ofert niecodzienne formy turystyki motywacyjnej.

Niezwykle oryginalnym pomysłem na przyjemne spędzenie czasu może być rejs po dziewiczych terenach tropikalnych, nurkowanie w pięknym zakątku świata, kuligi po uroczych górskich zakątkach, spływy kajakowe, zabawa paintball czy przejazdy terenówkami po bagiennych terenach leśnych. Atrakcje takie wyzwalają wśród uczestników sporą dawkę emocji oraz adrenaliny oraz niezwykłą radość i zadowolenie.

W dzisiejszych czasach każdy biznesmen prężnie rozwijającej się firmy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nic lepiej nie zjednoczy pracowników jak niezapomniana zabawa eventowa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.