Korzyści płynące z wyjazdów integracyjnych

We współczesnym czasie firmowe imprezy integracyjne stały się bardzo popularne. Jest to bardzo ciekawy sposób na miłe spędzenie wolnego czasu przez pracowników pracujących w danej firmie. Najważniejszym celem wyjazdów integracyjnych jest nie tylko podnoszenie kompetencji pracowników lecz także zacieśnianie panujących między nimi relacji.

4 lutego 2019
zdjęcie - Korzyści płynące z wyjazdów integracyjnych

Korzyści płynące z wyjazdów integracyjnych

We współczesnym czasie firmowe imprezy pracownicze stały się bardzo popularne. Jest to bardzo ciekawy sposób na miłe spędzenie wolnego czasu przez pracowników pracujących w danej firmie. Najważniejszym celem wyjazdów pracowniczych jest nie tylko podnoszenie kompetencji pracowników lecz także zacieśnianie panujących między nimi relacji.

Firmowe wyjazdy są niezwykle istotne, dlatego też powinna w nich uczestniczyć każda osoba. Integracja pracowników pozwala na rozładowanie stresu, który to bardzo często towarzyszy pracownikom w codziennej rutynie. Jest to doskonała okazja, aby lepiej poznać zespół w którym się pracuje.

Firmowe wyjazdy pracownicze są doskonałą okazją do zażegnania ewentualnych konfliktów pomiędzy poszczególnymi pracownikami. Dzięki wspólnej zabawie eventowej pracownicy zaczynają sobie bardziej ufać, a często nabierają również większej motywacji do wykonywania codziennych obowiązków w pracy. Sprawia to, że wielu z nich pracuje efektywniej, a co więcej czerpie z pracy więcej satysfakcji oraz przyjemności.

Zatem wyjazdy pracownicze przynoszą ogromne korzyści zarówno pracownikom jak i firmie. Taka forma wspólnej zabawy jest zawsze dla każdego przedsiębiorcy wydatkiem który to zwróci się w postaci owocnej współpracy pracowników, a co za tym idzie czerpanie przez firmę znacznych zysków finansowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Coraz częściej wielu cenionych na rynku pracy specjalistów w danej dziedzinie chętnie wstępuje w szeregi takich firm, w których to panuje dobra atmosfera pracy, poprawne relacje z współpracownikami oraz partnerskie stosunki z przełożonymi. W pełni zadowolony szef oraz pracownicy przyciągają zazwyczaj do pracy dobrych i doświadczonych specjalistów, którzy to pragną pracować w firmach emanujących pozytywną energią. Jest to zasadniczy powód dla którego warto organizować wyjazdy pracownicze, gdyż mają one korzystny wpływ na każdy zespół pracowników.

W czasie takich luźnych spotkań budowane są pozytywne relacje pomiędzy pomiędzy pracownikami, co w istotny sposób wpływa na dobrą atmosferę w każdym zakładzie pracy.

Integracja pracowników sprawia, że poszczególni członkowie zespołu czują się lepiej w swoim towarzystwie swobodnie co wpływa korzystnie na wydajność w pracy.

Wyjazd pracowniczy to doskonały moment, aby przełożony podczas luźnej pogawędki porozmawiał ze swoimi pracownikami na temat przyszłości firmy, dzięki czemu będą oni lepiej rozumieli potrzeby oraz jak ważna jest zgodna współpraca. Powstanie podczas takich wyjazdów pozytywnych relacji wpłynie z pewnością pozytywnie na dalszy rozwój firmy. Odpowiednia współpraca grupy pracowniczej pozwala osiągać poziom umożliwiający generowanie większych zysków finansowych w każdym przedsiębiorstwie.

Co więcej podczas spotkań integracyjnych wiele osób, które nie miały jeszcze możliwości uczestnictwa w profesjonalnych szkoleniach teambuilding ma możliwość podniesienia swoich kwalifikacji w oparciu o symulacje współpracy w zespole. Wszystkie organizowane w czasie wyjazdów gry i zabawy są doskonałą formą lepszego poznania nie tylko siebie lecz także swoich współpracowników.

Wyjazdy firmowe to skuteczny sposób walki z napięciami często panującymi w danej firmie. Jest to idealna sposobność, aby wszyscy mogli na neutralnym gruncie na luzie przedyskutować drażniące kwestie w firmie. Ponadto każdy pracownik może świetnie zrelaksować się i odpocząć od trudnych zajęć, które to towarzyszą mu każdego dnia w pracy. Wyjazd zorganizowany przez profesjonalną firmę w niezwykle atrakcyjnej okolicy wpływa korzystnie na ukojenie nerwów i zmniejszenie poziomu stresu.

Warto zorganizować taki wyjazd w górach, na Mazurach czy innych ciekawych zakątkach naszego kraju czy za granicą. W czasie wyjazdów uczestnicy mają okazję uczestniczyć w kuligach, spływach kajakowych, jeździe terenówkami po bagiennych i uroczych lasach czy uczestniczyć w zabawie painball i wielu innych ciekawych rozrywkach.
Spotkania integracyjne to doskonała forma rozrywki dzięki której zespół potrafi się zintegrować i zjednoczyć.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Jim Clifton, CEO Instytutu Gallupa, twierdzi, że aby zdobyć klientów i mieć większy udział w rynku, firma musi najpierw zdobyć serca i umysły pracowników.
Techiki asertywnośći zakładają konkretne i zdecydowane komunikowanie naszych potrzeb, chęci i uczuć innym ludziom – nie naruszając w żaden sposób ich praw (G. Lindeenfield).

Menedżerowie nie radzą sobie z tym błędnym kołem i spadkiem jakość realizacji zadań. Pracownicy mają coraz większe opóźnienia i nie dotrzymują terminów. Ludzie frustrują się, że muszą wykonywać nie swoje obowiązki i słuchać o ciągłym spadku efektywności.

„Dlaczego” Simona Sineka ma na celu pobudzać ludzi do robienia tego, co ich inspiruje, aby wszyscy razem mogli zmieniać świat. Sinek mówi, pisze, uczy, doradza i tworzy produkty, aby rozpowszechnić ten przekaz.

Wiele słychać o efektach zastosowania. Badania efektywności zespołów Agile potwierdzają wzrost wydajności o 200-400%. Badania efektywności projektów potwierdzają przewagę Agile nad podejściami tradycyjnymi.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.