Kręgle

Zorganizowanie udanej imprezy integracyjnej, niezależnie od tego czy będzie ona wyjazdowa, czy też odbędzie się tuż pod zakładem pracy zawsze wiąże się z tym, że wszelkie plany dotyczące jej przebiegu oraz oczekiwanych rezultatów będzie ograniczane przez warunki wyjściowe. Innymi słowy ciężko zorganizować wyjście na trening MMA, kiedy w zespole dominują kobiety.

20 grudnia 2018
zdjęcie - Kręgle

W ARTYKULE:

Kręgle

Zorganizowanie udanej imprezy firmowej niezależnie od tego czy będzie ona wyjazdowa, czy też odbędzie się tuż pod zakładem pracy zawsze wiąże się z tym, że wszelkie plany dotyczące jej przebiegu oraz oczekiwanych rezultatów będzie ograniczane przez warunki wyjściowe. Innymi słowy ciężko zorganizować wyjście na trening MMA, kiedy w zespole dominują kobiety.

Organizacja eventów firmowych nie jest zatem zadaniem łatwym, jednak pracodawca znający swój zespół przy odrobinie wysiłku będzie w stanie znaleźć idealne rozwiązanie. Do grona zawsze sprawdzających się metod na udane i skuteczne zabawy eventowe są sporty drużynowe.

Jedną z ciekawszych realizacji długofalowej strategii integracyjnej pracowników można spotkać w jednej z rządowych agencji, która zorganizowała swoim pracownikom ligę gry w kręgle.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Podzielona na działy firma była w stanie ze swego grona stworzyć kilka mini zespołów, które rywalizując ze sobą nie integrują się wzajemnie i poszerzają pole współpracy ale także gromadzą wokół siebie także osoby, które aktywnie nie uczestniczą w rywalizacji ale wspierają zawodników swoim dopingiem.

Dzięki temu dość sztywne środowisko pracy, jakim jest sfera budżetowa zamieniła się w tętniącą życiem i międzydziałową rywalizacją, zintegrowaną grupą.

Powstałe w ten sposób osobiste relacje pomiędzy pracownikami pozwalają nie tylko na poprawę atmosfery pracy, ale także podniesienie wydajności i skuteczności pracy.

Inną formą, w której można śmiało realizować integracje pracowników to wspólne warsztaty. Nie chodzi tu jednak o szkolenia z zakresu umiejętności zawodowych ale takich, które na co dzień nie są szczególnie przydatne. Wszystko rzecz jasna jest oczywiście kwestią tego, kto ma być poddany takiej integracji.

Nie zmienia to jednak faktu, że chodzi o takie zajęcia, jak krótki kurs garncarstwa, piwowarstwa czy choćby jogi. Każde z tych zajęć, choć odmiennych będzie miało jednak jeden cel.

Choć zdobyte w ten sposób umiejętności nie zawsze będą niezbędne to jednak wspólne doświadczanie zdobywania nowych zdolności pozwolą na stworzenie pozytywnego klimatu pomiędzy pracownikami i, co ważne, oddalą gromadzone napięcia.

W każdym przypadku, kiedy organizowany jest wyjazd firmowy czy po prostu krótkie wyjście po pracy warto pamiętać, że nie musi być to być impreza ograniczająca się do alkoholu i zabawy.

Szczególnie kierownictwo powinno pamiętać, że jest to okazja do tego, by poprawić jakość pracy.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Zastanów się, czy duży potencjał i talent to to samo? Spróbuj przeanalizować swoje aspiracje. Sięgnij po więcej! 

Często mówi się, że Komunikacja 2.0 to kolejna wielka rewolucja. Tak jak Fintech rewolucjonizował branżę bankowości, powodując, że jest ona bliższa i bardziej przyjazna dla ludzi. Tak Komunikacja 2.0 spowoduje, że szkolenia, które znamy będą skuteczniejsze niż kiedykolwiek

W latach 60’, psycholog społeczny Douglas McGregor opracował dwie kontrastujące ze sobą teorie, na podstawie których wyjaśnił, jak założenia menedżerów na temat źródeł motywacji pracowników wpływają na ich styl zarządzania. Nazwał je Teoria X i Teoria Y. Są one ważne i aktualne po dzień dzisiejszy

W raporcie z 1998 r., mającym na celu przygotowanie oficerów do służby w XXI wieku, amerykański War College przewidział, że świat stanie się „zmienny (Volatile), niepewny (Uncertain), złożony (Complex) i niejednoznaczny (Ambiguous)” - w skrócie VUCA. Czy teoria  VUCA jest nadal aktualna? Czy jest to koncepcja, z którą faktycznie zmagają się liderzy biznesu, czy po prostu niedawny trend w literaturze zarządzania i branży coachingowej?

Podobnie jak TOŻSAMOŚĆ OSOBISTA jest wyróżnikiem jednostki, tak tożsamość organizacji, wizerunek i kultura organizacyjna to zbiór cech wyróżniających daną organizację, czyli odróżniającą ją od innych.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.