Kto nie jest konkurencją dla Gammy Discover?

Świat team buildingu różni się w znaczący sposób względem świata szkoleniowego. Gamma Discover jest częścią firmy szkoleniowej Gamma. Pod jednym dachem odbywa się więc projektowanie zarówno szkoleń jak i projektów team buildingowych (choć oba działy dzielą dwa piętra). Możemy więc łatwo porównać oba światy.

zdjęcie - (the_title())

Kto nie jest konkurencją dla Gammy Discover?

Świat teambuildingu różni się w znaczący sposób względem świata szkoleniowego. Gamma Discover jest częścią firmy szkoleniowej Gamma. Pod jednym dachem odbywa się więc projektowanie zarówno szkoleń jak i projektów teambuildingowych (choć oba działy dzielą dwa piętra). Możemy więc łatwo porównać oba światy.

W szkoleniach łatwo wskazać pierwszą dziesiątkę firm szkoleniowych – wystarczy sięgnąć po, w zasadzie, jedyny niezależny ranking Gazety Finansowej. Możemy tam wyczytać, która firma szkoleniowa ma najwyższe przychody, najwięcej klientów, trenerów czy linii produktowych. W świecie teambuildingu takich rankingów nie ma.

Trudno stworzyć top5 dla firm realizujących imprezy pracownicze.  Tą sztuką, bądź rzemiosłem (w zależności od podejścia) parają się firmy eventowe, działy rekreacji w hotelach, freelancerzy, firmy szkoleniowe i takie zespoły jak Gamma Discover.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Kiedy podejmowaliśmy decyzję o powiększeniu zespołu sprzedaży naturalnym odruchem było sięgnięcie do naszej konkurencji i... okazało się, że jest bardzo niewiele firm, które pracują w taki sposób jak my.

Kolejno:

  • agencje eventowe realizują wydarzenia firmowe – do teambuildingów nie mają serca, często zlecają te akcje podwykonawcom. Kiedy dostajemy takie zapytania to zwykle jest za pięć dwunasta, agencja zwykle (choć są wyjątki) nie zna celów teambuildingu, budżetu, wcześniejszych doświadczeń etc. Nasza propozycja jest strzałem w ciemno – często wtedy nie trafionym.
  • działy rekreacji w hotelach specjalizują się w tzw. wielkiej trójce – tyrolka, quady, paintball. Dodają do tej oferty opcje związane z lokalizacją hotelu – spływ kajakowy, konkurs w łowieniu ryb etc.
  • freelancerzy często mają swój koronny projekt (często bardzo ciekawy) i właśnie ten oferują klientom – trochę jak w powiedzeniu „jak masz młotek to wszędzie szukasz gwoździ” . Nie zawsze ze swoją propozycją trafiają w aktualną potrzebę klienta.
  • firmy szkoleniowe oferują zamiast teambuildingu szkolenia ze współpracy i komunikacji. Niby są gry i energia, ale to nie jest teambuilding w rozumieniu Discoverowym – po prostu jest za mało spektakularnie

Wszystkie te podmioty nie są konkurencją dla Gammy Discover. My proponujemy inteligentny teambuiliding, z twistem edutainmentowym (opcjonalnie). Gry i atrakcje ułożone są w świadomy proces, trenerzy mają za sobą dziesiątki takich realizacji – a warto w to uwierzyć – proces grupowy w zespole 10 osobowym i 100 osobowym to dwie różne historie.  Co raz częściej klienci dostrzegają tą różnicę i szukają... właśnie nas.

Dlaczego jest tak niewiele firm o podobnym profilu do Gammy Discover? W branży teambuildingowej mamy do czynienia z akcyjnością – są miesiące prosperity, ale też okresy „chude”. Niewiele firm może sobie pozwolić na zachowanie ciągłości finansowej, organizacyjnej i kadrowej przez cały rok. Niewiele firm może sobie pozwolić na tworzenie nowych projektów teambuildingowych.

Gamma Discover dzięki korzystaniu z zaplecza firmy szkoleniowej Gamma (biuro, księgowość, sprzedaż, marketing etc.) może sobie na to wszystko pozwolić. Powstały w ten sposób mariaż pozwala zaoferować klientom nasze projekty tzw. Discovery :) .

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.