Majsterkowanie oraz tuning samochodów - znakomity pomysł na imprezę integracyjną

Gry integracyjne nie są jedynym wariantem organizacji imprezy firmowej. Nasi pracownicy mogą się znakomicie integrować podczas robienia rzeczy, które po prostu lubią. Dopasowywanie aktywności, która odbędzie się na imprezie firmowej, zgodnie z preferencjami i zainteresowaniami pracowników jest trudne, aczkolwiek bardzo popłaca.

20 grudnia 2018
zdjęcie - Majsterkowanie oraz tuning samochodów - znakomity pomysł na imprezę integracyjną

Majsterkowanie oraz tuning samochodów - znakomity pomysł na imprezę integracyjną

Gry integracyjne nie są jedynym wariantem organizacji firmowej imprezy. Nasi pracownicy mogą się znakomicie integrować podczas robienia rzeczy, które po prostu lubią. Dopasowywanie aktywności, która odbędzie się na imprezie firmowej, zgodnie z preferencjami i zainteresowaniami pracowników jest trudne, aczkolwiek bardzo popłaca.

Jednym z pomysłów na taką właśnie aktywność jest majsterkowanie oraz tuning aut. W tym momencie należy zaznaczyć, że nie jest to forma zabawy jedynie dla mężczyzn.

Jest duża szansa na to, że kobiety z naszego zespołu pracowników również będą chętnie uczestniczyć w zabawie. Kluczem do tego jest odpowiednia organizacja aktywności oraz stworzenie przyjaznej i komfortowej dla każdego atmosfery.

Odpowiednie przygotowanie zabawy

W trakcie organizacji aktywności polegającej na majsterkowaniu lub tuningu samochodów, powinniśmy przede wszystkim zadbać o właściwe narzędzia oraz modele samochodów, które będą poddawane modyfikacjom.

W tym momencie należy zaznaczyć, że samochody te nie muszą być całkowicie sprawne, a nawet modele stare mogą posłużyć za znakomite obiekty do modyfikowania. Wszystko musi przybrać formę zabawy.

Podział zespołu na grupy

Jak już wspominaliśmy wcześniej, kobiety również mogą wziąć udział w zabawie, polegającej na majsterkowaniu. Zespół możemy podzielić na kilka odrębnych grup, a każda z nich powinna dostać zadanie, na którego wykonanie będzie miała ściśle określony czas.

Przykładowo grupa pierwsza zostanie przypisana do malowania samochodu, za to grupa druga zajmie się przygotowywaniem wnętrza pojazdu wraz ze wszystkimi wykończeniami. Jest to najlepszy sposób na poprawienie relacji panujących w firmie, a ponadto zwiększenie współpracy między poszczególnymi współpracownikami.

Podczas zabawy integracyjnej powinniśmy dopilnować, aby każdy w niej uczestniczył. Nie jest dopuszczalna sytuacja, w której jedna lub kilka osób nie mają możliwości udziału, ponieważ jest odtrącana lub szykanowana przez kolegów z pracy.

Dodatkową pomoc przy bardziej skomplikowanych zadaniach będzie stanowić doświadczony mechanik lub osoba, która pasjonuje się modyfikacjami samochodów.

Dobrym pomysłem jest również podział zadań ze względu na płeć pracowników. Podczas gdy mężczyźni mogą zajmować się obsługą urządzeń elektrycznych oraz hydraulicznych, kobiety poczują się najlepiej, jeśli zaangażujemy je w wybór odpowiedniego lakieru samochodu czy tapicerki w modyfikowanym pojeździe.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

„Suchą stopą” po wyzwaniach w zespole. Jak wykorzystać proces Action Learning do generowania przełomowych rozwiązań, rozwiązywania problemów i wzmacniania współpracy?

Ranking Gazety Finansowej pomaga HR’owcom wybierać spomiędzy 17 000 zarejestrowanych firm szkoleniowych. Ranking Gazety Finansowej wskazuje czołówkę firm szkoleniowych pod kątem generowanych obrotów, liczby klientów czy zakresu realizowanych szkoleń. Dla wielu firm ranking jest źródłem wiedzy pozwalającej poszerzyć grono firm współpracujących w obszarze szkoleniowym. (Gazeta Finansowa nr 42, 16-22.10.2015 r.)

Przewodzenie ludziom i zarządzanie nimi oraz ich efektywnością to ciągłe wzajemne oddziaływanie wzorców zachowań jednostek na siebie nawzajem. Zatem inni zmieniają się tylko w takim stopniu, w jakim my się zmieniamy!

Zakłada, że u Klienta występuje więcej niż jedna osoba mająca wpływ na decyzje biznesowe. W sprzedaży tradycyjnej decydentem jest najczęściej ta osoba, z którą umawiamy się na spotkanie.
Wybitnych pracowników opłaca się traktować niestandardowo – można na przykład awansować ich szybciej, niż wynika to z planu rozwoju kariery.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.