Mecz piłkarski – czy to dobry sposób na integrację pracowników?

Nie ulega wątpliwości, że integracja między pracownikami ma realne przełożenie na zyski firmy. Jeżeli w firmie panuje miła i przyjazna atmosfera, poprawia się komunikacja między pracownikami, przez co bardzo ważne projekty wykonywane są w terminie i zgodnie z przyjętymi normami.

zdjęcie - (the_title())

Firmowa wyprawa w góry

Nie ulega wątpliwości, że integracja między pracownikami ma realne przełożenie na zyski firmy. Jeżeli w firmie panuje miła i przyjazna atmosfera, poprawia się komunikacja między pracownikami, przez co bardzo ważne projekty wykonywane są w terminie i zgodnie z przyjętymi normami.

Ponadto pracownicy, którzy czują się swobodnie w swoim miejscu pracy pracują znacznie bardziej produktywnie.

Ten fakt został wiele razy potwierdzony w badaniach przez wielu naukowców z całego świata. Jeżeli więc właściciel firmy będzie miał świadomość, że zwiększona integracja może przełożyć się na zwiększone zyski jego firmy, może zadać sobie pytanie, jak zwiększyć poziom integracji między jego pracownikami.

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Jest kilka sposobów na poprawienie relacji miedzy poszczególnymi członkami zespołu, a część z nich zaczyna się już na poziomie rekrutacji.

Jednak do najbardziej skutecznych sposobów na poprawienie atmosfery panującej w firmie należy na pewno organizacja wyjazdu firmowego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Imprezy firmowe różnego rodzaju charakteryzują się różną skutecznością, jednak większość z nich przynosi bardzo pozytywne skutki zarówno na relacje panujące w firmie, jak i na zyski naszej firmy.

Jeżeli jesteśmy małym lub średnim przedsiębiorstwem, wskutek czego nie możemy pozwolić sobie na przeznaczenie dużych środków finansowych na zorganizowanie wyjazdu dla naszych pracowników, to dobrym pomysłem będzie zorganizowanie gry terenowej, np. meczu piłkarskiego.

Przy czym trzeba zaznaczyć, że pomysł ten nie będzie najlepszy, jeśli w naszej firmie występuje duży odsetek osób z nadwagą lub nawet otyłością. Takie osoby nie mają zbyt dobrej kondycji, przez co długotrwała gra w piłkę nożną może okazać się dla nich niezbyt udaną atrakcją.

Nie można również ukryć, że pomysł ten może przypaść do gustu jedynie pracownikom płci męskiej. Dlatego żeńskiej części naszej kadry powinniśmy w tym czasie zaproponować innego rodzaju aktywności.

Wspólna gra w piłkę nożną lub jakąkolwiek inną ma niewątpliwie wiele zalet.

Przede wszystkim jest to gra zespołowa, która wymaga od wszystkich graczy współpracy, aby osiągnąć zwycięstwo.

Nie trzeba chyba w tym momencie nikogo przekonywać, że taka gra będzie miała później bezpośrednie przełożenie na współpracę między pracownikami przy realizowaniu różnego rodzaju projektów.

My sami również powinniśmy zdecydować się na udział w organizowanej zabawie, ponieważ zmniejszy to dystans i podniesie poziom zaufania do naszej osoby – co jest w biznesie niezwykle ważne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.