Menager i jego rola w integracji

Oczekiwania wobec pracowników często bywają niejednoznaczne, skierowane w sposób ogólny i nie uwzględniający ich indywidualnych możliwości. Tymczasem efektywna integracja to nie tylko tworzenia zespołu z grupy ludzi ale także, a może przede wszystkim, odkrywanie ich zdolności, które powinny być prawidłowo wykorzystane przez menagera.

 
zdjęcie - (the_title())

Menager i jego rola w integracji

Oczekiwania wobec pracowników często bywają niejednoznaczne, skierowane w sposób ogólny i nie uwzględniający ich indywidualnych możliwości.

Tymczasem efektywna integracja to nie tylko tworzenie zespołu z grupy ludzi ale także, a może przede wszystkim, odkrywanie ich zdolności, które powinny być prawidłowo wykorzystane przez menagera. Innymi słowy teambuilding nie przebiega w sposób, w ramach którego przełożony tylko się przygląda zmaganiom swoich pracowników. Sukces tej metody oparty jest o to, że także menager przyłoży swoją cegiełkę do powstanie czegoś więcej niż tylko luźnej grupy ludzi.

Zespół, drużyna to wszyscy ludzie, którzy uczestniczą w jego pracy, w tworzeniu i pokonywaniu poszczególnych zadań. Innymi słowy w jego skład wchodzi zarówno szeregowy, liniowy pracownik, jak i przełożony. Co za tym idzie trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, czy menager jest częścią zespołu, czy wyłącznie dogląda go z boku nie integrując się z jego zadaniami, które zresztą sam zleca. Idąc dalej trzeba powziąć kroki, by przełożony nie był tym, który pogadania swoich pracowników, ale tym który ich prowadzi będąc pierwszym pośród równych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Uczestnictwo menagerów i w tym także tych wyższego szczebla w grach i zabawach eventowych realizowanych w ramach teambuildingu to warunek do tego, by całość takiego przedsięwzięcia w ogóle miała jakikolwiek sens. Trzeba bowiem pamiętać, że proces ten odbywa się w ramach pozbycia się zawodowych ram i ograniczeń, wyrwania osób uczestniczących z ich sfery komfortu i stworzenie niejako nowych warunków, w których wszyscy mogą poczuć się równi.

Dopiero wtedy możliwe jest wykazanie swoich rzeczywistych umiejętności i naturalnych zdolności. Będą one objawiały się w sposób niemal instynktowny, co pozwoli nie tylko na odkrycie w sobie pokładów nowych zdolności, ale także na pokazanie się z zupełnie innej strony. Z punktu widzenia menagera uczestniczenie w tego rodzaju grze szkoleniowej to doskonała okazja do obserwacji i poznawania realnych umiejętności swoich podwładnych.

Tym samym w dalszej kolejności będzie to podstawa do tworzenia zespołu według rzeczywistych zdolności pracowników. To zazębianie się kompetencji jest najlepszą metodą na uczynienie z kilku osób czegoś więcej nić grupy kolegów z pracy. Jest to bowiem sposób na stworzenie zespołu, który dzięki wzajemnie się uzupełniającym pracowników będzie działał niczym dobrze naoliwiona maszyna.

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.