Misja – gra miejska lub plenerowa

Nie od dziś wiadomo, że udane i skuteczne szkolenia team building opierają się na dobranych w odpowiednych proporcjach szkoleniach i zabawach. Zabawy integracyjne bardzo często okazują się najskuteczniejszą formą integrowania zespołu.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Misja – gra miejska lub plenerowa


Misja – gra miejska lub plenerowa

Nie od dziś wiadomo, że udane i skuteczne szkolenia team building opierają się na dobranych w odpowiednych proporcjach szkoleniach i zabawach. Zabawy integracyjne bardzo często okazują się najskuteczniejszą formą integrowania zespołu. Jednak wiele z nich bywa dość nudna i opatrzona. Jeśli planujecie wyjazd integracyjny czy też imprezę firmową warto zadbać o to, aby zaplanowane rozrywki były nietuzinkowe i zapadły uczestnikom wydarzenia w pamięć na długi czas.

Taką niecodzienną i dającą wiele możliwości w kwestii dostosowania jej do indywidualnych potrzeb rozrywką są gry terenowe. Gry scenariuszowe o charakterze miejskim lub też plenerowym to świetnie rozwiązanie jeśli chcemy w nienachalny sposób nakłonić zespół do współpracy, spowodować zacieśnienie więzi oraz nawiązanie nici porozumienia między tymi członkami zespołu, którzy dotychczas nie mieli okazji nawiązać relacji lub też ich stosunki pozostawiały wiele do życzenia.

Warto zadbać o odpowiednio dobrany scenariusz takiej gry, aby był on równocześnie ciekawy i wymagający nieco wysiłku zarówno fizycznego jak i intelektualnego. Z drugiej zaś strony warto pamiętać, że zbyt trudna gra sprawi, że kłopoty z rozwiązaniem zadań będą rodzić wśród uczestników frustracje, co sprzyja powstawaniu konfliktów – które z całą pewnością nie są celem wyjazdu integracyjnego. Dlatego stworzenie i dobranie odpowiedniego do sytuacji scenariusza zabawy wymaga wyczucia i jest zadaniem kluczowym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Powstające podczas tego typu gier konieczność współpracy, a z drugiej strony zdrowa rywalizacja pomiędzy poszczególnymi drużynami sprawia również, że jako pracodawcy możemy poznać swoich pracowników od innej strony, również zacieśniając z nimi więzi, poznając ich zalety, które później przy odpowiednim nakierowaniu podwładnych będziemy mogli wykorzystać dla dobra firmy, odpowiednio dobierając system motywacyjny dla danej osoby. Warto pamiętać o tym, że pozytywny wizerunek pracodawcy znacząco wpływa na jakość pracy i zaangażowanie w nią pracowników.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Technika GROW służy do wyznaczania celów oraz opracowywania strategii ich realizacji. To prosta i skuteczna metoda, którą może praktykować menadżer ze swoim zespołem.

Model ścieżki do celu autorstwa R House’a i M. Evansa zakłada, że zadaniem lidera jest wspieranie lidera w osiąganiu ich celów oraz dbanie o to, by cele indywidualne i pracowników były zgodne z celami całej grupy lub organizacji.

Jakie atrybuty powinien mieć menadżer doskonały? Projekt Oxygen Google’a określił 10 takich cech.

Głównym założeniem oceny 360 stopni jest zebranie opinii z kręgu osób współpracujących z daną osobą oraz jej klientów o wykonywanej przez nią pracy, skonfrontowanie ich z opinią ocenianego i zaprezentowanie mu.

TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJ
To nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.