Mity na temat imprez integracyjnych

Na temat różnego rodzaju imprez integracyjnych, a także szkoleń wyjazdowych jest bardzo wiele mitów, z którymi można spotkać się niemal na każdym kroku. Warto wiedzieć jak wyglądają tego typu imprezy w rzeczywistości.

 
19 grudnia 2018
zdjęcie - Mity na temat imprez integracyjnych

Mity na temat imprez integracyjnych

Na temat różnego rodzaju imprez pracowniczych a także szkoleń wyjazdowych jest bardzo wiele mitów, z którymi można spotkać się niemal na każdym kroku. Warto wiedzieć jak wyglądają tego typu imprezy w rzeczywistości.

Zdrady i rozbijanie rodzin

Pierwszym znanym mitem jest ten mówiący o zdradach na imprezach firmowych. Wszelkiego rodzaju eventy, które mają za zadanie zintegrować współpracowników ze sobą wymagają w jakimś stopniu zbliżenia się do siebie. Pracownicy muszą się przecież zintegrować, a aby to uczynić muszą lepiej się poznać.

Bardzo często słyszy się o tym, że na imprezach firmowych dochodzi do romansów, że ludzie się zdradzają. Czy rzeczywiście tak jest?

W większości przypadków jest to wymysł kobiet i mężczyzn, którzy są zazdrośni o swoich partnerów. Imprezy pracownicze nie dają tak naprawdę zbyt dużej ilości czasu na tego typu wyskoki. Nie wart dlatego wierzyć w takie mity na temat zdrad.

Wyjazdy tylko i wyłącznie samemu

Na temat imprez firmowych najwięcej wypowiadają się ci, którzy nigdy na nich nie byli. Sporo słyszy się o tym, że na imprezę pracowniczą pracownicy muszą przyjść sami, bez swoich małżonek, małżonków, partnerów życiowych.

W rzeczywistości w większości szanujących się firm, które organizują tego rodzaju imprezy zapraszani są nie tylko pracownicy ale również ich życiowi partnerzy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

To właśnie drugie połowy często nawiązują przyjaźnie i znajomości dzięki czemu pracownicy integrują się całymi rodzinami. Naprawdę bardzo łączy to ludzi, a o to w tego typu imprezach chodzi.

Oczywiście jest tak w przypadku spotkań integracyjnych. Od czasu do czasu zdarzają się również szkolenia wyjazdowe.

W takim przypadku rzeczywiście na szkoleniu stawiają się sami pracownicy, ponieważ w trakcie wyjazdu odbywają różnego rodzaju kursy, uczą się nowych rzeczy, które maja pomóc w pracy.

Nie warto wierzyć mitom

Jak można więc zauważyć, na temat spotkań integracyjnych można usłyszeć kilka mitów, które nijak mają się z rzeczywistością. Nie warto dlatego w nie wierzyć. Firmowe spotkania to świetny sposób na miłe spędzenie czasu, a także zżycie się ludzi ze sobą.

Można spędzić czas z osobami, z którymi tylko i wyłącznie się pracuje, można w końcu spokojnie z nimi porozmawiać. Warto również wiedzieć o tym, że nie wszystkie imprezy pracownicze muszą trwać kilka dni.

Czasami są to wyjazdu jednodniowe więc tym bardziej są to imprezy spokojne.

 

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

We współczesnych firmach pracownicy poświęcają na rozwój zawodowy jedynie 24 minuty ze swojego tygodnia pracy, co daje 5 minut dziennie (źródło: Deloitte). Natłok zadań coraz częściej utrudnia pracownikom wygospodarowanie kilku dni z rzędu na uczestniczenie w klasycznym szkoleniu. Stąd pojawiają się nowe formy szkoleniowe, które są odpowiedzią na tego rodzaju potrzeby. Jedną z nich są krótkie formy szkoleniowe, trwające 2-4 godzin. Wpisują się one w trend essence learning'u, który coraz częściej jest obecny w branży szkoleniowej.

Mikrozarządzanie, to znany termin często wykorzystywany w artykułach branżowych. Niektórzy boją się i unikają firm, w których stosowany jest taki styl zarządzania. Czym on jest w praktyce?

Szanowni Państwo!
Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
Wielu pracowników, zwłaszcza tych, którzy uczestniczyli w dużej liczbie szkoleń,  nie odnajduje w tradycyjnych szkoleniach potencjału rozwoju. Jednocześnie ich przełożeni i HR widzą potrzebę podniesienia efektywności rynku, dlatego pojawiły się treningi mentalne – pracujące na poziomie przekonań i postaw. Działy personalne i szkoleń coraz śmielej sięgają po to nowe rozwiązanie.
Zachodzące zmiany demograficzne i generacyjne sprawiają, że firmy coraz częściej przekazują funkcje kierownicze pracownikom pokolenia Y. W efekcie Y-greki nie tylko stanowią  ponad połowę aktywnych pracowników, ale sami zarządzają już 38% zatrudnionych osób. Na skutek czego, organizacje stają przed wyzwaniem zmiany modeli zarządzania i przywództwa.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.