Mity na temat imprez integracyjnych

Na temat różnego rodzaju imprez integracyjnych, a także szkoleń wyjazdowych jest bardzo wiele mitów, z którymi można spotkać się niemal na każdym kroku. Warto wiedzieć jak wyglądają tego typu imprezy w rzeczywistości.

 
19 grudnia 2018
zdjęcie - Mity na temat imprez integracyjnych

Mity na temat imprez integracyjnych

Na temat różnego rodzaju imprez pracowniczych a także szkoleń wyjazdowych jest bardzo wiele mitów, z którymi można spotkać się niemal na każdym kroku. Warto wiedzieć jak wyglądają tego typu imprezy w rzeczywistości.

Zdrady i rozbijanie rodzin

Pierwszym znanym mitem jest ten mówiący o zdradach na imprezach firmowych. Wszelkiego rodzaju eventy, które mają za zadanie zintegrować współpracowników ze sobą wymagają w jakimś stopniu zbliżenia się do siebie. Pracownicy muszą się przecież zintegrować, a aby to uczynić muszą lepiej się poznać.

Bardzo często słyszy się o tym, że na imprezach firmowych dochodzi do romansów, że ludzie się zdradzają. Czy rzeczywiście tak jest?

W większości przypadków jest to wymysł kobiet i mężczyzn, którzy są zazdrośni o swoich partnerów. Imprezy pracownicze nie dają tak naprawdę zbyt dużej ilości czasu na tego typu wyskoki. Nie wart dlatego wierzyć w takie mity na temat zdrad.

Wyjazdy tylko i wyłącznie samemu

Na temat imprez firmowych najwięcej wypowiadają się ci, którzy nigdy na nich nie byli. Sporo słyszy się o tym, że na imprezę pracowniczą pracownicy muszą przyjść sami, bez swoich małżonek, małżonków, partnerów życiowych.

W rzeczywistości w większości szanujących się firm, które organizują tego rodzaju imprezy zapraszani są nie tylko pracownicy ale również ich życiowi partnerzy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

To właśnie drugie połowy często nawiązują przyjaźnie i znajomości dzięki czemu pracownicy integrują się całymi rodzinami. Naprawdę bardzo łączy to ludzi, a o to w tego typu imprezach chodzi.

Oczywiście jest tak w przypadku spotkań integracyjnych. Od czasu do czasu zdarzają się również szkolenia wyjazdowe.

W takim przypadku rzeczywiście na szkoleniu stawiają się sami pracownicy, ponieważ w trakcie wyjazdu odbywają różnego rodzaju kursy, uczą się nowych rzeczy, które maja pomóc w pracy.

Nie warto wierzyć mitom

Jak można więc zauważyć, na temat spotkań integracyjnych można usłyszeć kilka mitów, które nijak mają się z rzeczywistością. Nie warto dlatego w nie wierzyć. Firmowe spotkania to świetny sposób na miłe spędzenie czasu, a także zżycie się ludzi ze sobą.

Można spędzić czas z osobami, z którymi tylko i wyłącznie się pracuje, można w końcu spokojnie z nimi porozmawiać. Warto również wiedzieć o tym, że nie wszystkie imprezy pracownicze muszą trwać kilka dni.

Czasami są to wyjazdu jednodniowe więc tym bardziej są to imprezy spokojne.

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.