Motywacja na luźno!

Chcesz zmotywować pracowników, lecz nie wiesz, jak to uczynić? Marzysz o tym, żeby w twojej firmie wszyscy czuli się dobrze i lubili tam pracować, jednakże widzisz, że masz problemy z osiągnięciem satysfakcjonującego cię poziomu motywacji u pracowników? Chcesz przestać odgrywać rolę złego policjanta i nie zachęcać do pracy stosując metodę kija i marchewki?

zdjęcie - (the_title())

Motywacja na luźno!

Chcesz zmotywować pracowników, lecz nie wiesz, jak to uczynić? Marzysz o tym, żeby w twojej firmie wszyscy czuli się dobrze i lubili tam pracować, jednakże widzisz, że masz problemy z osiągnięciem satysfakcjonującego cię poziomu motywacji u pracowników? Chcesz przestać odgrywać rolę złego policjanta i nie zachęcać do pracy stosując metodę kija i marchewki?

Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to oznacza to, że zdecydowanie powinieneś się zainteresować tematyką imprez motywacyjnych.

Brzmi absurdalnie? A jednak - taka impreza motywacyjna to świetny sposób na podniesienie zaangażowania pracowników.

Jakim sposobem?

Otóż przede wszystkim pracownicy czują się jakoś wyróżnieni. W związku z tym chętniej identyfikują się z pracą.

Częściej także chwalą się znajomym swoją pracą. Wiadomo przecież - miło jest powiedzieć, że zamiast odpoczywać po wyczerpującej kłótni z szefem, idzie się dzisiaj na balang organizowaną przez niego.

Następnie warto zauważyć, że imprezy dają możliwość poznania pracowników od innej strony. Zależy to oczywiście od typu imprezy, jaki zorganizujemy jednak generalnie mamy szansę usłyszeć, jakie jest hobby pracowników, jakie mają problemy, spotkać ich rodziny.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Są to cenne informacje, które mogą pomóc nam przy tworzeniu nowych zespołów.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że taki jeden ciekawie spędzony wieczór potrafi znaczyć więcej niż naprawdę wiele wypadów. Pracownicy wracają bardziej wypoczęci i chętni do pracy. Oczywiście starają się także pracować lepiej, aby ponownie mieć zorganizowaną taką imprezę.

Brzmi pięknie prawda?

Jednak warto zdawać sobie sprawę, że aby osiągnąć powyższe cele trzeba zorganizować naprawdę ciekawą imprezę.

Co więcej - to nie musi być impreza, do jakiej przywykliśmy, czyli z tańcami, muzyką i alkoholem. Możliwości jest znacznie więcej! Przede wszystkim warto zorganizować taki typ imprezy, który posłuży także nam - da nam informacje, jakich potrzebujemy.

Jeśli chcemy zobaczyć rodzinę pracownika, poznać, jak jest poza pracą, to warto zorganizować piknik albo grilla, na który pracownicy mogą przyjść z rodziną czy z przyjaciółmi.

Jeżeli zaś wolimy zobaczyć, jak funkcjonuje w grupie, warto zorganizować formę gry miejskiej, olimpiady czy biegu terenowego. Możliwości jest naprawdę wiele!

Pamiętajmy jednak o tym, aby nie poskąpić funduszy!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.