My się wody nie boimy!

Większość pracowników lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie aktywności fizycznych związanych z wodą. Pomysłów jest kilka i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie niezależnie czy jego zespół składa się z młodych sportowców czy osób w wieku przedemerytalnym. Najważniejsze żeby wszyscy dobrze bawili się i mogli ze sobą współpracować.

Gamma - My się wody nie boimy!

Teambuilding - My się wody nie boimy!

Większość pracowników lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie aktywności fizycznych związanych z wodą. Pomysłów jest kilka i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie niezależnie czy jego zespół składa się z młodych sportowców czy osób w wieku przedemerytalnym. Najważniejsze żeby wszyscy dobrze bawili się i mogli ze sobą współpracować.

Pracownicy chwalą sobie spływy kajakowe. Polacy mają to szczęście, że mieszkają w kraju, który jest usiany rzekami i rzeczkami doskonałymi do spływów kajakowych. Wiele firm oferuje organizację takiego wyjazdu. Możemy wybierać między wersjami spokojnymi, dla osób szukających wyciszenia lub takimi bardziej ekstremalnymi.

Podczas spływu pracownicy są dzieleni w pary i razem muszą pokonywać kolejne kilometry rzeki. Każdy spływ może zostać wzbogacony o imprezy towarzyszące, np. grill w połowie drogi, ognisko na zakończenie spływu. Wspólne pokonywanie trasy na pewno zbliży do siebie wszystkich i zapewni niezapomniane wspomnienia.

Bardziej ekstremalną wersją jest górski spływ pontonowy. Wymaga on od zespołu już większej sprawności niż kajaki i z pewnością nie jest przeznaczony dla osób, które mają obawy przed wzburzoną wodą.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Prowadzenie pontonu wymaga dobrej koordynacji i współpracy, a także dużego zaangażowania. To doskonała okazja do poznania swoich mocnych i słabych stron oraz wystawienie na sytuację dużego stresu i sposobów na radzenie sobie z nim.

Ostatnio dużą popularnością cieszą się wyścigi smoczych łodzi. W Polsce ta aktywność jest znana od niedawna, na Dalekim Wschodzie jest popularna od setek lat. Smocze łodzie to długie, wąskie łódki zakończone głową smoka. Mieszczą od kilku do kilkunastu osób, które wprawiają łódź w ruch poprzez wiosłowanie.

To z pewnością wymaga współpracy, osoby, która poprowadzi całą drużynę, nada rytm. W ten sposób możemy sprawdzić swoją jedność jako zespół i szukać sposobów na zwiększenie swojej efektywności. Motyw wyścigu na pewno wyzwoli we wszystkich pracownikach ducha rywalizacji, każdy będzie chciał wygrać. Łodzie są bezpieczne i niewywrotne.

Aktywności związane z wodą wymagają od nas profesjonalnego przygotowania. Nie starajmy się zorganizować takiego wyjazdu na własną rękę. Warto skorzystać z pomocy znawców, którzy przede wszystkim zapewnią wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo podczas pływania.

Warto zrobić wśród pracowników także rozeznanie czy wszyscy dobrze znoszą aktywności związane z wodą. To ma być okazja do integracji, a nie wyalienowania osób, które odmówią wejścia na pokład i nie wezmą udziału w zabawie przez swój strach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.