Nagła sytuacja – nowy team

Dawniej wszystko wyglądało nieco inaczej. Tworzono zespoły, których zadaniem była współpraca przez długie, długie lata. Dzisiaj jednakże wszystko już się zmieniło. Owszem istnieją jeszcze ciągle firmy czy instytucje, w których właśnie pewien zespół ludzi pozostaje praktycznie niezmienny prze lata, jednak coraz częściej tworzymy na szybko nowe zespoły.

20 grudnia 2018
zdjęcie - Nagła sytuacja – nowy team

Nagła sytuacja - nowy team

Dawniej wszystko wyglądało nieco inaczej. Tworzono zespoły, których zadaniem była współpraca przez długie, długie lata. Dzisiaj jednakże wszystko już się zmieniło. Owszem istnieją jeszcze ciągle firmy czy instytucje, w których właśnie pewien zespół ludzi pozostaje praktycznie niezmienny prze lata, jednak coraz częściej tworzymy na szybko nowe zespoły.

Coraz częściej istnieje również potrzeba stworzenia na szybko pewnego zespołu, który ma na szybko wykonać jakieś zadanie. a co wówczas trzeba zwrócić uwagę?

Przede wszystkim istotny jest fakt, że zespół ten musi składać się z odpowiednich osób - to rzecz dość oczywistych. Jednak nic nie zyskamy, jeśli połączymy osoby o odpowiednich kompetencjach, jednak zupełnie ze sobą niezgrane.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Często zadanie musi być wykonane naprawdę szybko i ten proces integracji należy przyspieszyć. W jaki sposób możemy to zrobić? Oczywiście możemy wszystkich sobie szybko przedstawić, jednak to w ogóle nie rozwiązuje naszego problemu.

Konieczne będzie tutaj zastosowanie radykalnego środka, jakim jest impreza integrująca zespół. Tu jednakże warto szybko wspomnieć, że "impreza" nie do końca oznacza tu tańce, morza alkoholu i tego wszystkiego, co normalnie rozumiemy po tym pojęciem.

Oczywiście może ona tak wyglądać, jednak nie jest to najlepszy wybór.

Co zatem możemy wybrać? Imprezy firmowe naprawdę dużego kalibru to będą imprezy survivalowe. One świetnie się sprawdzają dla grup osób, których zadanie wymaga szybkich decyzji, czasem trochę ryzykownych.

Jest to także dobry wybór dla wszystkich zespołów, które muszą wyjątkowo dobrze poznać swoje silne i słabe strony. Survival bowiem je wszystkie ukazuje.

Jeżeli zaś przede wszystkim zależy nam na tym, aby osoby umiejętnie podzieliły między siebie pracę i umiały wszystko zorganizować i zaplanować to lepiej będzie zainwestować w imprezę firmową polegającą na jakiejś zabawie w escape room, gra miejska, gra terenowa itp.

Wówczas to uczestnicy muszą dokładnie poznać, w czym są dobrzy, nauczyć się akceptować zdania innych czy iść na kompromis, a także - przekonać innych do swojej racji.

Sposobów na zabawy eventowe jest naprawdę bardzo wiele - tu jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę nasza wyobraźnia.

Warto zastanowić się, jakie cechy dokładnie chcemy rozwinąć w członkach naszego zespołu i wówczas porozmawiać z osobami, które takie imprezy organizują.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.