Nasze spotkania integracyjne

Jako Gamma jesteśmy na rynku od 10 lat. Od samego początku integrowaliśmy zespół. W pierwszych latach trudno mówić o team buildingu. Było nas mało – w pierwszym roku 4 osoby – w tym dwóch właścicieli.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Nasze spotkania integracyjne

Nasze spotkania integracyjne

Jako Gamma jesteśmy na rynku od 10 lat. Od samego początku integrowaliśmy zespół.
W pierwszych latach trudno mówić o team buildingu. Było nas mało – w pierwszym roku 4 osoby – w tym dwóch właścicieli.

Impreza firmowa

Spotkanie wigilijne odbyło się w restauracji, zamówiliśmy jakieś dania, trochę wypiliśmy i było po integracji. W każdym kolejnym roku liczba pracowników rosła – stawaliśmy się zespołem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Zaczęliśmy eksperymentować z wyjazdami firmowymi. Pierwszą destynacją był Hotel Afrodyta. Plan dnia składał się na szkolenie z komunikacji dla wszystkich 12 osób i wieczornych aktywności na basenie.

Kolejny teambuilding odbywał się w Ossie – w czasach jej największej świetności. Poza nami bawiło się tam jeszcze kilka innych firm plus odbywała się jakaś konferencja na kilkaset osób. Ten hipermetrarz jednak nam nie przeszkadzał. Podzieliliśmy się na zespoły i każdy miał za zadaniem nagrać film na temat wartości firmowych. Nagrody były przyznawane za najlepszy film, scenariusz, aktora i aktorkę pierwszego i drugiego planu. Nagrania bawią nas do dziś.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Kolejne lata

W kolejnych latach szukaliśmy rozwiązań jednodniowych – bez noclegów w hotelach. Był spływ kajakowy, gra miejska, symulacja łodzi podwodnej czy grill na dachu naszej siedziby. Nie byliśmy oryginalni w naszych wyborach – za każdym razem miało być inaczej. Jeśli poprzednia impreza odbywała się w siedzibie Gammy to kolejna na mieście. Jeśli wigilia Bożego Narodzenia była zaprawiana alkoholem to Wielkanoc świętowaliśmy przy śniadaniu. Kluczem stała się różnorodność.  

Warsztat kulinarny

Największym hitem okazały się ubiegłoroczny warsztat kulinarny. Pracownicy do samego końca nie wiedzieli co się wydarzy. Żeńska część załogi usilnie dopytywała o dresscode – czy szpilki i spódnice czy trampki i jeansy ? Do końca zachowaliśmy tajemnicę uprzedzając, że strój będzie całkowicie dowolny.  Planowanego dnia na biurkach każdego z pracowników znajdował się fartuch z logiem Gammy. Już wtedy wszyscy wiedzieli, że będzie gotowanie. Szefem kuchni, który przyjął wyzwanie ogarnięcia 40 osobowej gromadki był Sebastian Olma. Tematem warsztatu kulinarnego były święta Bożego Narodzenia. Sebastian sprawnie podzielił nas na 5-6 osobowe zespoły i przydzielił zadania.

Mieliśmy przygotować od podstaw barszcz z uszkami, rybkę z jakimiś kosmicznymi dodatkami, deser i przystawkę.  Wszystko w ciągu 3 godzin. Wigilia dla 40 osób w 3 godziny? Udało się nawet przed czasem. Potem było najlepsze – kosztowaliśmy przygotowanych przez siebie dań chwaląc się wzajemnie. Nagotowaliśmy wszystkiego tyle, że jeszcze następnego dnia popijaliśmy barszczyk i pogryzaliśmy uszka. Już podczas gotowania poprawialiśmy smak kieliszkami wina odpowiednio dobranymi do potraw.

Po kolacji posiedzieliśmy jeszcze 3 godzinki przy wspólnym stole kończąc otwarte wina.

Wszyscy zgodnie ustalili, że to najlepsze spotkanie integracyjne na jakim byli.  A niektórzy byli przecież na wszystkich!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Ocena 360 lub metoda 360 stopni wsperiera funkcjonowanie firmy i niewątpliwie wpływa na relacje współpracowników. Trudno jest jednak stworzyć ogólny kwestionariusz dla tej metodyki, ponieważ powinien być on uniwersalny dla każdej placówki.

Szanowni Państwo!
W zakładach produkcyjnych w ubiegłych latach małą uwagę zwracano na przygotowywanie następców na stanowiska kierowników i brygadzistów. Brak takich działań często powodował, że pracownik, który nagle został mianowany na stanowisko zarządzania, nie radził sobie z wyzwaniami. Postanowiliśmy zebrać nasze doświadczenia ze współpracy z zakładami produkcyjnymi i podzielić się z Państwem naszymi dobrymi praktykami.

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
Metaprogramy to filtry percepcji, które stosujemy nawykowo. Filtrują świat, pomagając stworzyć nasze własne mapy. To modele porządkowania i organizacji informacji napływających do zmysłów, w celu tworzenia swojego świata i indywidualnej spójności. Funkcją metaprogramów jest informowanie nas, na co zwracać uwagę i co wybierać, jako kategorie odniesienia. Są istotne w obszarach motywacji i podejmowania decyzji.
Jeżeli sprzedawca chce klienta przekonać do zakupu oferowanego produktu (po tym jak sam się przekonał, że odpowiada to potrzebie klienta), to przekonanie powinno z niego emanować. Nie może uwidaczniać nawet cienia obawy, że klient mimo poznania wszystkich rzeczowych argumentów i wypróbowania produktu jednak nie kupi. Jego spokojna pewność powinna odzwierciedlać się w postawie, głosie i całym sposobie bycia.
Podobnie jak TOŻSAMOŚĆ OSOBISTA jest wyróżnikiem jednostki, tak tożsamość organizacji, wizerunek i kultura organizacyjna to zbiór cech wyróżniających daną organizację, czyli odróżniającą ją od innych.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.