O czym trzeba pamiętać organizując imprezę integracyjną?

Nie ważne czy organizujemy imprezę integracyjną, na której pracownicy mają się tylko i wyłącznie zrelaksować, czy może przygotowujemy szkolenie wyjazdowe. W każdym z tych przypadków trzeba pamiętać o co najmniej kilku rzeczach, które są bardzo istotne.

zdjęcie - (the_title())

O czym trzeba pamiętać organizując imprezę integracyjną?

Nie ważne czy organizujemy imprezę, na której pracownicy mają się tylko i wyłącznie zrelaksować, czy może przygotowujemy szkolenie wyjazdowe. W każdym z tych przypadków trzeba pamiętać o co najmniej kilku rzeczach, które są bardzo istotne.

Od czego zacząć?

Impreza musi być przygotowana z zadbaniem o każdy nawet najdrobniejszy szczegół. Tak samo jest z wyjazdami firmowymi. W zależności od miejsca i czasu trzeba zapewnić transport, nocleg oraz wyżywienie.

Jeśli ma być dobra zabawa to warto zadbać o oprawę muzyczną. Nie zawsze musi być to zespół muzyczny, ponieważ czasami wystarczy odpowiednie nagłośnienie i radiomagnetofon, komputer.

Wszystko w zależności od ilości osób i miejsca w jakim będą się one bawić. Również na szkoleniach warto o muzykę zadbać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Wieczorami przecież ludzie cały dzień uczący się, pracujący ze sobą, mogą się zabawić przy dobrej muzyce. Najważniejsze jest jednak to aby zapewnić nocleg i wyżywienie, transport. Reszta to dodatki, które mogą być ale nie muszą.

Co jeszcze z ciekawych rozwiązań?

Fajną atrakcją, którą warto zainteresować się organizując wyjazd dla pracowników jest foto budka. Pracownicy mogą sobie w niej zrobić naprawdę niezwykłe i niepowtarzalne zdjęcia, które są świetną pamiątką.

Na wyjazdach i różnego rodzaju eventach warto przeprowadzać również warsztaty na przykład z pierwszej pomocy. Są to bardzo przydatne zajęcia, które mogą być pomocne nie tylko w pracy ale i w życiu codziennym.

Organizacja eventów nie jest łatwym zadaniem, jeśli zależy nam na tym, aby były one atrakcyjne, a ludzie miło spędzali na nich czas. Na szczęście dziś na rynku jest masa różnego rodzaju firm, które specjalizują się w ich organizacji.

Nie ma więc problemu, aby skorzystać z usług jednej z takich firm, która zadba o wszystko. Pracodawca, który odpowiada finansowo za imprezę, wyjazd, event może oczywiście samemu starać się coś organizować, podpowiadać firmie specjalizującej się w eventach.

Nie ma to jednak większego sensu, ponieważ tego typu firmy doskonale zdają sobie sprawę z tego co się sprawdza i z jakich atrakcji pracownicy będą zadowoleni.

Zorganizują jakiś ciekawy pokaz, na przykład fajerwerków, sztuczek magicznych lub przygotują egzotyczne drinki, jeśli impreza ma być alkoholowa.

Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Trzeba jednak liczyć się z tym, że im więcej atrakcji tym impreza będzie droższa. O tym właśnie szczególnie powinno się pamiętać decydując się na zorganizowanie eventu, czy imprezy integrującej dla pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.