Organizacja ogniska dla pracowników – porady i praktyczne wskazówki

Imprezy firmowe cieszą się ostatnio stale rosnącą popularnością. Taka sytuacja nie powinna nikogo dziwić, ponieważ tego rodzaju imprezy to niepowtarzalna szansa na poprawienie atmosfery panującej w firmie oraz polepszenie wzajemnych stosunków pomiędzy członkami zespołu. Jednak organizacja wyjazdu integracyjnego to niemałe wyzwanie dla każdego lidera lub przedsiębiorcy.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Organizacja ogniska dla pracowników – porady i praktyczne wskazówki

Organizacja ogniska dla pracowników - porady i praktyczne wskazówki

Imprezy firmowe cieszą się ostatnio stale rosnącą popularnością. Taka sytuacja nie powinna nikogo dziwić, ponieważ tego rodzaju imprezy to niepowtarzalna szansa na poprawienie atmosfery panującej w firmie oraz polepszenie wzajemnych stosunków pomiędzy członkami zespołu. Jednak organizacja wyjazdu firmowego to niemałe wyzwanie dla każdego lidera lub przedsiębiorcy.

Pierwszą przeszkodą w organizacji wyjazdu jest fakt, że każdy pracownik w naszej firmie będzie miał inne gusta i preferencje, wskutek czego dobra zabawa będzie dla każdego znaczyła co innego.

Jak sobie radzić w takich sytuacjach?

Dobrym pomysłem będzie na pewno przeprowadzenie w firmie głosowania lub ankiety, w której to zapytamy się zainteresowanych czy akceptują atrakcje zaproponowane w programie wycieczki.

Jeżeli większość członków zespołu zgadza się na zaproponowane atrakcje, śmiało możemy przystąpić do organizacji.

Pamiętajmy przy tym jednak, że imprezy pracownicze nie są obowiązkiem, więc jeśli spotkamy się z wyraźnym oporem pracowników w kwestii zaproponowanych atrakcji, nie powinniśmy ich forsować.

Jednym z najlepszych pomysłów ma organizację tego rodzaju imprez jest na pewno ognisko lub wspólny grill. Na pierwszy rzut oka może wydać się to bardzo nieciekawym wydarzeniem, jednak w rzeczywistości wspólne biesiadowanie przy ognisku lub grillu pozwala na znaczne poprawienie relacji między członkami zespołu.

Ponadto wspólne spędzaniu czasu w towarzystwie spokojnych rozmów, a czasami nawet śpiewów, stwarza niepowtarzalną szansę dla członków twojego zespołu na wyciszenie się i spokojne wyjaśnienie między sobą wcześniej powstałych konfliktów i sporów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Dobrym pomysłem będzie również, aby każdy z uczestników przyniósł od siebie jakiś poczęstunek. Może to być przygotowana sałatka lub karkówka przeznaczona na grilla.

Opcjonalne, w przypadku organizacji zarówno ogniska jak i grilla, jest wynajęcie osoby, która zawodowo zajmuje się przeprowadzeniem tego rodzaju wydarzeń.

Często takie osoby są świetnymi komikami, znają niesamowite, straszne lub śmieszne historie i potrafią doskonale śpiewać, a przy tym znają wiele popularnych piosenek, których słowa powinni znać członkowie zespołu.

Jest to opcja dodatkowa. Jak widzimy imprezy firmowe wcale nie muszą wiązać się z wysokimi kosztami. Wystarczy jedynie odrobina kreatywności, a bardzo niskim kosztem możemy zorganizować ciekawą atrakcję.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.