Paintball – hit czy kit na imprezach integracyjnych?

Pierwszym, co przychodzi na myśl licznym właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw, jeśli chodzi o organizację imprezy integracyjnej, jest właśnie wycieczka całego zespołu na paintball. Czym właściwie jest ten rodzaj sportu i czy rzeczywiście stanowi znakomitą atrakcje dla naszych pracowników?

20 grudnia 2018
zdjęcie - Paintball – hit czy kit na imprezach integracyjnych?

Paintball – hit czy kit na imprezach integracyjnych?

Pierwszym, co przychodzi na myśl licznym właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw, jeśli chodzi o organizację imprezy dla firm jest właśnie wycieczka całego zespołu na paintball. Czym właściwie jest ten rodzaj sportu i czy rzeczywiście stanowi znakomitą atrakcje dla naszych pracowników?

Opinia pracowników – klucz do udanej i bezpiecznej zabawy

Jeśli mamy wątpliwości co do tego, czy taka forma gry integracyjnej będzie naszym pracownikom odpowiadała – dobrym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie ankiety wśród podwładnych. Pozwoli to na lepsze rozeznanie się w sytuacji. Pamiętajmy również, że w kwestionariuszu ankiety powinno znaleźć się również miejsce na pomysły pracowników.

Ankieta została przeprowadzona.

Co robić w sytuacji, kiedy zdania są podzielone i tylko część osób preferuje zabawę, jaką jest paintball?

W takiej sytuacji nie zaleca się narzucania grupie, która nie zgodziła się na udział w tej zabawie, tej formy aktywności. W tego rodzaju sytuacjach znakomitym rozwiązaniem wydaje się być podzielenie zespołu na dwie odrębne grupy, które będą zajmowały się innego rodzaju aktywnością.

Przykładowo jedna z grup może zajmować się właśnie grą w Paintball, a druga uczestniczyć w zupełnie innej aktywności.

Bezpieczeństwo w trakcie gier integracyjnych

Z perspektywy widza, który obserwuje zmagania graczy, którzy uczestniczą w zabawie, paintball może wydawać się bardzo niebezpiecznym sportem.

Jednak stosując się do wszystkich reguł bezpieczeństwa, ryzyko kontuzji w trakcie tej znakomitej formy rozrywki jest niemal zerowe.

Oto kilka zasad, dzięki którym wyjazd firmowy będzie nie tylko przyjemny, ale również bezpieczny.

  • Podstawowym wyposażeniem każdego uczestnika gry maska paintballowa, której podstawowym zadaniem jest ochrona głowy i twarzy uczestnika zabawy, który zostanie trafiony właśnie w tą część ciała.
    Taka maska nie powinna posiadać żadnych uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowym atutem będzie fakt, że tego rodzaju ochrona pochodzi z renomowanego sklepu sportowego.

  • Warto również zadbać o dodatkowe wyposażenie ochraniające dla wszystkich uczestników gry. Sprzęt możemy kupić samodzielnie lub wypożyczyć. Pomimo, że trafienie w trakcie zabawy nie jest bolesne, to jednak warto oszczędzić naszym pracownikom pojawiających się często siniaków.

  • Uprzedźmy wszystkich uczestników gry integracyjnej, że zabronione jest strzelanie do innych z odległości mniejszej niż 1 metr – pozwoli to na uniknięcie nieprzyjemnych kontuzji.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Diagram Ishikawy (inaczej diagram ryby lub wykres rybiej ości) to metoda zarządzania, które pozwala na zidentyfikowanie przyczyn pojawiających się błędów lub występujących niepowodzeń. Z tego względu diagram znany jest również jako wykres przyczynowo-skutkowy.

Na podstawie badań przeprowadzonych wśród pracowników IBM w latach 1967 – 1973 w 70 krajach, prof. Geert Hofstede wyodrębnił 50 państw do analizy międzykulturowej. Analiza ta zaowocowała uzyskaniem, w początkowym etapie, 4 wymiarów (różnice międzykulturowe), tj: Power Distance, Individualism, Masculinity i Uncertainity Avoidance. W kolejnym etapie prowadzenia badań, do zespołu dołączyły kolejne osoby, co doprowadziło do wyodrębnienia i dodania kolejnych 2 wymiarów tj: Long Term Orientation i Indulgence. Wszystkie 6 wymiarów tworzą razem model 6D.

Usiądźmy wygodnie w fotelu, popatrzmy w niebo za oknem i zobaczmy dział HR za pięć lat. Jakimi metodami będzie pracował, przed jakimi wyzwaniami  stanie, czego organizacja będzie od niego oczekiwać?  Nowe pokolenia niosą ze sobą zmiany. Zapraszamy na intelektualną wyprawę po metody, które pomogą działom HR zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie stawiają przed nami nowe pokolenia  pracowników – pokolenie Y, a w niedługim czasie pokolenie Z.
Obecnie zarządzanie zmianami jest jednym z podstawowych działań i tym samym – bardzo ważną kompetencją każdego lidera. Istotę nieustannych zmian zgrabnie uchwycił Jack Welch (CEO General Electric), który zauważył, że próba zdefiniowania, co się stanie za 3 do 5 lat jest bez sensu. Świat porusza się za szybko, aby możliwe było przewidzenie czegokolwiek w takiej perspektywie.

Dowiedz się jak uniknąć frustracji związanej z niezaspokojeniem swoich potrzeb. Spróbuj osiągnąć harmonię i poczucie bezpieczeństwa zanim zrobią to inni.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.