Pomocna dłoń

Przekonanie, że dobra integracja musi odbywać się przy grillu lub na imprezie firmowej jest mylne. Integrowanie się może odbywać się z korzyścią nie tylko dla samych pracowników - rozejrzyjmy się w okolicy czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Pomocna dłoń

Teambuilding - Pomocna dłoń

Przekonanie, że dobra integracja musi odbywać się przy grillu lub na imprezie firmowej jest mylne. Integrowanie się może odbywać się z korzyścią nie tylko dla samych pracowników - rozejrzyjmy się w okolicy czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Ludzie uwielbiają pomaganie, dlatego tak chętnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :Jak możemy zaangażować pracowników aby wzbudzić u nich pozytywne emocje?

  1. Zaproponujmy wolontariat w schronisku dla zwierząt lub innej organizacji pomagającej zwierzętom. Nic nie działa tak pozytywnie jak kontakt ze zwierzakiem. Poczucie solidarności z pewnością zostanie zbudowane jeżeli raz na dwa tygodnie pracownicy wybiorą się wspólnie do schroniska i popracują z psami i kotami.
    Takie miejsce chętnie przyjmują wszelką pomoc, choćby w wyprowadzaniu psów na spacer. Dla samych pracowników może to być wielki problem żeby zająć się setką psów. Przebywanie wśród zwierząt łagodzi stres i napięcie, może być pretekstem do rozwiązywania konfliktów. Pracownicy zobaczą swoje bardziej prywatne oblicza.
  2. Jednorazowa akcja podczas malowania domu dziecka lub świetlicy. To wymaga kreatywności i dużego zaangażowania. Ważna jest praca zespołowa, planowanie, rozdzielenie obowiązków. Nagrodą niech będą zadowolone dzieci.
  3. Przygotowanie prezentu świątecznego w ramach Szlachetnej Paczki. Pomaganie podczas świąt bożonarodzeniowych wzbudza najwięcej pozytywnych emocji, to czas wyciszenia i pomagania. Wspólne planowanie pomocy dla konkretnych osób na pewno bardzo zbliży współpracowników.
  4. Pomoc w uprzątnięciu ogródka lub domu weterana wojennego. To nie tylko pomoc konkretnej osobie, ale także nauka wspólnego działania. Podczas takiej aktywności można usłyszeć wiele ciekawych historii, które z pewnością jeszcze przed długi czas będą omawiane na firmowych korytarzach. To jak wizyta w muzeum i aktywny udział w jednym.
  5. Organizacja imprezy w celu pomocy konkretnemu dziecku, np. zbierającemu sumę pieniędzy na zagraniczną operację. Może to być koncert, mecz, pokaz talentów, rodzinny piknik. Ważne, że zostanie przygotowany wspólnie przez pracowników.

Wszystkie te wydarzenia łączy to, że mają szczytny cel i wymagają od pracowników zaangażowania i współpracy. Dla ważnego celu odkryją w sobie żyłkę menedżera, technika, planisty. Dodatkowe poczucie więzi zbuduje wspólny cel.

To wyjątkowo lubiany sposób na integrację w zachodnich firmach. W Polsce jeszcze nie tak popularny, ale z pewnością rozwijający się.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Coaching jest procesem, który pomaga w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania. Istotą szkolenia jest wykorzystanie posiadanej już wiedzy i umiejętności oraz odpowiednie zmotywowanie i towarzyszenie klientowi w celowym usprawnianiu jego funkcjonowania.

Mapa myśli (mind mapping) to technika służąca graficznej prezentacji, organizacji i hierarchizacji informacji. To narzędzie niezwykle przydatne w nauce oraz biznesie.

Pracownicy w sytuacjach napięcie reagują agresją, płaczem lub bezradnością i brakiem umiejętności skupienia się na realizacji zadania. Działają chaotycznie...

Nowoczesna technologia zaopatrzyła człowieka w wiele narzędzi, które potrafią znacząco ułatwić każdą napotkaną w życiu sytuację. Szczególnie upraszczają one komunikację międzyludzką. Wysokoobrotowe połączenia szerokopasmowe oraz aplikacje takie jak Skype, Slack, Viber jak i wiele innych, nie tylko pozwoliły ludziom na utrzymywanie ze sobą kontaktów w celu socjalizowania się, lecz również dały wiele możliwości firmom - rekrutacji najlepszych ludzi na całym rynku.

Obecnie setki firm używają Holacracy®, nowego systemu ładu organizacyjnego, który przekazuje uprawnienia decyzyjne samoorganizującym się zespołom. Podczas gdy Zappos zdominowało główne media, firmy w wielu branżach również stosują to nowoczesne podejście.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.