Niecodzienny pomysł na integrację

Niecodzienne pomysły na integrację to nasza specjalność – ograniczenia budżetowe zwykle można pokonąć inwencją, a pomysły czerpiemy z życia, kultury masowej i oczekiwań klientów!

Gamma - Niecodzienny pomysł na integrację

Niecodzienny pomysł na integrację

W Gammie Discover uwielbiamy kreatywność naszych Klientów. Oczekują niezwykłych rozwiązań i tym samym pobudzają nas do kreowania nowych pomysłów.

Cała część eventowa i integracyjna naszej firmy działa w związku z tym trochę „na wariackich papierach”. Nie ma miejsca na uporządkowanie procesów, automatyzowanie poszczególnych kroków – to wszystko doprowadziłoby do „McDonaldyzacji” naszego sposobu działania, a w konsekwencji naszych propozycji.

Nierzadko pierwsze oczekiwania Klientów nie są do zrealizowania –  po prostu w zakładanym budżecie nie ma możliwości zrealizować teambuildingu w określonej konwencji bądź przy wykorzystaniu unikalnych sprzętów.

Te oczekiwania stają się jednak inspiracją, skłaniają do rozważań – jak osiągnąć zamierzony efekt trzymając się ram budżetowych. Dzięki temu powstało wiele projektów integracyjnych, które potem z powodzeniem z mniejszymi bądź większymi modyfikacjami mogliśmy proponować innym organizacjom. Na myśli mamy choćby szkolenia integracyjne czy gry terenowe.

Czasem jednak pomysły klientów są bardzo niecodzienne. Jedna z międzynarodowych firm o bardzo ugruntowanej pozycji planowała spotkanie integracyjne dla swoich top-20 handlowców. Piszemy handlowców, ale okazało się, że są to same Panie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Spotkanie miało być formą nagrody – żadnych celów rozwojowych, pracy na przekonaniach – po prostu dobra zabawa. Spotkane zostało zaplanowane w pięknym, dość kameralnym ośrodku SPA na Mazurach.

Uczestniczki mogły zapisać się na wiele zabiegów relaksacyjnych, pielęgnacyjnych i „upiększających” – brakowało tylko gwoździa programu – eventu teambuildingowego na wieczór. Pomysłem Klienta był….. pokaz mycia drogich aut przez stewardów ubranych jedynie w kąpielówki typu Speedo… Pomysłodawczynią była szefowa sprzedaży. 

Do zapytania podeszliśmy profesjonalnie i coachingowo – to znaczy zaczęliśmy od  pytań: jakie cele chcieliby uzyskać poprzez organizację tego typu eventu oraz czego chcieliby uniknąć.

Okazało się, że zwłaszcza to drugie pytanie pobudziło wyobraźnię Zamawiającej. Otóż chciałaby uniknąć wszelkich seksistowskich skojarzeń, a nade wszystko „wycieku” relacji z takiej formy teambuildingu do przestrzeni publicznej.

Potem było już łatwiej – ustaliliśmy, że konwencja wydarzenia ma przypominać trochę żeńskie „Kac Vegas”, ale jednak mimo wszystko w bardziej ugrzecznionej postaci. Stanęło na instruktorach Pole Dance, którzy nauczyli grupy podstaw tańca na rurze. Instruktorzy byli bardzo przystojni, oprawa mocno imprezowa, a Panie bardzo usatysfakcjonowane.

Teambuilding był akceptowalny w formie od strony korporacyjnej, atrakcyjny dla uczestniczek i wpisujący się  w pełni w założoną wcześniej konwencję. Koordynatorka projektu ze strony Gammy Discover również była ukontentowana – nie tylko z powodu zadowolenia klienta :) .

Niecodzienne pomysły na imprezy pracownicze to nasza specjalność – ograniczenia budżetowe zwykle jesteśmy wstanie pokonać naszą inwencją, pomysły czerpiemy z życia, kultury masowej i, jak wspominałem, oczekiwań klientów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.