Prawidłowe przeprowadzanie szkoleń i wyjazdów integracyjnych

Wielu osobom wydaje się, że zorganizowanie wyjazdu integracyjnego jest prostym zadaniem. Tak naprawdę wcale nie jest to takie proste, a tym bardziej jeśli zależy nam na tym, żeby pracownicy nie tylko spędzali czas w stworzonych przez siebie grupkach ale również otworzyli się na pozostałych współpracowników, z którymi dotychczas nie mieli zbyt dużej styczności.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Prawidłowe przeprowadzanie szkoleń i wyjazdów integracyjnych

Prawidłowe przeprowadzanie szkoleń i wyjazdów integracyjnych

Wielu osobom wydaje się, że zorganizowanie wyjazdu firmowego jest prostym zadaniem. Tak naprawdę wcale nie jest to takie proste, a tym bardziej jeśli zależy nam na tym, żeby pracownicy nie tylko spędzali czas w stworzonych przez siebie grupkach ale również otworzyli się na pozostałych współpracowników, z którymi dotychczas nie mieli zbyt dużej styczności.

Zabawa na całego

W budowaniu relacji chodzi o to, aby robić to z zadowoleniem i chęcią. Jeśli ktoś nie będzie miał na to ochoty, to na pewno nie uda się zbudować silnego zespołu pracowniczego.

Teambuilding wymaga tego, aby ludzie chcieli spróbować wspólnej współpracy. Chęci są ważne, ponieważ dopiero podejmując się wspólnych działań można zacząć się poznawać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Jakie są cele Teambuildingu?

Otóż główny cel, to jak już zostało to przedstawione, to budowa zespołu. Celem jest takie stworzenie zespołu, który będzie w stanie osiągnąć sukces nawet w bardzo trudnych warunkach pracy.

Zespół musi się rozumieć, co nie zawsze jest takie łatwe i oczywiste. Podział ról jest również bardzo ważny, ponieważ to właśnie dzięki niemu można wykorzystać silne strony zespołu, a zakamuflować skutecznie te słabsze.

Ważne jest jednak to, aby podczas wyjazdu firmowego i tworzenia silnego zespołu dobrze się bawić.

Zimą i latem

Teambuilding może być skuteczny tak samo zimą jak i latem. Wszelkie wyjazdy firmowe powinny odbywać się w miarę systematycznie jeśli oczywiście jest taka możliwość.

Latem można wyjeżdżać w góry w celu pieszych wędrówek, wycieczek, gier zespołowych. Zimą również można zabierać pracowników na narty, snowboard.

Ciekawą zabawą zespołową jest na przykład budowa obiektów ze śniegu. Jest to świetna forma spędzenia czasu nie tylko dla dzieci i młodzieży ale również i dla osób dorosłych, które chcą się zrelaksować, zapomnieć o trudnościach dnia codziennego.

Ile powinno trwać wyjazdowe szkolenie czy integracja?

Otóż z reguły nie powinno to być więcej niż 2-3 dni. Zazwyczaj wyjazd organizowany jest w weekendy zaczynając od piątku popołudniu, a kończąc się w niedzielę w okolicach wieczora.

Wyjazdy są formą spędzenia mile wolnego czasu ale również męczą. Z tego tez powodu nie powinny być organizowane zbyt często.

Trzeba również pamiętać o rodzinach, które zostają na weekend same w domach. Niektórym firmom chodzi o to, aby relacje rodzinne były kiepskie. Pracownik wtedy jest wydajniejszy i więcej czasu spędza w pracy. Na szczęście tego typu firm nie ma zbyt wielu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.