Jakie problemy mogą występować w zespole pracowników?

Sprawnie pracujące zespoły to sprawnie pracująca firma - z pewnością wie o tym każdy pracodawca, który inwestuje w imprezy integracyjne dla swoich pracowników, organizuje liczne szkolenia i zajęcia z team buildingu.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Jakie problemy mogą występować w zespole pracowników?

Jakie problemy mogą występować w zespole pracowników?

Sprawnie pracujące zespoły to sprawnie pracująca firma - z pewnością wie o tym każdy pracodawca, który inwestuje w imprezy dla swoich pracowników, organizuje liczne szkolenia i zajęcia z teambuildingu.

Problemy w funkcjonowaniu zespołu nierzadko odbijają się na zyskach, jakie uzyskuje cała firma - nic w tym dziwnego, bowiem sprawna praca pojedynczych pracowników jest bardzo istotna.

  • Teambuilding - skuteczne narzędzie do walki z problemami w zespole

Czym jest teambuilding?

Większość z nas kojarzy go z dziwnymi, niekiedy wręcz zabawnymi zadaniami i konkurencjami, w których biorą udział pracownicy firm podczas wyjazdów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Sens tego postępowania jest jednak znacznie większy - poprzez rywalizację i wspólne rozwiązywanie zadań i pokonywanie trudności, pracownicy uczą się, w jaki sposób się ze sobą dogadać, jak rozdzielać pomiędzy siebie pracę i jak poradzić sobie podczas działania pod presją czasu i w stresie.

Lider zespołu zauważa podczas takiej zabawy zarówno słabe, jak i mocne strony poszczególnych osób. Dzięki temu jest w stanie odpowiednio zarządzać zespołem i sensownie dzielić pracę pomiędzy członków zespołu

Jakie problemy najczęściej pojawiają się w zespole pracowników?

  • Brak zaufania pomiędzy członkami grupy: jeśli pracownicy nie ufają sobie nawzajem, nie mogą stworzyć zgranego, sprawnego zespołu. To właśnie dlatego musi upłynąć trochę czasu, zanim dany zespół będzie mógł wykazać się pełną efektywnością.

  • Niedostateczne doświadczenie pracowników: to częsty problem zespołów, w którym wszyscy członkowie to świeżo upieczeni pracownicy. Zwierzchnicy powinni więc, podczas tworzenia zespołów, zwracać uwagę na to, aby w każdym zespole znajdowały się zarówno osoby początkujące w danej dziedzinie, jak i te, których doświadczenie jest znacznie większe.

  • Konflikty w zespole: jeśli pomiędzy członkami zespołu dochodzi do konfliktów, trudno liczyć na efektywną pracę i sprawne wykonywanie powierzonych zadań.

  • Nieodpowiednie zarządzanie zespołem: dobry lider zespołu to klucz do sukcesu. Jeśli liderem zostanie osoba przypadkowa, niemająca odpowiednich kwalifikacji ani cech, które ułatwiają zarządzanie ludźmi, katastrofa jest nieunikniona. Brak jasno określonej strategii pracy, celów i zadań powoduje dezorganizację pracy zespołu i zmniejszenie motywacji pracowników.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Zgodnie z ostatnią analizą demograficzną przeprowadzoną przez Pew Research Center, do 2055 r. Stany Zjednoczone nie będą już miały jednej rasowej lub etnicznej większości. Ta zmiana w kierunku bardziej zróżnicowanej populacji będzie miała duży wpływ na siłę roboczą i sposób, w jaki organizacje radzą sobie z różnorodnością w miejscu pracy.

„Oceniamy siebie zwykle na podstawie tego, czego chcielibyśmy dokonać, ale otoczenie, oceniając nas, bierze pod uwagę to, czego naprawdę dokonaliśmy”  
Nic nie daje tak dobrych rezultatów w zdobywaniu zaufania jak badanie potrzeb klienta poprzez szczere zainteresowanie – w tym przypadku potrzebami związanymi z dokonywanym zakupem.
Budowanie osobistej wiarygodności to strategia, w której lider wymagania stawia sam sobie, a dla innych jest wzorem. Testowanie wiarygodności lidera dzieje się codziennie i albo przejdzie on ten test, albo nie. Niestety przegrana oznacza, że lider niekiedy może utracić zaufanie podwładnych na zawsze.
Komunikacja niewerbalna w tworzeniu pierwszego wrażenia - gestykulacja, sposób chodzenia, mimika - wszystko ma znaczenie!
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.