Wpływ integracji na relacje w zespole

Integracja jest dziś powszechnie stosowany przez wiele większych i mniejszych firm. Nie każdy jednak wie, czym właściwie jest dobra integracja i jakie są cele jego stosowania.

zdjęcie - (the_title())

Wpływ integracji na relacje w zespole

Teambuilding jest dziś powszechnie stosowany przez wiele większych i mniejszych firm. Nie każdy jednak wie, czym właściwie to jest i jakie są cele jego stosowania.

Niektórzy utożsamiają go z zabawą i rozrywką, niemającą większego celu, inni uważają iż jest to tylko i wyłącznie forma integracji. W rzeczywistości jednak integracja ma znacznie szersze zastosowanie i każdy profesjonalista w tej dziedzinie wie, że podczas zabaw i zajęć w grupach nie ma elementów przypadkowych.

Wszystkie konkurencje i konieczne do pokonania przeszkody są przemyślane i zaprojektowane w sposób, który umożliwia osiągnięcie określonych celów.

Cel teambuildingu to nie jest tylko i wyłącznie integracja - ta może bowiem dokonywać się w zespołach samoistnie i nie wymaga zewnętrznej ingerencji.

Integracja pozwala jednak na budowanie od początku poprawnych relacji w zespole, a także budowanie w nim odpowiedniej atmosfery, motywacji i entuzjazmu.

Każdy wie, że jeśli w danym zespole panuje odpowiednia atmosfera, pozbawiona niepotrzebnych nerwów, stresu i konfliktów, praca wykonywana jest znacznie szybciej, a obowiązki przestają być przykrą koniecznością.

Taka strategia znacznie zwiększa efektywność pracy poszczególnych zespołów, a w konsekwencji - wydajność pracy firmy i jej zyski.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Doświadczony manager wie, że znacznie bardziej opłaca się zainwestować w pracowników tak, aby zmienili oni swoje złe nawyki i nieodpowiednie podejście do pracy, niż poszukiwać nowych pracowników. To właśnie dlatego szkolenia o charakterze teambuildingu cieszą się tak wielką popularnością wśród firm.

Znacznie łatwiej jest skorygować nieodpowiednią atmosferę w grupie lub nauczyć jej członków współpracy, niż próbować tworzyć zespół od nowa - w pewnym momencie i tak pojawią się problemy i trudności, które trzeba będzie pokonać.

W jaki sposób integracja wpływa na relacje pomiędzy członkami zespołu?

Przede wszystkim - pozwala im lepiej poznać zarówno innych, jak i samego siebie, odkryć mocne i słabe strony poszczególnych osób. Znacznie zwiększa zaufanie - pomiędzy członkami zespołu, ale również pomiędzy nimi i liderem grupy.

Wspólne pokonywanie przeszkód i rozwiązywanie powierzonych zadań sprawia, iż ludzie mimowolnie uczą się, w jaki sposób ze sobą współpracować i jaki podział pracy jest najbardziej efektywny. Rywalizacja z innymi zespołami wpływa zaś na podniesienie motywacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.