Rozgrywki sportowe

Doskonałym pomysłem jest  zorganizowanie na wyjeździe integracyjnym zawodów sportowych dla pracowników swojej firmy!

19 grudnia 2018
zdjęcie - Rozgrywki sportowe

Rozgrywki sportowe

Doskonałym pomysłem jest  zorganizowanie na wyjeździe integrującym zespół zawodów sportowych dla pracowników swojej firmy!

Zazwyczaj wyjazdy firmowe kojarzą się wszystkim z dużą ilością alkoholu, imprezą taneczną lub nudnym siedzeniem za stołem.

Tymczasem wcale nie musi tak być, wystarczy tylko trochę pomyśleć nad ciekawą alternatywą. Możliwości jest naprawdę wiele, a niektóre z nich wcale nie wymagają dużego wysiłku i nie są trudne w organizacji.

Doskonałym pomysłem jest np. zorganizowanie na takim wyjeździe gry integracyjnej w postaci zawodów sportowych dla pracowników swojej firmy.

Oczywiście pomysł ten sprawdza się najlepiej, gdy firma liczy więcej pracowników niż kilka osób. Jeśli jest ich kilkanaście to już można zorganizować jakieś zawody, a jeśli kilkadziesiąt to można do rozgrywek włączyć nawet gry zespołowe, które uczą współpracy i naprawdę doskonale integrują.

Oczywiście najlepiej ustalić wszystko jeszcze przed takim wyjazdem, a dobrym pomysłem jest też zapytanie pracowników, jakie konkurencje najbardziej by ich interesowały.

Dobrym pomysłem jest np. zorganizowanie przeciągania liny, biegu z przeszkodami, a jeśli chodzi o gry zespołowe to króluje piłka nożna i siatkówka, choć warto także zorganizować słynną grę w dwa ognie, czyli potocznie mówiąc w zbijaka.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Poza tym istotne jest również to, aby ustalić miejsce rozegrania takich zawodów. Najważniejsza jest decyzja, czy chcemy je zorganizować na świeżym powietrzu, czy też w zamkniętym pomieszczeniu.

Zależy to przede wszystkim od pogody, ale niestety nie można jej przewidzieć, toteż zawsze trzeba mieć jakąś alternatywę lub po prostu zastrzec sobie możliwość zmiany terminu.

Warto pomyśleć o rozegraniu zawodów gry terenowejnp. na stadionie lub dużym boisku szkolnym. Jeśli zaś chodzi o pomieszczenie zamknięte to idealnie nada się duża hala sportowa.

Koniecznie trzeba dowiedzieć się, kto może udostępnić nam taki teren.

Oczywiście same zawody to jeszcze nie wszystko, bowiem trzeba zadbać np. o przekąski, napoje itd. Po skończeniu zawodów można zorganizować grilla lub ognisko.

Oprócz tego trzeba zapewnić pracownikom możliwość skorzystania z prysznica oraz szatni. Warto też pomyśleć o jakiejś nagrodzie dla zwycięskiej drużyny, bowiem uatrakcyjnia to rywalizację i dodaje jej wiele emocji.

Taki wyjazd firmowy połączony z zawodami sportowymi z pewnością przypadnie pracownikom do gustu. To świetna forma rozrywki i promocja zdrowego stylu życia.

Zdecydowanie taki wyjazd będzie lepszy niż tradycyjne siedzenie i picie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.