Różne oblicza firmowej integracji

Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.

24 czerwca 2019
zdjęcie - Różne oblicza firmowej integracji


Różne oblicza firmowej integracji

Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.

Współczesne wyjazdy integracyjne dla firm mogą być bardzo zróżnicowane. Poniżej zamieszczamy pomysły na najbardziej nietypowe, szalone i ciekawe formy wspólnego spędzania czasu.

Energetyzujące sporty ekstremalne na wyjazdy integracyjne dla firm

Bycie aktywnym jest w modzie – nie tylko w życiu prywatnym, ale też w zawodowym funkcjonowaniu. Dlatego też trudno się dziwić, że grupy chętnie decydują się na firmowe wyjazdy i szkolenia outdoor, związane z uprawianiem sportów ekstremalnych. Może to być kurs skoków spadochronowych czy spływ kajakowy rwącą górską rzeką. Tego typu atrakcje potrafią silnie rozbudować więzi międzyludzkie, stworzyć solidną nić porozumienia, a przy tym zwiększyć poczucie zdrowej rywalizacji oraz znacząco podnieść adrenalinę.

Szkolenia integracyjne w nieustannym ruchu – wyprawy w nieznane

Wszyscy, którzy może nie są aż tak chętni na spędzanie czasu w ekstremalnej formie, mogą wybrać się na szkolenia integracyjne w plenerze. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na wycieczki turystyczno-krajoznawcze. Można wspólnie wejść na górskie szlaki lub zwiedzać miasta – wszystko zależy od preferencji grupy i pomysłowości organizatora.

Wspólna wycieczka daje szansę na lepsze poznanie kolegów, a wspólna podróż znacząco zbliża ludzi i pozwala zobaczyć ich mocne i słabe strony. Ponadto wspólne zdobywanie szczytów daje również olbrzymią satysfakcję.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Szkolenie integracyjne – inna forma edukacji

Szkolenie powinno być powiązane z nauką. Nikt nie powiedział jednak, że muszą być to wyłącznie zajęcia o charakterze biznesowym. Wiele cennych, miękkich umiejętności można nabywać również podczas kursów pozornie zupełnie niezwiązanych z biznesem. Dlatego też pracodawcy coraz chętniej organizują wyjazdy integracyjne dla firm w formie kursów i warsztatów, na przykład: zajęć sommelierskich, kursów kulinarnych lub tak modnych obecnie szkoleń z zakresu DIY, podczas których można samodzielnie tworzyć nietuzinkowe produkty codziennego użytku.

Różne oblicza integracji

Integracja ma łączyć grupę, pozwalać na lepsze poznanie się i zrozumienie. Wpływa to znacząco na poprawienie codziennego komfortu pracy oraz zwiększenie jej efektywności. Oprócz tego wyjazdy integracyjne dla firm to szansa na odstresowanie się, oderwanie od natłoku codziennych zadań i skupienie się na czymś zupełnie innym – przyjemnym relaksie, który przy tym, daje konkretną wiedzę i umiejętności.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Szanowni Państwo!
Jednym z podstawowych oczekiwań od ekspertów HR oraz HR Business Partnera jest wsparcie organizacji oraz menedżerów w wykorzystaniu potencjału pracowników i zapewnieniu możliwie najwyższego poziomu efektywności. Od wielu już lat nie tylko mówi się o zarządzaniu efektywnością lecz także wdrażane są systemowe rozwiązania mające na celu podnoszenie efektywności pracowników. Jesteśmy też świadkami prawdziwej rewolucji w podejściu do tworzenia wyzwań dla pracowników i monitorowania postępów na drodze do ich realizacji. Warto zetem przyjrzeć się nowym rozwiązaniom gdyż jeśli jeszcze ich nie stosujemy to najprawdopodobniej wkrótce się z nimi zmierzymy.

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma

Agile Project Management – AgilePM  to międzynarodowy standard i obecnie najpopularniejsza metod zarządzania, oparta o zwinne podejście do kierowania projektami. AgilePM szczególnie dobre zastosowanie znajduje w obszarach, gdzie budżet i zakres projektu mogą się znacznie zmieniać w czasie jego realizacji.

Działać powoli w szybko zmieniającej się rzeczywistości i próbować czegoś nowego w obszarze tak starym jak uczenie – oto niektóre z wyzwań stojących przed specjalistami od rozwoju talentów w firmie. Wszelkie działania wobec talentów i programy rozwojowe mają obecnie tendencję do większej innowacyjności i mniejszej złożoności. Sprawne zarządzanie talentami musi być świeże i odpowiadać na nowe zjawiska w środowisku pracy.

W latach 20’ XX wieku John B. Watson porzucił psychologię akademicką, a coraz większe wpływy zaczęli zyskiwać behawioryści, którzy proponowali nowe formy nauki, zastępując nimi klasyczne warunkowanie. Twórcą tej najważniejszej teorii jest Burrhus Frederic Skinner.

Za każdym razem gdy zatrudniony w firmie człowiek składa na ręce swojego pracodawcy wypowiedzenie, rozpoczyna się nowy proces rekrutacyjny, który ma na celu zapełnić pustkę po poprzednim pracowniku.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.